POLSKA
Like

Dobra zmiana nie objęła czasu urzędowego

03/12/2016
569 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

14 listopada w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Przez następne 4 lata co 5-7 miesięcy trzeba będzie zmieniać zegarki o 1 godzinę (raz do przodu, raz do tyłu). Pani premier Beata Szydło zignorowała głos opinii publicznej, tj. petycji i wezwań Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE, obywateli, Fundacji Republikańskiej o nie podpisanie projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministra Rozwoju.  http://serwis21.blogspot.com/2016/10/coraz-gosniejszy-sprzeciw-wobec-zmiany.html Nie uwzględniła ani zastrzeżeń medycznych, ani zarzutów w zakresie perturbacji gospodarczych jakie niesie zmiana czasu, ani też faktu że w sondażach blisko 80% respondentów opowiada się przeciwko zmianom czasu. Rząd Beaty Szydło kontynuując tradycję poprzedników nie tylko zignorował głos opinii publicznej, ale także głos […]

0


14 listopada w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Przez następne 4 lata co 5-7 miesięcy trzeba będzie zmieniać zegarki o 1 godzinę (raz do przodu, raz do tyłu).

Pani premier Beata Szydło zignorowała głos opinii publicznej, tj. petycji i wezwań Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE, obywateli, Fundacji Republikańskiej o nie podpisanie projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministra Rozwoju. 

http://serwis21.blogspot.com/2016/10/coraz-gosniejszy-sprzeciw-wobec-zmiany.html

Nie uwzględniła ani zastrzeżeń medycznych, ani zarzutów w zakresie perturbacji gospodarczych jakie niesie zmiana czasu, ani też faktu że w sondażach blisko 80% respondentów opowiada się przeciwko zmianom czasu.

Rząd Beaty Szydło kontynuując tradycję poprzedników nie tylko zignorował głos opinii publicznej, ale także głos interpelujących posłów (Daniela Milewskiego, Pawła Pudłowskiego z PIS, Marii Małgorzaty Janyskiej oraz Krystyny Sibińskiej z PO) nie wspominając o głosie zdrowego rozsądku. Dodajmy, przy tym że wcześniej posłowie i senatorowie (zarówno prorządowi jak i opozycyjni) z komisji petycji odrzucili projekt ustawy zgłoszony przez Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE, który likwidował zmianę czasu. 

http://serwis21.blogspot.com/2016/06/zdrowie-polakow-nie-miao-znaczenia-dla.html

http://serwis21.blogspot.com/2016/06/senacka-komisja-za-dwukrotna-zmiana.html

http://serwis21.blogspot.com/2015/12/komisja-sejmowa-przeciw-zniesieniu.html


Ale mylą się rządzący, jeżeli chcieli rozporządzeniem zamknąć temat, sprawa będzie systematycznie wracać, dopóty ten absurd nie zostanie zlikwidowany.

(Za Serwis21)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758