Artykuły redakcyjne
Like

Obowiązki polskie

20/05/2016
678 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Obowiązki polskie

Roman Dmowski tak napisał: „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”. Więc przypominam, że polskie obowiązki to obowiązki wskrzeszenia dawnej potęgi gospodarczej i kulturowej naszego kraju, czyli wskrzeszenia wolnościowego, pluralistycznego, tolerancyjnego, wielonarodowego społeczeństwa cywilizacji łacińskiej składającego się z autonomicznych prowincji. Polska to nasz obowiązek – ale Polska to nie żadne państwo, ale kraj, obszar, kultura, cywilizacja, historia, tradycja. Państwo to wróg, który nasz kraj niszczy.

0


Od wielu lat obowiązkiem polskim jest przede wszystkim uwolnić Polskę od okupacji obcych cywilizacji, ideologii, państw i innych ciemiężycieli. Dziś takimi ciemiężycielem są III RP i UE, oraz ideologia socjaldemokratyczna przywleczona na sowieckich bagnetach i kontynuowana przez zachodnich hochsztaplerów.
Polak to narodowość wyższego piętra – obejmuje wiele grup etnicznych, takich jak Koroniarze, Litwini, Kaszubi, Żydzi, Serbowie, Rusini, Ślązacy, Łemkowie, Niemcy, Tatarzy, Ukraińcy, Szkoci, Biełorusini, Holendrzy i wiele innych. Wszystkie te grupy etniczne stanowią jeden naród polski, gdy odczuwają polskie obowiązki. Etniczność to niższy typ człowieka, cywilizacja to typ wyższy.
Cywilizacja, do której należy Polska, to cywilizacja z rozproszoną i hierarchiczną władzą polityczną, to cywilizacja własności prywatnej, oddolnych inicjatyw, to społeczność samoorganizująca się, samonaprawiająca, zdolna do pracy organicznej. Centralizm jest nam obcy. Nasza cywilizacja nie potrzebuje żadnej centralnej władzy i totalnego rządu. Nasza cywilizacja wymaga co najwyżej wybrania wspólnego przedstawiciela, którego wynajmiemy do reprezentowania nas na zewnątrz, ale takiego by szanował nasze prawa i swobody, i nie wtrącał się w nasze życie. Ten reprezentant to nie jest żadne sacrum, to nasz sługa.
Obowiązkiem polskim jest tworzenie wolnościowego społeczeństwa. Dziś tego nie mamy, bo władza wtrynia nam się szczegółowo w najdrobniejsze aspekty naszego życia, a więc jest to władza obca, okupacyjna. Dziś władza hoduje nas jak bydło. Obowiązkiem polskim jest ją obalić. Nie ten konkretny rząd, ale to idiotyczne prawo i konstytucję, które tworzą te zaborcze rządy.
Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

4 komentarz

 1. pablo3 pablo3

  a gdzie sie podzial realizm? Pan Roman Dmowski, nigdy nie proponowal wywieszenia pirackiej flagi… i nie dostrzegania zlozonosci tego swiata, lekcewazenia sasiadow czy innych czynnikow miedzynarodowych.

  0
 2. Avatar gniew

  Szczęść Boże. Zgadzam się z tezami zawartymi w artykule poza jednym fragmentem: ” Polak to narodowość wyższego piętra – obejmuje wiele grup etnicznych, takich jak Koroniarze, Litwini, Kaszubi, Żydzi, Serbowie, Rusini, Ślązacy, Łemkowie, Niemcy, Tatarzy, Ukraińcy, Szkoci, Biełorusini, Holendrzy i wiele innych. Wszystkie te grupy etniczne stanowią jeden naród polski, gdy odczuwają polskie obowiązki. Etniczność to niższy typ człowieka, cywilizacja to typ wyższy. “.
  Używa Pan Dmowskiego ” INSTRUMENTALNIE ” jako hasło, a następnie przemyca czytelnikowi własne po części zakamuflowane treści …. . Uważam, że trochę myli Pan pojęcia i niewłaściwie je interpretuje !.
  pozdrawiam gniew

  0
 3. Avatar gniew

  Polska to właśnie ” Państwo ” zjednoczone obszarem, kulturą, cywilizacją, historią, tradycją, wiarą chrześcijańską a nie żaden kraj w pojmowaniu jako kraina którą ktoś zamieszkuje, ale Państwo które jest ojczyzną dla narodu polskiego i wszystkich innych narodów którzy na przestrzeni dziejów z polską się związali i zostali obywatelami polskimi, jedni z nich Polskę budują i jej służą, inni ją niszczą i zwalczają.

  0
 4. Avatar gniew

  Panie Grzegorzu “GPS” Świderski, a co powiedziałby Pan na temat ” czas – istnienie w czasie “. Niektórzy czas odmieniają przez przypadki, inni mówią o wielu czasach…. . Ja uważam że nie ma innego czasu jak tylko czas teraźniejszy !!!. Czas przeszły jest tylko historią zapisem w pamięci czasu teraźniejszego, natomiast nie ma też czasu przyszłego…. jest tylko w domyśle…. . Nie ma ” BYŁO “, nie ma ” BĘDZIE “, jest tylko “TERAZ “. I co Pan na takie dictum ???.
  pozdrawiam gniew

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816