HYDE PARK
Like

Auto za 20 tys.PLN, 3 litry/100km.

10/01/2014
926 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Auto za 20 tys.PLN, 3 litry/100km.

No dobrze, złośliwcy. Ale z przodu naprawdę wyglada jak samochód. Co z tego ze trzykołowiec – ma mniejsze zużycie opon. Wygodnie przewozi dwie osoby (tyle zwykle autem podróżuje) a na wesele i tak wynajmuje się limuzynę. Do tego łatwe parkowanie.

0


 

W Las Vegas –  zaprezentowano elegancki samochód – trójkołowy. Wygląd ma futurystyczny, ale jak przyznaje jego twórca,  nie ma w nim nowych technologii.

Sprawia to, że Elio pojazd Elio przy niskim zużyciu paliwa i ultra-niskiej cenie: 6800 dolarów jest atrakcyjny.

Pojazd, zaprezentowano na targach Showstoppers, w ramach imprezy towarzyszącej,  Consumer Electronics Show w Las Vegas. Pojazd z jednego galonu benzyny (3,8l) przejeżdża  na autostradzie134 km. Przyspiesza  równie szybko jak wiele innych samochodów na drodze – 100 km. na godzinę w 6 sekund. W ruchu miejskim zużywa poniżej 5litrow na 100 km  (49 mil z galonu).

Założyciel firmy, Paul Elio powiedział, że wpadł na pomysł bo ” ogarniała go złość gdy widział że tyle pieniędzy opuszcza kraj z powodu nadmiernego importu ropy naftowej”. Inżynier z wykształcenia, Elio założył  firmę w 2008 roku i niedawno przejął opuszczone hale produkcyjne fabryki General Motors w Luizjanie – gdzie produkowano   paliwożernego Hummera.

Dla osiągnięcia jak najniższego zużycia  paliwa, kabina samochodu jest na tyle szeroka że z przodu jest tylko siedzenie dla kierowcy a dla pasażera z tyłu. Dwa koła z przodu, tył zwęża się i jest na jednym kole.

 

To sprawia, że samochód jest przede wszystkim jednoosobowy ale Elio, jego twórca, uważa że pojazd jest dobrym rozwiązaniem dla milionów ludzi, którzy dojeżdżają do pracy samochodem lub do celów rekreacyjnych.

Elio przyznaje że w samochodzie nie zastosowano żadnej specjalnej technologii w  – ma 3 cylindrowy silnik benzynowy, elektrycznie podnoszone szyby, klimatyzację i  system zapobiegający blokowaniu hamulców. Posiada też niektóre elektroniczne gadgety jak w innych pojazdów, np. połączyć “smartphone” dla celów nawigacji i kilka innych aplikacji.

Samochód ma najwyższe oceny bezpieczeństwa w wypadkach na drodze z National Transportation Safety Board i będzie wypełniać wszystkie normy bezpieczeństwa USA.

Auto jest ukierunkowane na rynek amerykańskim, ale jest nadzieja, że zyska zainteresowanie takze na arenie międzynarodowej.

Jest już ponad 6000 zamówień od klientów, którzy wpłacili depozyt i dostawy powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale roku 2015. Prowadzone są rozmowy z firmą Chrysler- o możliwości partnerstwa.

 

 

Nie wiadomo jaki pojazd Elio będzie miał wpływ na rynek samochodowy. Inny debiutant motoryzacyjny Tesla sprzedaje samochód elektryczny w cenie 70.000 dolarów.

Czy trzy kołowce maja przyszłość? Okaże się . Koncepcję trzykołowego samochodu  na  targach elektroniki pokazała także Toyota.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816