Komentarze dnia
Like

Akcja „Adoptuj wschodniaka”

13/09/2013
1548 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Akcja „Adoptuj wschodniaka”

Polonijne Liceum działa od 1 września 2012 roku. Jest to szkoła dla polskich dzieci — powstała w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie na kształcenie młodzieży z polskimi korzeniami urodzonej i mieszkającej na stałe poza granicami Polski, szczególnie za jej wschodnią granicą (w Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Kirgizji, Litwie, Łotwie, Mołdawii, Naddniestrzu, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, Ukrainie).

0


Wschodniak

 

 

Polonijne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie kształci młodzież polską mieszkającą na stałe poza granicami Polski, m.in. w: Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Litwie, Łotwie, Mołdawii, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, Ukrainie.

 

AKCJA

„ADOPTUJ WSCHODNIAKA”

Każdy, kto włącza się w tę Akcję, zapewnia utrzymanie ucznia Polonijnego Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego KLASYK.

Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne w Warszawie — prowadzone przezFundację Międzynarodowy Instytut Edukacji — uczy utalentowaną polską młodzież ze Wschodu, która niemal w 100 proc. zdaje polską maturę i dostaje się na studia w naszym kraju.

Od 1 września rodzice uczniów – rodacy z Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgizji, Mołdawii, Naddniestrza, Osetii, Rosji i Ukrainy – muszą pokryć koszty wyżywienia i ubezpieczenia (600 zł miesięcznie), gdyż szkoła nie otrzymała w tym roku dodatkowego wsparcia budżetowego.

Większość z nich znalazła się w dramatycznej sytuacji. Ta kwota to równowartość kilku ich pensji. Nie udźwigną tego ciężaru bez naszej pomocy.

Udziel jej, umożliwiając Polakom ze Wschodu naukę i wychowanie w ojczyźnie przodków. Nie licz na państwo, dbaj o nie sam!

Włącz się w akcję „Zaadoptuj Wschodniaka”, wpłacając dowolną sumę na konto: 46 1020 1097 0000 7902 0188 4790.

W związku z trudną sytuacją liceum prowadzącego przez Fundację, rozpoczynamy akcję „Zaadoptuj Wschodniaka”.
Szczegóły poniżej oraz pod adresem: 
kkorab23@wp.pl

Zaadoptuj Wschodniaka


 Antypolskie władze PRL-bis nie tylko, że nie umożliwiły Polakom powrotu do kraju ze zbrodniczego sowieckiego wygnania — lecz ostatnio odbierają dzieciom Polaków na Wschodzie nawet i możliwości kształcenia się w Polsce. Dlatego warto włączyć się do tej akcji pomocy dzieciom Polaków mordowanych oraz dręczonych przez komunistyczno-bolszewickich zbrodniarzy w byłym Związku Sowieckim.


 

Adopt an Easterner Campaign

Everyone who takes part in our campaign provides the students of PLON Klasyk High School with full board.

PLON Klasyk Students

Poles living in the East are regarded as “second class” citizens. Poles in Russia are scattered around the country and condemned to identity loss.

An average student in the East has no real access to solid, corruption-free education. The organisations of the Polish community abroad are being closed down for economic reasons. Ours (PLON Klasyk High School) is also on the brink of ruin. The students of Klasyk, our countrymen, are extremely talented and ambitious.

Why not give them a chance for a better life by providing them with half/full board.

Take part in the campaign!

About the campaign

Who is this help for?You are helping young Poles from the East, who have the courage and determination to study in the country of their ancestors. They come from Belarus, Georgia, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Moldova, Transnisrtia,The Republic of North Ossetia–Alania, Russia and Ukraine.

adoptujWschodniaka-plakat

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758