HYDE PARK
Like

AVAAZ – kolejny raz przeciw Izraelowi

18/05/2018
1522 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
AVAAZ – kolejny raz przeciw Izraelowi

Założona przez węgierskiego Żyda ponadnarodowa organizacja AVAAZ po raz kolejny w tym roku prowadzi akcję wymierzoną w politykę Izraela.

0


W skierowanej do członków i sympatyków ruchu na całym świecie odezwie czytamy:

 

Przyjaciele i Przyjaciółki!

.
Izraelscy żołnierze właśnie zabili 60 bezbronnych demonstrantów i postrzelili kolejnych 1300. Tysiąc trzysta osób!

 

Tutaj możesz obejrzeć, z jaką *radością* żołnierze wykonują rozkazy.

 

https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israel-palestine-shoot-video-gaza-shooting-video-sniper-protests-a8298196.html

.
Ta masakra otwiera kolejny rozdział w 50-letniej historii brutalnych, rasistowskich represji wobec narodu palestyńskiego.

.
Sankcje nałożone na RPA pomogły znieść apartheid i wyzwolić czarnoskórą ludność tego kraju. Wiele innych państw karano sankcjami za znacznie lżejsze przewinienia. Czas nałożyć podobne sankcje na Izrael, bo Palestyńczycy także mają prawo do wolności.

 

 

Podpisz petycję w obronie życia Palestyńczyków:

 

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/gaza_end_the_massacre_loc/?bNcTKhb&v=106141&cl=14493459553&_checksum=6cc75e20aaa28df121350157067cda8af678bbcf8ffd27aee206b4a0c1d64978

 

 

Izraelska polityka stopniowo dryfuje w stronę skrajnej prawicy, odrzucając nie tylko pokój, ale nawet rozsądek. Ostatnio członek parlamentu wezwał do pobicia Ahed Tamimi, młodej palestyńskiej dziewczyny, która spoliczkowała oficera po tym, jak jego podwładny postrzelił jej młodszego kuzyna w twarz. Sam minister obrony nakazał ukaranie całej rodziny.

.
Według izraelskiego wojska, palestyński protest to zorganizowana przez Hamas inwazja, a kilku demonstrantów było uzbrojonych. Te oskarżenia podważa zarówno strona palestyńska, jak i organizacje międzynarodowe. Izrael wielokrotnie uciekał się do kłamstw dla usprawiedliwienia swoich działań. Ale nawet jeśli to prawda, dlaczego 1300 ludzi zostało postrzelonych setki metrów od granicy? I czemu izraelskie wojsko strzelało z ostrej amunicji?

.
Izraelskie lotnictwo niepodzielnie panuje w powietrzu, a granicę od zabudowań oddzielają okopy i kilometry pustyni. Jakie więc zagrożenie stanowił tłum demonstrantów? Histeryczny strach i stawianie się w pozycji ofiary ma usprawiedliwić każde okrucieństwo izraelskiego reżimu.

.
Gaza to właściwie największe na świecie więzienie, odcięte od świata i pozbawione przez Izrael podstawowych środków utrzymania. Uwięzieni tam ludzie protestują i ryzykują życiem, bo są zdesperowani. A kiedy zbliżają się do więziennych murów, strażnicy strzelają do nich z bezpiecznej odległości jak do kaczek.

.

Wielu sprzymierzeńców Izraela automatycznie oskarży Avaaz i licznych członków naszego zespołu i kierownictwa pochodzenia żydowskiego o nienawiść wobec Żydów. Ale nasz zespół i nasza społeczność szanuje Żydów, tak, jak szanujemy wszystkich ludzi. Holokaust wydarzył się naprawdę, a ludność żydowska przez wieki była okrutnie prześladowana i wciąż mierzy się z antysemityzmem na całym świecie.

.
Twórcy państwa Izrael widzieli w nim nadzieję na lepsze jutro. Ale ich następcy sprzeniewierzyli się tej wizji. Izrael jest dziś brutalnym, rasistowskim i opresyjnym reżimem. Zasługuje na potępienie światowej społeczności nie tylko słowem, ale i czynem.

 

“To, jak traktuje się Palestyńczyków, jest plamą na sumieniu całego świata. Najwyższy czas, by świat zaczął w tej sprawie działać. Kluczowe branże przemysłu Izraela powinny zostać objęte sankcjami do czasu, aż Palestyńczycy uzyskają pełne i równe prawa obywatelskie. Apelujemy o moralne przywództwo i ratowanie ludzkiego życia.”

 

 

Przez dekady próbowano właściwie wszystkiego, by zachęcić izraelski reżim do lepszego traktowania Palestyńczyków. Ale dzieje się dokładnie odwrotnie. Konkretne sankcje, nałożone np. na „krwawe” diamenty, embargo na import izraelskiej broni (Izrael sprzedaje broń najbardziej brutalnym reżimom na świecie) oraz sankcje w zakresie technologii czy kultury (np. zakaz udziału w imprezach sportowych czy w Eurowizji) mogą popsuć szyki reżimowi.

.
Donald Trump i premier Izraela Benjamin Netanjahu zaliczają się do najbardziej zakłamanych i niebezpiecznych przywódców naszych czasów. Podobnie jak wszyscy ekstremiści, marzą o świecie, w którym rozsądni obywatele dają się manipulować i dzielić na dwa zwalczające się obozy. Pokażmy im, że tak nie będzie: nie poddamy się ich nienawiści i propagandzie. Będziemy reagować na brutalny rasizm. Nie odbiorą nam naszego człowieczeństwa i nie pozwolimy im na odbieranie wolności i godności ludności palestyńskiej.

.
Z nadzieją i determinacją,

Ricken, Christoph, Emma, Fadi, Pascal, Rewan, Fatima i Diego wraz z całym zespołem Avaaz
.
PS. Ponad 75% społeczności Avaaz zagłosowało za tą kampanią, przy sprzeciwie jedynie 8%. Wierzcie lub nie, skrajnie prawicowe izraelskie lobby jest tak silne, że w niektórych krajach – od USA przez Niemcy i Francję aż po sam Izrael – można zostać ukaranym za wzywanie do bojkotu i sankcji wobec Izraela, bez względu na przyczynę. Mając tak przytłaczające poparcie naszej społeczności, Avaaz po raz pierwszy otwarcie i z dumą odmawia respektowania tych praw, które naruszają podstawowe i konstytucyjne prawa do wolności ekspresji i demokracji. Będziemy walczyć o ich zniesienie w sądach i w parlamentach.

 

 

Niewątpliwie ostatnie wydarzenia na linii Polska-Izrael oraz wystąpienia pajaca z Jersey-City są powodem dla którego zdecydowana większość moich znajomych podpisała powyższą petycję bez chwili zastanowienia.

 

Jednak refleksje są konieczne.

 

Tradycyjnie lewicowy AVAAZ określa uznanych przez siebie za wrogów mianem prawicy. Skrajnej prawicy.

 

Tymczasem  Izrael w znaczącej mierze powstał dzięki tzw. żydokomunie, czyli najtwardszemu jądru stalinowskiego reżimu PRL.

 

Organizacyjnie również. Wszak kibuce to tylko bliskowschodnia wersja sowieckich sowchozów.

 

Nad Wołgą dawno już zapomniane ciągle trwają nad Morzem Martwym.

 

Tak samo sprzedaż broni różnym reżimom świata, niekoniecznie uznawanych za demokratyczne.

 

Nic innego nie robił Związek Sowiecki, a za nim reszta krajów tzw. demokracji ludowej.

 

Jest więc Izrael państwem lewicowym, z silną domieszką religijności wzmacniającej ideologię scalającą ludność oraz diasporę.

 

Judeomarksizm.

 

Lewacki AVAAZ za wzór „walki o wyzwolenie uciśnionych” stawia RPA.

 

I chociaż po ostatnich wyskokach społeczności żydowskiej i jej bezpardonowym atakowaniu Polski i Polaków w imię spodziewanego szmalu trudno wykrzesać w sobie iskierkę sympatii dla tej nacji to jednak losu białych w RPA po „wyzwoleniu uciśnionych czarnych” im nie życzę.

 

Jeśli spełniły by się życzenia Sorosa (pardon, AVAAZ) to pogromy resztek ludności żydowskiej palestyńskiego Izraela stałyby się codziennością.

 

Tak naprawdę Izrael walczy więc o życie swoich obywateli. Co prawda tylko tych wyznania mojżeszowego, jak mówiono przed wojną.

 

 

17.05 2018

/

/

/

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758