Bez kategorii
Like

Rolety czy żaluzje? Co lepsze?

25/07/2014
576 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

To odwieczny dylemat: żaluzje czy rolety? Ile osób, tyle opinii. Która opcja jest lepsza, która jest bardziej dekoracyjna? Która jest bardziej praktyczna, a jednocześnie modna? Rolety – praktyczne, pasujące do każdego wnętrza Zacznijmy od rolet, które są coraz częściej spotykane w naszych mieszkaniach. Nie są w żaden sposób oznaką luksusu czy nowoczesności, dzisiaj bywają czymś powszechnym, ładnym i praktycznym. Do wyboru jest wiele wzorów, różne kolory i dodatkowe zabezpieczenia. Pasują prawie wszędzie. Może to być nowy, duży dom, małe osiedlowe mieszkanie czy stara kamienica. Dziwne wymiary okien też nie stanowią tu problemu, dlatego rolety dopasują się w niedużym okienku łazienkowym, jak i w dużym oknie balkonowym. Najbardziej popularny rodzaj rolety to roleta rzymska. Zaskakuje wieloma możliwościami, między innymi, wyborem tkaniny, […]

0


To odwieczny dylemat: żaluzje czy rolety? Ile osób, tyle opinii. Która opcja jest lepsza, która jest bardziej dekoracyjna? Która jest bardziej praktyczna, a jednocześnie modna?

Rolety – praktyczne, pasujące do każdego wnętrza
Zacznijmy od rolet, które są coraz częściej spotykane w naszych mieszkaniach. Nie są w żaden sposób oznaką luksusu czy nowoczesności, dzisiaj bywają czymś powszechnym, ładnym i praktycznym. Do wyboru jest wiele wzorów, różne kolory i dodatkowe zabezpieczenia. Pasują prawie wszędzie. Może to być nowy, duży dom, małe osiedlowe mieszkanie czy stara kamienica. Dziwne wymiary okien też nie stanowią tu problemu, dlatego rolety dopasują się w niedużym okienku łazienkowym, jak i w dużym oknie balkonowym.

Najbardziej popularny rodzaj rolety to roleta rzymska. Zaskakuje wieloma możliwościami, między innymi, wyborem tkaniny, którą można dopasować do każdego gustu i wnętrza. Co więcej, takie rolety można wzbogacić na wiele sposobów. Pasować będą do nich: odpowiedni model zwijania, doszywki do materiału czy obciążnik koralika. Jednocześnie sama faktura odznacza się wieloma możliwościami. A więc możemy dostać roletę bardziej zaciemnioną, cieńszą lub grubszą. Jaką tylko chcemy.

Żaluzje – solidne, ciągle w modzie
Wielu sądzi, że czas żaluzji minął. Osoby takie twierdzą, że rozwiązanie to miało swój czas w latach dziewięćdziesiątych, gdy (z braku innych możliwości) wybierane były bardzo powszechnie. Czy to prawda? Po części tak, gdyż modne w tamtym okresie żaluzje aluminiowe naprawdę nie są już spotykane. Trzeba też przyznać, iż skutecznie zostały zastąpione przez rolety. Dlaczego tak się stało? Chociaż żaluzje bardzo dobrze chronią przed palącym słońcem, to jednak nie są tak ładne jak rolety. Są jednakże miejsca, w których żaluzje odnajdą się idealnie. To miejsca, gdzie żaluzje pasują lepiej niż rolety. Drewniane żaluzje, na przykład, świetnie pasują w kuchni. Nie dość, że ocieplają wnętrze, to jednocześnie drewniana struktura lepiej sobie radzi w kuchennych warunkach.
Według specjalistów, lepszym wyborem są rolety. Z jednej strony, chronią przed słońcem, z drugiej są ładne, dostarczają też więcej możliwości aranżacyjnych. Żaluzja zaś kojarzy się z przeszłością, ze skuteczną ochroną, ale także z niezbyt ładnym elementem wystroju (żaluzja aluminiowa).

Możemy słuchać głosu znawców lub wybrać po prostu tak, jak czujemy. Patrząc na obecną tendencję coraz więcej osób faktycznie wybiera rolety. Na żaluzje znajdują się jednak chętni, więc stale są one dostępne w sklepach z artykułami do domu. Wielu wybiera też zasłony, które pięknie można skomponować z aranżacją wnętrz.

Inne zapisy autora:

0

ggraper

17 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758