Globalnie i Lokalnie
Like

Czy krwawy Księżyc 15 kwietnia obwieści Apokalipsę

10/04/2014
2023 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Czy krwawy Księżyc 15 kwietnia obwieści Apokalipsę

Nawet jeśli św. Jan miał na myśli inny dzień w którym spadnie na nas gniew Boży, warto  zrobić rachunek sumienia, wyspowiadać się i pojednać z najbliższymi. Jeśli przepowiednia Jana Ewangelisty nie spełni się jeszcze tym razem, warto zmienić się i zacząć żyć po Bożemu…  Zagładę świata zapowiedzieli też ostatnio naukowcy NASA.

0


Słońce obraca się w ciemność, a Księżyc w krew, bliski jest bowiem wielki i straszny dzień Jehowy. Każe On zapuścić sierp i zebrać narody na zagładę.(Joel 2:31) Czy krwawy Księżyc jakiego mamy być świadkami 15 kwietnia zwiastuje początek Apokalipsy?

Naukowcy zapowiadają że podczas zaćmienia Księżyca 15 kwietnia będzie on miał krwawy wygląd. Jest też dwa proroctwa które mówią o krwawym wyglądzie Księżyca zapowiadającym końcowe odliczanie.

Blood Red Lunar Eclipse

Wielu może uważać że skoro po roku 2012 nie wydarzyło się nic szczególnego zapowiedzi końca świata można odłożyć do lamusa. Na pytanie czy pan Bóg ma już nas dosyć, czy jego tolerancja dla zdziczeni i zboczeń gatunku do niedawna zwanego homo sapiens  już się wyczerpała – odpowiedź wielu zapewne będzie, nie.

Ale jeśli nie ufamy już Majom cóż odpowiemy prorokom którzy zapowiedzieli Apokalipsę. Czerwony jak krew Księżyc powinien być jednym ze znaków jej bliskości. Tak właśnie się stanie w przyszłym tygodniu. Zaćmienie będzie pierwszym elementem tetrady- cyklu czterech kolejnych zaćmień. Ostatnia tetrada zakończyła się w roku 1968. Podczas zaćmienia naszego Księżyca, mówiąc poetycko zostanie on skąpany jak Mars, w szkarłatnym światle- zresztą można będzie (patrz zdjęcie) obie planety porównać. Wizualnie jest to bardzo ekscytujące dla naukowców i astronomów, ale również dla głosicieli religii. Zapowiadają oni niezwykle  wydarzenia w Izraelu, które maja początkować Drugie Przyjście Mesjasza.

Proroctwo, popularyzowane przez  kaznodziejów, stwierdza, że tetrada zbiega się z dwoma dość  znaczącymi świętami żydowskimi: Paschą i Świętem  Namiotów. Przypomina się proroctwo Joela 2:31 z Biblii Hebrajskiej, które mówi  “Słońce zamieni się w ciemności, i Księżyc w krwi, zanim przyjdzie  wielki i straszny dzień Pana .”  Ta zapowiedź jest tym bardziej prawdopodobna bowiem  Żydowski kalendarz jest oparty o cykle Księżyca , więc zaćmienia są w nim także kluczowe.

“Kalendarz żydowski jest kalendarzem księżycowym. W każdym roku, jest nieuniknione, że pełnia powinna przypadać na lub w pobliżu świąt Paschy (15 Nissan) i Namiotów (15 Tishri)… Jest nieco ironicznie, że trzy z tych czterech zaćmień Księżyca nie będą widoczne, nawet w części, z Izraela. Jedyne zaćmienie, które w ogóle można będzie  zobaczyć w z Izraela zdarzy się 28 września 2015 r.

Cytatów z Biblii odwołujących się do znaku krwawego Księżyca jest więcej:  „Tyś stworzył Księżyc, aby czas wskazywał (Psalmy, 104:19); „Będą znaki na Słońcu, Księżycu, gwiazdach”  (Łukasz 21:25); „Słońce się zaćmi i Księżyc nie da swego blasku” (Mateusz 24:29); „Słońce zmieni się w ciemności, a Księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański” (Dzieje Apostolskie 2:20). Wreszcie znamienny jest tekst Apokalipsy: „I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie Ziemi i Słońce stało się czarne jak włosienny wór, a Księżyc cały stał się jak krew.

A propos. Właśnie byliśmy świadkami trzęsienia Ziemi w Chile.

Tym razem  krwawy czerwony Księżyc i czerwoną planetę które  znajdą się bezpośrednio  obok siebie na niebie można będzie zacząć oglądać  14 kwietnia o 21:20 GMT.

PS. Nawet jeśli św. Jan miał na myśli inny dzień w którym spadnie na nas gniew Boży, warto  zrobić rachunek sumienia, wyspowiadać się i pojednać z najbliższymi. Jeśli przepowiednia Jana Ewangelisty nie spełni się jeszcze tym razem, warto zmienić się i zacząć żyć po Bożemu…  Zagładę świata zapowiedzieli też ostatnio naukowcy NASA.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816