Globalnie i Lokalnie
Like

Dialog polityczny tylko dla 18+

20/04/2016
1342 Wyświetlenia
14 Komentarze
8 minut czytania
Dialog polityczny tylko dla 18+

Proszę przejechać Francję od granicy niemieckiej do hiszpańskiej, wiele wsi opustoszało podobnie jak w Polsce. Nie wiem czy tam ziemię można kupić, ale w Hiszpanii kupują brytyjscy emeryci. W USA działeczkę na Florydzie może kupić każdy. Pan Wojciech Cejrowski kupił rancho w Meksyku. W Polsce przekręty z ziemią już zostały zrobione, tysiące hektarów za grosze poszło w prywatne ręce, nowi obszarnicy wymyślają nowe ustawy.

0


Otrzymałem dramatyczne informacje z Polski od   znanych organizacji, które poinformowały, że  w Polsce w 2016 roku nie będzie zmian dla następnego pokolenia a program 500+ nie zlikwiduje   dramatu i   tragedii   następnego pokolenia w Polsce 2016.

Dialog w internecie miał początek , w pozornie innym temacie.Przedstawiam  poniżej opinie komentujących, których nie znam jak i moją, osobistą. Niech one pozostanie w pamięci internetu.

“Polak jak i Francuz, po 2,5 letniej szkole rolniczej lub z udokumentowanymi referencjami mogą,bez problemów, jak mają odpowiednią kwotę pieniędzy, zakupić ziemię rolną we Francji..Sorry ,szanowny Panie Jurczyk.Nie atakuję tylko wyrażam,swoją opinię na podstawie doświadczeń. Pomijam korupcję w państwowym „The French land agency ‚SAFER’.Pomjam, fakt, że każdy Polak,może przez internet, jak ma pieniądze, zakupić nieruchomości w całej Europie i w USA..Wraz, po zakupie, z podpisaniem online polisy ubezpieczeniowej dla ziemi rolnej czy też nieruchomości.
Pomijam nawet aukcje internetowe.

Agencje rolne, państwowe,są iluzją i alibi prawnym dla administracji w danym państwie.Brakuje w EU zachodniej tak jak w Polsce,pieniędzy na oświatę, dla policji a agencje,rolne nie mają odpowiednich rezerw finansowych.
Kto ma pieniądze,maklera,adwokata, notariusza i zna systemy w danym kraju,nie ma żadnych problemów z zakupem, ziemi, w tym rolnej.O nieruchomościach na sprzedaż,już nie wspominam,gdyż ceny we Francji są ,w określonych regionach,znacznie bardziej przyjazne, aniżeli w Polsce ale to nie na temat.Małe przykłady:
http://www.bluehomes.com/de/EES0331/ex.asp
https://diia.de/
Czy sądzicie państwo,że PiS czy inne partie w Polsce , pozwolą na kontrolę państwowych agencji rolnych?Nie.
Oczywiście, to jest moja prywatna, osobista opinia, na ten temat.Proszę serdecznie o zrozumienie.
Inspiracja do tematu?
Dlaczego Polak nie kupi ziemi we Francji?
Źródło: Obrót gruntami rolnymi we Francji, Niemczech, Ukrainie. A jak jest w Polsce? (MarcinJurczyk.pl).

A teraz?
Opinie:

4.Sprzedaż ziemi kościołom i innym związkom wyznaniowym to niebezpieczna furtka. Ksiądz, rabin, imam nie jest rolnikiem, ale ziemię może kupić. Polak – inżynier już nie, bo nie ma kwalifikacji mimo, że ma działkę pracowniczą i wiele lat ją z powodzeniem uprawia. Prezydent Bush może mieć rancho w Kalifornii, Warszawiak rancza w Beskidach mieć nie może. Jakież to doktoraty trzeba uzyskać aby kozę hodować ?.

Proszę przejechać Francję od granicy niemieckiej do hiszpańskiej, wiele wsi opustoszało podobnie jak w Polsce. Nie wiem czy tam ziemię można kupić, ale w Hiszpanii kupują brytyjscy emeryci. W USA działeczkę na Florydzie może kupić każdy. Pan Wojciech Cejrowski kupił rancho w Meksyku. W Polsce przekręty z ziemią już zostały zrobione, tysiące hektarów za grosze poszło w prywatne ręce, nowi obszarnicy wymyślają nowe ustawy.
Inna opinia.
5.i dla tego…za tej jak WY to towarzysze nazywacie – komuny – bylo o wiele lepiej!!!
kazdy mogl kupic jakis tam kawalek i nikt specjalnie nie robil problemow…a jesli robil to jakies tam „kawalek koperty” zalatwial sprawe – a teraz za solidaruchow co sprzedaly kraj – macie swoje dwa palce – V – co trzymaliscie towarzysze po kosciolach…nawet drzewka wam na wlasnym kawalku sciac nie podobna…takie V wywalczyliscie…

Moja opinia i odpowiedz.

Do 4.Oczywiście.To nie jest furtka tylko wielka brama ,zachęcająca do maksymalnych spekulacji,w imię wiary.Zwykłego księdza czy małą parafię nie będzie stać na zakup ziemi ale tylko “specjalistów”przekupujących organizacje wiary,oragnizacje religijne.Kto będzie kontrolować Agencje Rolne?
Do 5.Nie chcę powrotu  do taniej produkcji i kartek na żywność  gdy węgiel był eksportowany do Wielkiej Brytanii aby ratować rząd pewnej Pani T.Jednakże  znam te czasy i wiem,że nie było takich zwariowanych przepisów  prawnych.Nawet Pewex miał prawo do sprzedaży ziemi czy mieszkań własnościowych w całej Polsce,które również Polonia na emigracji …w USA czy w EU zachodniej wykupywała.Dla siebie,dla swoich dzieci,dla rodziny.Płaciłem co prawda 60% podatku,ale mogłem za własne ,zarobione pieniądze kupić ogród z domkiem,który sprzedałem i kupiłem ,ziemię rolną,którą z kolei sprzedałem.Bez książeczki. Gdy S.wraz z braćmi W.pod patronatem,pewnych Panów,w krawatach z dalekiej “strony”otrzymała miliony dla S i zapanowała “wolność” i S, dolączyłem do milionów wybierających banicję i  exodus.

Proszę mi wybaczyć osobistą refleksję.Strasznie mi przykro,że w roku 2016,wzrosła liczba mieszkańców Polski,którzy cierpią z powodu biedy.

Jest mi przykro,że grasuje grużlica,AIDS,szkorbut,anemia,cukrzyca a dzieci,w Polsce,bez forsy na leki czy na operacje,są skazane na śmierć.

Wiem.Za PRL była okupacja ale młode pokolenie nie musiało głodować czy martwić się czy bank udzieli pożyczki na operację lub czy wystarczy forsy dla dentysty,którzy byli w każdej szkole,tak jak obecne w szkołach ….pielęgniarki.Dla dzieci były nie tylko bezpłatne (w ramach ubezpieczenia)kolonie,obozy ale sanatoria nad morzem czy w górach,co jest fikcją w roku 2016.

Tania produkcja trwa tak jak exodus,gdyż nikt nie ma ochoty walczyć z czołgami jakimi dysponuje “okupacyjny” system partyjny w Polsce.Nawet SB czy PZPR nie była tak bezczelna i bez empatii tak jak kadra polityczna w Polsce  w roku 2016.

Przepraszam za moją osobistą opinię ale dowiedziałem się dzisiaj od znanych organizacji w Polsce,że politycy w Polsce,nie wprowadzą leków bez  opłat a dzieci w Polsce, w dalszym ciągu będą musiały płacić tysiące Euro za operacje w szpitalach czyli tragedia i dramat narodu polskiego , następnego pokolenia  w roku 2016,w dalszym ciągu trwa.

Bierze mnie obrzydzenie.Przeklinam was gangsterów politycznych w Polsce 2016.

Powtarzam.Takich  sadystów i rasistów w KCPZPR w PRL nie było.Oni byli amatorami.Teraz gangsterzy polityczni dorwali się do władzy i w dalszym ciągu polski naród będzie katowany. Sorry  za  mój  komentarz.Jest mi przykro i smutno.
Inspiracją dla Dialogu 18+ sa moje opinie i innych pod:
https://wirtualnapolonia.com/2016/04/19/dlaczego-polak-nie-kupi-ziemi-we-francji/comment-page-1/#comment-190470

Dziękuję za uwagę.Marek Lipski.

 

Inne zapisy autora:

0

MarekLipski
MarekLipski http://wpolsce.biz

41 publikacje
9 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816