POLSKA
Like

Będzin: zdekomunizować sądy!

19/05/2016
1088 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Będzin: zdekomunizować sądy!

Sądy w RP są trzecią władzą, niezależną od dwóch pozostałych. Zgodnie z art. 178 u. 3 Konstytucji sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Tymczasem w Będzinie na gmachu Sądu Rejonowego widnieje tablica upamiętniająca PPR, najbardziej zbrodniczą partię, jaka na bagnetach sołdatów Stalina została przywieziona do Polski.

0


SONY DSC

19 maja 2016 r. godzina 14.40. Z niewielkim opóźnieniem przed Sądem Rejonowym w Będzinie rozpoczyna się manifestacja. Prócz KPN Niezłomni udział w niej biorą także Solidarni 2010, Ruch Kontroli Wyborów – Ruch  Kontroli Władzy a także widoczny z daleka Klub Gazety Polskiej z Chorzowa.

 

Pod murem sądu, tworząc niby-szpaler, stoi grupa policjantów.

SONY DSC

 

To efekt informacji, jaka ukazała się 18 maja 2016 roku na portalu Solidarni 2010:

 

NIEZŁOMNI  zapraszają na wiec przed sądem w Będzinie (ul. Sączewskiego 23) 19 maja w czwartek o godz. 14:30. Podczas wiecu zdemontujemy tablicę PPR-u,  płatnych zdrajców pachołków Rosji z budynku sądu (ostatnia ustawa “dekomunizacyjna” nie obejmuje pomników i tablic…).

 

Tablica szczególnie mocno rani tu, gdzie liczba ofiar bezpieki i będących jej przedłużeniem sądów w pierwszych latach powojennych była najwyższa w Polsce. Ciągle jednak nie można doczekać się ich godnego upamiętnienia.

 

Natomiast tablica ku czci ich katów wisi sobie (odnowiona!) na budynku państwowym.

SONY DSC

Również odnalezienie ulic mających komunistycznych patronów 27 lat po tzw. odzyskaniu niepodległości nadal jest dziecinnie proste.

 

Czy tablica ku czci stalinowskich towarzyszy na gmachu sądu to efekt braku dekomunizacji środowiska sędziowskiego po 1989 roku?

 

SONY DSC

Adam Słomka celnie to ujął – apolityczny sąd zafundował sobie tablicę ku czci PPR!

 

Zwrócił się także do najwyraźniej pilnujących „pomnika PRL” policjantów z apelem, by oni także wystąpili o zdjęcie tablicy w imię tysięcy pomordowanych w Katyniu polskich policjantów przez tych samych komunistów.

 

Teraz jest wreszcie szansa na oczyszczenie polskich sądów. Polska bowiem nigdy nie stanie się normalnym europejskim krajem bez tego niezbędnego zabiegu.

 

Chcemy bowiem normalnej policji, normalnej prokuratury i sądów działających wg standardów europejskich, a nie sowieckich.

 

Inni mówcy przedstawiali na podstawie swoich krzywd mechanizm pozwalający na szerzenie nieprawości wewnątrz polskiej Temidy.

Niektórzy dawali wyraz goryczy, wołając: Gdzie jest wolna Polska?

 

 

Powoli manifestacja dobiegła końca.

 

Tylko w uszach ciągle brzmi pieśń…

Po Europie prowadzi nas
Bezideowa klasa
Wciąż trwa dla Polski niedobry czas
Nie było Staszka Pyjasa

Po szkodzie Polak mądry jest
Mądrością narodu przysłowia
Znów przechodzimy wolności test
Nie było ścieżek zdrowia

Ale przypomnieć chciałbym tym
Co się już Boga nie boją
Że w majestacie wielkim swym
Pod Stocznią trzy krzyże stoją

Życie przemija, płynie czas
Kolejne idą święta
Kto w takiej chwili spośród nas
Ofiary ojców pamięta

Od nas zależy czy kraj będzie nasz
I co się w nim jeszcze wydarzy
Czy pozwolimy pluć sobie w twarz
A może nie mamy już twarzy?

 

SONY DSC

 

19.05 2016

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

3 komentarz

 1. pablo3 pablo3

  dlaczego nie wysadzac w powietrze albo dlaczego mlodzi nie przeprowadzaja akcji malego “sabotazu”, wyreczajac przez to sady dzialajce wbrew prawu? jezeli sady, prokuratury i policja, utozsamiaja sie ze stalinistami, to trzeba aktywnie sie im przeciwstawiac. Art.13 Konstytucji, informuje przeciez wyraznie: “Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”. wlasciwie, to na podstawie tego artykulu, administratorzy sadu, czy osoby odpowiedzialne za odnowienie tablicy i powieszenie na sadzie albo tez brak jej zdjecia z budynku, powinni miec postawione zarzuty karne.

  0
 2. Avatar Saper

  KRWAWY ATAK W CITY CENTER W GOERLITZ

  OTÓŻ W DNIU WCZORAJSZYM W GALERII HANDLOWEJ CITY CENTER W GOERLITZ 2 SYRYJSKICH AZYLANTÓW 18 I 21 LETNI DOKONALI NAPADU NA OBYWATELA POLSKIEGO

  PRZY UŻYCIU SPECJALNEGO PIERŚCIENIA SYGNETU DO PODCINANIA OFIERZE GARDŁA

  PIERŚCIEŃ ZABEZPIECZYŁA POLICJA I TRWAJĄ CZYNNOŚCI

  to tyle na ile w Niemczech pozwalają przepisy zalecające tuszowanie przestępstw popełnianych przez imigrantów , dotyczy mediów i policji

  W WYNIKU NAPADU Z UŻYCIEM SPECJALNEGO SYGNETU POLAK DOZNAŁ ROZLEGŁEJ RANY CIĘTEJ GARDŁA , CAŁOŚĆ ZAJŚCIA ODBYŁA SIĘ NA OCZACH INNYCH KLIENTÓW GALERII WEWNĄTRZ NA TAK ZWANYM PASAŻU.

  MEDIA NIE PODAJĄ NIC POZA MIKRO INFORMACJĄ KTÓRĄ ZAMIEŚCIŁEM W ORYGINALE , ANI O STANIE ZDROWIA NAPADNIĘTEGO ANI O TYM CZY NAPASTNICY SĄ ARESZTOWANI

  p.s tego narzędzia do podrzynania gardeł oto on

  jest to biżuteria zaprojektowana w ten sposób ze na ręce wygląda jak zwykły sygnet jednak od spodu obręczy znajduje się ostry jak brzytwa zadzior czasami nawet długości 5 mm który jest wykonany jako ostrze z wolframu lub tytanu ,

  Aby zaatakować ofiarę skutecznie należy zajść ją od tyłu jedną ręką nakryć usta zać drugą chwycić za gardło tak aby palec wskazujący prawej ręki dotykał opuszka ucha lewego ofiary następnie przyciskając dłoń dość silnie tak aby zadzior wszedł w ciało ofiary dokonać przesunięcia po szyji w prawo , rozcięcie jest na tyle skuteczne że ofiara ma małe szanse na przeżycie , a jeśli robi to osoba dobrze przeszkolona ofiara na pewno nie przeżyje .

  Metodę tą i takie sygnety stosują agenci służb pewnego państwa na bliskim wschodzie … zapewne wiecie jakiego …. i L.E /F

  DLA CZEGO W TYTULE ZGORZELEC ? BO MASA POLAKÓW Z ZGORZELCA ROBI CO DZIEŃ ZAKUPY W GOERLITZ !!

  ZATEM APELUJE NOŚCIE MOCNY GAZ PIEPRZOWY ŻELOWY LUB PARALIZATOR !!

  LUB OBIE RZECZY NA RAZ !!

  NIEMCY MAJA ZAKAZ PUBLIKOWANIA ALE DLA CZEGO POLSKIE MEDIA O TYM NIE PISZĄ TOŻ TO NAPAD MOŻNA BY RZEC NA GRANICY !!

  0
 3. Avatar Piotr-Pierre

  Witam. Pzypomnę tu paradoks, Panie Humpty-Dumpty. W latach 80-tych niemal cała polska palestra popierała demokratyczną opozycję.

  Pozdrawiam

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816