Media Watch i recenzje
Like

Awantura na Salonie24 z FB w tle

01/01/2017
871 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Awantura na Salonie24 z FB w tle

Prezes portalu Salon24.pl Bogna Janke właśnie prawie przed chwilą, tj. w pierwszy dzień 2017 roku, oznajmiła: Przejrzysty, kolorowy, szybki,  przyjazny dla użytkownika – taki będzie nowy Salon24.pl. Zmieni się jego szata, ale nadal będzie tym samym niezależnym serwisem blogowym, jakim jest od 10 lat. 3 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 musimy wyłączyć serwis na kilkanaście godzin. Wrócimy już w nowej odsłonie 4 stycznia przed południem. W tym czasie przeprowadzimy migrację całej bazy danych. Wszystkie blogi, ustawienia kont, notki, zdjęcia i komentarze opublikowane do chwili wyłączenia będą oczywiście dostępne bez zmian w nowym serwisie,

0


 

a następnie dodała:

Ze względów technologicznych i finansowych zdecydowaliśmy się wprowadzić zmianę w sposobie komentowania. W nowym serwisie będziemy korzystać z gotowego narzędzia do umieszczania komentarzy – wtyczki Facebooka. To rozwiązanie znacząco odciąży serwery Salon24.pl i przyspieszy działanie serwisu. Stosuje je wiele serwisów internetowych, np. tygodnik „wSieci” i portal Natemat.pl. Zmiana ta oznacza dla Państwa tyle, że aby umieścić komentarz pod notką w Salonie24, trzeba będzie być zalogowanym do Facebooka. Bardzo wielu z Państwa ma już konta w tym popularnym serwisie. Komentarze umieszczane pod notkami w Salon24.pl nie będą publikowane na Państwa „ścianach” na Facebooku, chyba że zdecydujecie Państwo inaczej.

Więcej zob. http://bognajanke.salon24.pl/742610,wkrotce-nowy-salon24-pl .

I ledwie wypowiedziała te słowa ruszyła lawina. Blogerzy S24, masowo, przystąpili do bezlitosnej krytyki uzależnienia zamieszczania komentarzy na S24 od lewackiego i szpiegowskiego FB. Front odmowy nie pozostawia złudzeń. Blogerzy, jak wynika z ich oświadczeń, chcą wycofać się z S24 lub co najmniej zawiesić działalność. Padają czasami bardzo ostre słowa i oskarżenia pod adresem właścicieli S24, jak m. in. w notkach:

http://elmwood.salon24.pl/742638,na-salonie-przymus-do-facebooka-wypelniamy-pustke-po-ormo albo

http://piko.salon24.pl/742645,w-sprawie-nowego-salonu-24-a-co-z-regulaminem, albo

http://kovboy.salon24.pl/742643,salon-24-byl-pieknym-doswiadczeniem i wiele innych.

Czy Bogna Janke wycofa się z kontrowersyjnego pomysłu? Już i tak na S24 istniała cenzura prewencyjna. Piszący te slowa sam jej (cenzury) doświadczył, przed Parma miesiącami, gdy administrator, bez dania racji wycofał tekst o właścicielach Legii Warszawa (Leśnodorski, Wandzel, Mioduski) jako rzekomo naruszający czyjeś dobra osobiste. Czyje nie sprecyzowano! I mimo pytań nikt nie raczył udzielić mi żadnej odpowiedzi.

Jeśli wierzyć przypuszczeniom kilku blogerów sojusz S24 z FB nie jest dziełem przypadku. Czas pokaże!

01.01.2017 r.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758