Artykuły redakcyjne
Like

Donek ty się nie dziw, ty się ucz. Dymisja Jaceniuka

25/07/2014
404 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Donek ty się nie dziw, ty się ucz. Dymisja Jaceniuka

Udział w koalicji jest uzasadniony tylko wówczas gdy można zrobić coś pożytecznego da kraju. O tym powinno uczyć się PSL. Premier Jaceniuk usiłował oddać newralgiczne dziedziny gospodarki w obce łapy ale koalicja nie przyłożyła do tego ręki.

Rozpad koalicji zaowocował  tym, że posłowie nie przyjęli dwóch ważnych dla państwa ustaw. Prócz ustawy o zmianach w budżecie deputowani nie poparli ustawy dotyczącej dopuszczenia do ukraińskich sieci przesyłania gazuinwestorów zachodnich.

“Po raz pierwszy chcieliśmy zaangażowaćw zarządzanie tymi sieciami prawdziwe europejskie i amerykańskie firmy, oddać im 49 procent akcji, tak by państwo zachowało w nich pakiet kontrolny, ale nawet ta decyzja przepadła” – grzmiał Jaceniuk.

0


 

Podaję się do dymisji w związku z rozpadem koalicji i blokowaniem przez parlament inicjatyw rządowych” – oświadczył po wyjściu z koalicji partii: Udar Witalija Kliczki i Swobody Ołeha Tiahnyboka oburzony Jaceniuk.

Scenariusz jak żywcem wzięty z Polski w roku 2007. Teraz też chyba doradzają im nasi spece bo Ołeksandr Turczynow z partii Batkiwszczyna chce by jak najszybciej wyznaczono premiera technicznego, który będzie rządził do wcześniejszych wyborów.

Rozpad koalicji pozytywnie ocenił “Czekoladowy Bronek” . Wyraził on jednak nadzieję, że nie sparaliżuje to prac parlamentu i posłowie nadal będą uchwalali konieczne w trudnych czasach ustawy.

Wcześniej w ukraińskim parlamencie doszło do naparzanki na pięści. Nie dało tam się jednak zauważyć słynnego boksera. Może się przestraszył. Bo to wiecie: “kiedy ludzi kupa to i Kliczko ….d**”a

 

 

Nie można zamieniać swych wąskich interesów politycznych na losy całego państwa. Jest to przestępstwo moralne. (…)  to słowa Premiera Ukrainy. Donek, ty się nie dziw że on tak powiedział . Ty się ucz tego zdania i ganiaj jak najszybciej na Wiejską (abyś tylko po drodze nie zapomniał).

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

936 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. na demokracje to tam trzeba jeszcze poczekac. przydalby sie na Ukrainie ktos pokroju Lukaszenki.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816