HYDE PARK
Like

Adwokat radzi: Zawsze dmuchaj w alkomat, nawet gdy piłeś.

15/11/2013
4059 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Adwokat radzi: Zawsze dmuchaj w alkomat, nawet gdy piłeś.

Nawet myśl o tym, że zostanie się zatrzymanym przez policjanta napawa  człowieka odrazą. Ale gdy stanie się tak po piwku czy nawet po kielichu, trzeba zachować trzeźwość umysłu. Nigdy po zatrzymaniu nie wpadajmy w panikę, bo dopiero wtedy może się zdarzyć coś gorszego niż do tej pory. Zatrzymanie samo w sobie dla wielu kierowców to przerażające doświadczenie, nawet jeśli nie piłeś nawet  łyka alkoholu. Ale  jeśli się zdarzyło czeka cię wielka decyzja: dmuchać czy nie – alkomat? Co na ten temat sądzi były prokurator i były sędzia z Nowego Jorku. “Praktycznie możesz odmówić “skorzystania” z alkomatu ale to niewiele zmienia. Czasem jest nawet gorzej. Kiedy występujesz o prawo jazdy, zgadzasz się także na poddanie się badaniu alkomatem wówczas gdy się tego żąda. Odmowa automatycznie powoduje […]

0


Nawet myśl o tym, że zostanie się zatrzymanym przez policjanta napawa  człowieka odrazą. Ale gdy stanie się tak po piwku czy nawet po kielichu, trzeba zachować trzeźwość umysłu.

Nigdy po zatrzymaniu nie wpadajmy w panikę, bo dopiero wtedy może się zdarzyć coś gorszego niż do tej pory.

Zatrzymanie samo w sobie dla wielu kierowców to przerażające doświadczenie, nawet jeśli nie piłeś nawet  łyka alkoholu. Ale  jeśli się zdarzyło czeka cię wielka decyzja: dmuchać czy nie – alkomat?

Co na ten temat sądzi były prokurator i były sędzia z Nowego Jorku.

“Praktycznie możesz odmówić “skorzystania” z alkomatu ale to niewiele zmienia. Czasem jest nawet gorzej. Kiedy występujesz o prawo jazdy, zgadzasz się także na poddanie się badaniu alkomatem wówczas gdy się tego żąda. Odmowa automatycznie powoduje zastosowanie kary zawieszenia licencji kierowcy. Nawet na rok. Odmowa badania traktowana jest jak przyznanie się do jazdy po pijanemu.

Policja i bez alkomatu ma sposoby by przekonać się że kierowca jest pijany choć nie zawsze tak łatwo jak w tym przypadku:

 

http://www.youtube.com/v/SMBgf5aVq0U%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

Wielu kierowców montuje w samochodzie kamerę ale ma ja także samochód policyjny. Nagranie dokumentujące sposób prowadzenia badania trzeźwości może mieć istotne znaczenie przed sądem, w twojej sprawie karnej o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Technicznie alkomat to aparatura, którą jedynie wskazuje na to że jesteś pod wpływem  alkoholu. . Alko-sensor, według adwokata , który daje  policjantowi jedynie orientacyjne wskazanie zawartości alkoholu we krwi. Dlatego należy takiego badania zażądać . Do tego czasu zawartość alkoholu we krwi może się zwiększyć lub zmniejszyć.

Alko czujniki mogą działać nieprawidłowo. Jeśli się poddasz badaniu alkomatem “dasz prawnikom możliwość działania”. Adwokat może  udowodnić że urządzenie nie działa prawidłowo lub policjant nie przeprowadził badania poprawnie. Może nawet jak spróbujesz nie nadmuchasz powyżej limitu. Nigdy nie będziesz wiedział, dopóki nie spróbujesz.

Nagranie z twojej kamery samochodowej może być dowodem na niewłaściwe postepowanie policjanta, lub może potwierdzić że żądałeś badania krwi wówczas gdyby policjant “zapomniał” wspomnieć o tym w protokole. Nigdy jednak nie dokonuj, pod żadnym pozorem zmian w nagraniu. Nawet dla poprawy jego jakości.

PS. Jest tylko jeden przypadek  gdy nie powinno się dmuchać w Alkomat- “Jeśli ty jesteś naprawdę, naprawdę, naprawdę zalany,”
zajrzyj tu; http://antydotum.pl/Index.php

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758