BIZNES
Like

Jak zachować się kiedy proponowane przez zakład ubezpieczeń odszkodowanie jest niezadowalające

17/05/2018
1157 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Jak zachować się kiedy proponowane przez zakład ubezpieczeń odszkodowanie jest niezadowalające

Miałeś kolizję likwidowaną z polisy OC innego kierowcy? Wszystko zapewne przebiegało dość sprawnie i po Twojej myśli, aż do momentu kiedy otrzymałeś wycenę naprawy uszkodoznego auta. Jeśli nie zgadzasz się z kalkulacją naprawy pojazdu, pierwszym krokiem, który powinineś poczynić to udanie się do warsztatu, gdzie odpowiednia osoba dokona szczegółowych oględzin uszkodzonego pojazdu. Po wstepnej opinii mechanika warto udać się do niezależnego rzeczoznawcy i zapoznanie sie z jego opinią oraz sporządzeniem kosztorysu faktyczneych kosztów naprawy auta. Warto pamiętać, że pierwsza wycena naprawy to propozyjca zakładu ubezpieczeń, która podlega negocjacji. Nie jest istotne, że kwota bezsporna już wpłynęła na Twoje konto, na dalsze roszczenia masz kolejne 3 lata. Przed wizytą rzeczoznawcy należy rozłożyć auto tak, aby ewentualne ukryte uszkodzenia zostały uwzględnione ( […]

0


Miałeś kolizję likwidowaną z polisy OC innego kierowcy?

Wszystko zapewne przebiegało dość sprawnie i po Twojej myśli, aż do momentu kiedy otrzymałeś wycenę naprawy uszkodoznego auta.

Jeśli nie zgadzasz się z kalkulacją naprawy pojazdu, pierwszym krokiem, który powinineś poczynić to udanie się do warsztatu, gdzie odpowiednia osoba dokona szczegółowych oględzin uszkodzonego pojazdu.

Po wstepnej opinii mechanika warto udać się do niezależnego rzeczoznawcy i zapoznanie sie z jego opinią oraz sporządzeniem kosztorysu faktyczneych kosztów naprawy auta.

Warto pamiętać, że pierwsza wycena naprawy to propozyjca zakładu ubezpieczeń, która podlega negocjacji. Nie jest istotne, że kwota bezsporna już wpłynęła na Twoje konto, na dalsze roszczenia masz kolejne 3 lata.

Przed wizytą rzeczoznawcy należy rozłożyć auto tak, aby ewentualne ukryte uszkodzenia zostały uwzględnione ( oględziny pracownika firmy ubezpieczeniowej zwykle uwzględniają zewnętrzne straty ).

Mając opinie niezależnego rzeczoznawcy dołączamy ją do odwołania od decyzji firmy ubezpieczeniowej. TU ma na odpwoiedź do 30 dni i zwykle właśnie po takim czasie możemy spodziewać się odpowiedzi.

Wszelką korespondencję z zakładem ubezpieczeń należy wysyłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

W przypadku, gdy ubezpieczyciel nie zmienia swojego stanowiska w Twojej sprawie czeka Cię proces sądowy.

Nie musisz przed tym naprawiać auta, gdyż nie masz obowiązku posiadania środków na wcześniejszą naprawę. Masz prawo domagać się przywrócenia stanu pojazdu sprzed szkody z uwzględnieniem części nowych i oryginalnych. Ubezpieczyciel ma prawo zastosować zamienniki tylko za Twoją zgodą lub kiedy udowodni, że przed kolizją w aucie były zastosowane częsci nieoryginalne.

Jesli wygrasz sprawę to ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty opłat sądowych, adwokackich oraz dodatkowych opinii biegłych.

Alternatywą dla samodzielnego dochodzenia odszkodowań jest usługa odkup i dopłaty do odszkodowania, gdzie ustaloną kwotę dodatkowego odszkodowania otrzymujesz jeszcze przed rozpoczęciem sporu z zakładem ubezpieczeń, w zamian za przelanie praw do zaniżonej części odszkodowania.

Jest to szybki i wygodny sposób na dochodzenie zaniżonego odszkodowania.

Firma, która świadczy dopłaty do odszkodowania jest np. Altis – Odkup Odszkodowania.

Inne zapisy autora:

  0

  altis http://www.doplaty-do-odszkodowania.pl/

  Altis Odszkodowania pomaga w odzyskiwaniu zanizonych szkód poprzez odkup i dopłaty do odszkodowań, które juz zostały wypłacone przez zakład ubezpieczeń. Analizujemy i szacujemy kwotę dopłaty do szkody zupełnie za darmo i niezobowiązująco.

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   

  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  343758