HYDE PARK
Like

Co słyszę nie wierzę wcale, co widzę wierzę w połowie

05/05/2014
1058 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Co słyszę nie wierzę wcale, co widzę wierzę w połowie

Co słyszę nie wierzę wcale, co widzę wierzę w połowie. To jest zasada której w świecie manipulacji medialnych powinniśmy przestrzegać niezłomnie. Ludzie wierzą bezrozumnie w to co zobaczą w mediach. Wierzą nie tylko 1 kwietnia.

Obraz wystarcza za 1000 słów. A czy to raz powtarzano wam,z wypiekami na policzjach, sensację, pieczętując ją słowami ” widziałem w telewizji” lub ogladałem i czytałem w internecie. Dziś media nie opisują wyłacznie faktów. Tworzą je. My też.

0


 

 

Co zrobiłbyś gdybyś trafił przypadkowo na takie zdjęcie:

 

Firehose and Train Tracks 685x513

 

No właśnie. „Co za idiota” – to zrobił? Przecież pociąg się wykolei.

 

Możecie sobie wyobrazić co działo się na widok tego „żartu” ,gdy zdjecie ukazało się na forum. Twitter i Facebook rogrzewały sią do czerwoności tym bardziej że zdjecie uzupełniało info:

 

Railroad

 

Komentarz brzmiał:

 

Strażacy i tory kolejowe.

 

Strażacy gaszacy płonacy budynek musieli umieścić węże w poprzek torów kolejowych wpadli na taki właśnie pomysł ich zabezpieczenia . Poł godziny później nadjechał pociąg 5:15 ,wykoleił się.

 

Jaka byłaby twoja opinia? Idiotyzm, to byłoby chyba najlagodniejsze określenie.

 

Ale to oczywiście był żart.

 

Na początku kwietnia strażak z Belgii Tom Bongaerts umieścił to zdjęcie na Facebooku.

 

train shares

 

Napis głosił mniej więcej tak: „Ogień wybuchł wcześnie rano. Nasze węże są chronione przed pociągiem.

 

O tym że tor był od tygodnia w naprawie mieszkańcy  miasta i przyjaciele Toma na Facebooku  wiedzieli. Wiedzieli że zdjęcie zostało spreparowane i opublikowanie dla zartu. Nie było żadnej mozliwości że nadjedzie pociąg.
Ale jak widzicie natychmiast pojawiło się setki komentarzy.

 

Ludzie wierzyli, że to była prawda. – Takie jak opowieści jak ta że pociąg się wykoleił – zaczęły żyć swoim życiem i rozprzestrzeniały się jak wirus. Kilka dni później, gdy  tweety i akcje emailowe, w wielu językach, przekroczyły granice rozsądku, Tom napisał  wpis wyjaśniający, co się stało:

 

Train

 

Treść jest mniej więcej taka:

 

Hej, w ubiegłym tygodniu nasze śmieszne zdjęcia sopwodowało wirusowe zamieszanie na całym świecie.Tysiące ludzi przekazywało je sobie i umieszczało znaczek „to lubię”   w wielu różnych krajach Raz raz jeszcze i po raz ostatni : Zdjęcie zostało wykonane w Belgii, w małej wiosce o nazwie Bornem. Po niewielkiej interwencji ( w pobliżu linii kolejowej), mieliśmy trochę czasu, aby przygotować to zdjęcie. Ponieważ pociągi  z powodu prac konserwacyjnych były unieruchomione i nie jeźdźiły przez tydzień, można stwierdzić, że nasz żart był prawdziwym sukcesem!

 

 

 

Dobrze jest zapamiętać: Wszystko w Internecie jest mistyfikacją.

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758