BIZNES
Like

Paweł ”Kasa” Olechnowicz

19/04/2016
1021 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Paweł ”Kasa” Olechnowicz

Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej dzieli się swoimi wątpliwościami na temat Lotosu i odejścia z niego Pawła Olechnowicza.

0


 

 

https://

 

Po tej wypowiedzi mam kilka smutnych refleksji – pierwsza to żal że dziennikarze o tej sprawie nie napisali od razu bo to rzecz o kapitalnym dla miasta znaczeniu przynajmniej zdaniem Pana Dyrektora.

Druga to ta że proces ubożenia Elbląga przebiegał bez żadnej ze strony ludzi kultury refleksji od lat.

Nikt nie walczył o to by siedziby spółek pozostały w Elblągu i nikt nie zadzierał w naszym lokalnym aparatem skarbowym gdy ten niszczył małe firmy i spółki i wprost zmuszał do emigracji te większe.

Szkoda że nikt nie walczył o wpływy z CITu i Pitu kadry zarządzającej .

Ale najsmutniejsze jest to że na komisji kultury mówiono o Pawle Olechnowiczu tylko jako o sponsorze imprez . Trudno zrozumieć jak ludzie kultury mało bywają kulturalni i jak przyziemnie patrzą na człowieka który był twarzą naszego miasta przez kilka dekad. Inna sprawa że nikt nie powiedział Panu Pawłowi że wiele jego poglądów na Elbląg było głupich jak te które głosił jako szef  Rady Biznesmenów jeszcze za czasów Grzegorza Nowaczyka.

 


IMG_9217

Jan Redzimski.

Proszę się nie lękać. Wiem, że rozmowy są prowadzone odnośnie wsparcia finansowego z Lotosu dla Elbląga. One będą chyba w takim samym kształcie, ale proszę nie opierać całej działalności na tym, jakie te środki będą. One na pewno będą. Tu się nic nie zmieni. Rozmowy trwają i są bardzo pozytywne

 

Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/2,45110,Cale-zycie-kulturalne-jest-w-tej-chwili-zagrozone-Jak-odwolanie-Olechnowicza-wplynie-na-Elblag.html…#ixzz45yHCRkuG

Miejmy nadzieje że Pan Jan wie co mówi i mówi co wie – nie jest wszak fircykiem w zalotach i pokazał że za jego słowami stoją czyny. Jednak nie w tym rzecz by stać w kolejce u sponsorów ale by sponsorzy sami chcieli się w kolejce do sponsorowania ustawić . Niemożliwe ? Możliwe pod tym wszak warunkiem że kultura i sztuka oparte będą na społeczeństwie ludzi wykształconych i zamożnych .

Na razie ludzie wykształceni Elbląg opuszczają czego przykładem jest  Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski

 

 

 

 

 

 

 

 


I tu wypada przypomnieć Edmunda Szweda który od czasu wyborów samorządowych w roku 2015 uwikłał się w spory i potyczki z Sebastianem Bona Kuchejdą  zamiast korzystając ze swej doskonałej pozycji politycznej zacząć rozwiązywać problemy Elbląga konkretnymi działaniami. Wspomnieć go warto ponieważ o owej „szklanej szybie” mówił otwarcie i publicznie, za co oddać mu honor należy.

 

Rzecz jednak nie w tym by problem szyby pokazać, ale by ową szybę rozbić,  a szansa na to w końcu się pojawia w trzy lata po Elbląskim Referendum w Elblągu zaczyna się mówić publicznie o sprawach miasta i rozmowa ta zaczyna przynosić efekty.

 

 

Czy rozbije się ową szklaną ścianę w kulturze i czy odejście Pawła Olechnowicza może w tym procesie pomóc – zobaczymy.

A oto jeden z Elbląskich Talentów skrzętnie ukrywanych przed miastem i światem właśnie dzięki „ustabilizowanej” działalności instytucji kultury za którą pewną winę ponosi i Paweł Olechnowicz „sponsourując” wydarzenia „POprawne POlitycznie”.

https://

 

Więcej – www.elfast.net

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Elfast.net
Elfast.net

3 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816