Zdrowie
Like

Chcą pobierać organy od wszystkich eutanowanych

08/12/2014
263 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Chcą pobierać organy od wszystkich eutanowanych

Holenderscy lekarze chcą zapewnić sobie dostęp do organów wewnętrznych ludzi zabijanych na życzenie.

Do tej pory tylko od 5 do 10% samobójców zgadzało się na przekazanie swoich organów do transplantacji. Holenderscy eksperci medyczni bardzo z tego powodu ubolewają i planują zaproponowanie rozwiązania prawnego, które umożliwi pobranie, jako to określono „świeżych organów” mimo sprzeciwu zabijanej osoby. Rocznie w Holandii z pomocą lekarzy umiera od 300 do 500 osób rocznie. Ich organy wewnętrzne mają dużą wartość, większą niż organy żywych ludzi, względem których orzeczono tak zwaną „śmierć mózgu”.

0


 

Etycy pracujący dla holenderskiej Royal Dutch Medical Association (KNMG), dwoją się i troją, aby wyjaśnić, że takie postępowanie z ludźmi ma uzasadnienie, bo to, że ktoś pozwoli się pociąć na organy dla innych to wyższe dobro. Jednak nie można zapominać, że często zabijani w ramach eutanazji ludzie, nie są śmiertelnie chorzy. Dobrym przykładem jest zabicie dwóch głuchoniemych bliźniaków tylko dlatego, że zaczął im się pogarszać wzrok, co mogło skutkować w przyszłości ślepotą.

Eutanazję po raz pierwszy wdrożył Adolf Hitler, który nakazał planowo mordować osoby niepełnosprawne. Wtedy jednak nadrzędnym celem było usunięcie ze społeczeństwa słabych osobników.

Na podstawie: www.mercatornet.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816