POLSKA
Like

Czy Polska doczeka się refleksji u polityków?

15/01/2019
1724 Wyświetlenia
8 Komentarze
2 minut czytania
Czy Polska doczeka się refleksji u polityków?

Zjednoczenie narodowe – czy jest szansa?

0


Zdecydowana większość Polaków, (niestety – nie wszyscy) diagnozuje słusznie: Zaprzestańmy mowy nienawiści. Trafnie ujął to K. Cugowski (Do tanga trzeba dwojga – tak PO jak i PIS). Jeżeli nie poprzestaniemy, to nikt nie wygra – przegramy wszyscy, przegra Polska. Funkcjonują dwie “narracje”-dwie filozofie. Są dwa informacyjne kanały i żadna ze stron nie korzysta z tego drugiego, każda jest przekonana o swojej niezaprzeczalnej racji.

Po smoleńskiej katastrofie kilka dni było narodowe zjednoczenie, potem zaczęło się “urzędowe” przywracanie porządku na Krakowskim Przedmieściu (przy pomocy buldożerów usuwających palące się znicze i kwiaty). Jedna polityczna opcja nie pozwoliła, by na tej tragedii druga budowała swoją przewagę. Narodowe zjednoczenie poszło w odstawkę, były inne “polityczne” priorytety. Czy teraz będzie inaczej? Sądząc po skandalicznej wypowiedzi Celińskiego i może nieco mniej skandalicznych Tuska i Owsiaka – nie zanosi się na otrzeźwienie i kulturę w polityce. Dam prosty przykład – są nawet bardzo lubiane przeze mnie osoby z najbliższej rodziny, które nie omieszkają przy słusznych, czy też błahych wypowiedziach przeciwników politycznych nazwać ich “piź…lcami”. Zresztą dopóki lider PO nie odstąpi od realizacji głównego credo swojej partii: “Ulica i zagranica” – nie ma co liczyć na merytoryczną dyskusję mającą na celu wybranie najlepszej dla Polski i Polaków drogi.

Z ostatniej chwili – po wpisie na TT B. Borusewicza – rządzący powinni w ramach refleksji poczuć sie współwinnymi… To się doskonale wpisuje do powiedzenia o belce i źdźble w oku…

Tak zastanówmy się przez chwilę – gdyby po stronie rządzącej był osobnik o mentalności Palikota, który o Lechu Kaczyńskim (po Smoleńsku) napisał: “Wyleciała nędzna miernota a wrócił wybitny mąż stanu” (może trochę nie te słowa, ale taki dokładnie sens), to co by napisał o śp. Pawle Adamowiczu???

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816