Artykuły redakcyjne
Like

Obowiązki polskie

20/05/2016
761 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Obowiązki polskie

Roman Dmowski tak napisał: „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”. Więc przypominam, że polskie obowiązki to obowiązki wskrzeszenia dawnej potęgi gospodarczej i kulturowej naszego kraju, czyli wskrzeszenia wolnościowego, pluralistycznego, tolerancyjnego, wielonarodowego społeczeństwa cywilizacji łacińskiej składającego się z autonomicznych prowincji. Polska to nasz obowiązek – ale Polska to nie żadne państwo, ale kraj, obszar, kultura, cywilizacja, historia, tradycja. Państwo to wróg, który nasz kraj niszczy.

0


Od wielu lat obowiązkiem polskim jest przede wszystkim uwolnić Polskę od okupacji obcych cywilizacji, ideologii, państw i innych ciemiężycieli. Dziś takimi ciemiężycielem są III RP i UE, oraz ideologia socjaldemokratyczna przywleczona na sowieckich bagnetach i kontynuowana przez zachodnich hochsztaplerów.
Polak to narodowość wyższego piętra – obejmuje wiele grup etnicznych, takich jak Koroniarze, Litwini, Kaszubi, Żydzi, Serbowie, Rusini, Ślązacy, Łemkowie, Niemcy, Tatarzy, Ukraińcy, Szkoci, Biełorusini, Holendrzy i wiele innych. Wszystkie te grupy etniczne stanowią jeden naród polski, gdy odczuwają polskie obowiązki. Etniczność to niższy typ człowieka, cywilizacja to typ wyższy.
Cywilizacja, do której należy Polska, to cywilizacja z rozproszoną i hierarchiczną władzą polityczną, to cywilizacja własności prywatnej, oddolnych inicjatyw, to społeczność samoorganizująca się, samonaprawiająca, zdolna do pracy organicznej. Centralizm jest nam obcy. Nasza cywilizacja nie potrzebuje żadnej centralnej władzy i totalnego rządu. Nasza cywilizacja wymaga co najwyżej wybrania wspólnego przedstawiciela, którego wynajmiemy do reprezentowania nas na zewnątrz, ale takiego by szanował nasze prawa i swobody, i nie wtrącał się w nasze życie. Ten reprezentant to nie jest żadne sacrum, to nasz sługa.
Obowiązkiem polskim jest tworzenie wolnościowego społeczeństwa. Dziś tego nie mamy, bo władza wtrynia nam się szczegółowo w najdrobniejsze aspekty naszego życia, a więc jest to władza obca, okupacyjna. Dziś władza hoduje nas jak bydło. Obowiązkiem polskim jest ją obalić. Nie ten konkretny rząd, ale to idiotyczne prawo i konstytucję, które tworzą te zaborcze rządy.
Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz "GPS" Świderski
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

172 publikacje
112 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816