HYDE PARK
Like

A Merkel ze spojrzeniem zbitego psa słuchała Obamy

05/06/2014
1377 Wyświetlenia
13 Komentarze
17 minut czytania
A Merkel ze spojrzeniem zbitego psa słuchała Obamy

Barack Obama „Dziękuję , Polsko . Niech Bóg błogosławi Polsce ! Niech Bóg błogosławi
Ameryce I niech Bóg błogosławi naszemu niezłomnemu sojuszowi „ ….”Zwycięstwo w1989 roku nie było nieuchronne. Była to kulminacja setek lat polskiej walki, która czasem toczyła się na tym właśnie placu. Pokolenia Polaków powstawały, by w końcu wybić się na niepodległość '…”Przez całe stulecia zmagań los Polski zbyt często dyktowali inni. Kraj najeżdżano, podbijano, dzielono i okupowano. Te dni już minęły. Polska, jak rzadko który kraj, rozumie że każdy naród musi mieć prawo podążać własną drogą, tworzyć własne sojusze i sam wybierać sojuszników. „…”Wiem, że przez wieki historii Polacy byli porzucani przez przyjaciół wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebowali. Przybywam więc dzisiaj do Warszawy, by w imieniu Stanów Zjednoczonych oraz w imieniu NATO potwierdzić nasze niezachwiane zaangażowanie w bezpieczeństwo Polski. Artykuł 5 mówi jasno: atak na jednego członka NATO jest tożsamy z atakiem na wszystkich członków. Na nas, sojusznikach, spoczywa solenny obowiązek, wiążące zobowiązanie sojusznicze obrony Waszej integralności terytorialnej.I tak też będzie. Teraz i zawsze wspólnie będziemy występować „za wolność waszą i naszą”.Polska nigdy nie będzie pozostawiona sama sobie. Ale nie tylko Polska– Estonia nigdy nie będzie pozostawiona sama sobie. Łotwa nigdy nie będzie pozostawiona sama sobie.

0


Litwa nigdy nie będzie pozostawiona sama sobie.Rumunia nigdy nie będzie pozostawiona sama sobie. To nie są tylko słowa. To niezłomne zobowiązanie, za którym stoi najsilniejszy sojusz świata i siły zbrojne Stanów Zjednoczonych największej potęgi wojskowej w historii. Nasze zaangażowanie już dzisiaj jest widoczne. Jego dowodem są samoloty NATO-wskie na niebie nad państwami ba łtyckimi; okręty Sojuszu, patrolujące wody Morza Czarnego;rozbudowane ćwiczenia z udziałem wojsk z naszych krajów;oraz zwiększona i trwała obecność amerykańska na polskiej ziemi. Czynimy to nie po to, by jakiemuś krajowi
zagrozić , ale by zapewnić bezpieczeństwo i chronić terytorium zarówno naszych przyjaciół jak i nasze własne. „…”Wczoraj ogłosiłem nową inicjatywę na rzecz umocnienia bezpieczeństwa naszych NATO- wskich sojuszników i zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Przy uzyskaniu poparcia Kongresu będzie to oznaczać jeszcze większe przesunięcie sprzętu na potrzeby szybkiego reagowania w sytuacji kryzysowej; więcej ćwiczeń i szkoleń dla utrzymania gotowości naszych wojsk; dodatkowe siły amerykańskie – w powietrzu, na morzu i na lądzie, w tym również w Polsce. Będzie to też oznaczało zwiększenie wsparcia zdolności obronnych przyjaciół takich jak Ukraina, Mołdawia i Gruzja.”…”Dlatego nigdy nie zaakceptujemy dokonanej przez Rosję okupacji Krymu ani naruszenia przez nią suwerenności Ukrainy . Nasze wolne narody będą działać razem, by kolejne prowokacje Rosji prowadziły jedynie do dalszej jej izolacji i kosztówekonomicznych”….”Jesteśmy razem, bo wiemy, że duch Warszawy, Budapesztu, Pragi i Berlina unosi się wszędzie tam, gdzie w ludzkich serca ch budzi się pragnienie wolności od Mińska po Caracas , Damaszek ,Pjongjang '…(źródło )

„Economist” przekonuje również, że ostatnie wydarzenia „kładą się cieniem” na relacjach Polski z Niemcami, które są ostrożniejsze w sprawie sankcji wymierzonych w Rosję. Podobnie mają się stosunki polsko-francuskie. Niemniej wedle magazynu „Warszawa urosła znów do roli jednego z najważniejszych sojuszników USA w Europie”.  „…”Ta inicjatywa wprawi Europejczyków z Zachodu, którzy boją się rozdrażnić Rosję, w osłupienie, ale jest to wciąż mniej, niż chciała uzyskać Polska- komentuje obietnice Obamy „Economist”. „…(źródło )

Polska wzywa Francję do rezygnacji ze sprzedaży Rosji dwóch zaawansowanych technologicznie śmigłowcowców klasy Mistral.Na pytanie dziennikarzy, czy Francja powinna dostarczyć Rosji dwa Mistrale, szef MSZ Polski Radosław Sikorski odparł: „Nie, ponieważ te okręty, jak zostało powiedziane, będą zagrażać sąsiadom Rosji. Nie sądzę, by Francja chciała dostarczać broń agresorowi”.Wcześniej grupa amerykańskich kongresmenów demokratów wysłała list do sekretarza generalnego NATO Andersa Fogha Rasmussena z prośbą o przekonanie Francji, aby zrezygnowała z transakcji z Rosją.”…(źródło )

„Pomysł amerykańskiego zaangażowania w bezpieczeństwo Polski jest absurdalny i niebezpieczny – oświadczył Daniel McAdams, dyrektor wykonawczy Instytutu Pokoju i Dobrobytu Rona Paula „…”Twierdzenie, że zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski jest świętym obowiązkiem Ameryki i kamieniem węgielnym bezpieczeństwa USA jest absurdalne i niebezpieczne – powiedział dla Ria Novosti szef Instytutu, powołanego przez kontrowersyjnego byłego kongresmena z Teksasu,  Rona Paula. „…”Takie słowa dają Polsce zezwolenie na eskalowanie napięć z Rosją, poparte pewnością, że jej lekkomyślność będzie wspierana przez amerykańskich żołnierzy i dolary z naszych podatków – stwierdził McAdams. „….”Według McAdamsa Barack Obama, który nawołuje Rosję do deeskalacji w związku z Ukrainą, swoją deklaracją zapowiada wspólne ćwiczenia wojskowe na granicy z Rosją i powstanie na terenie Polski rozbudowanych amerykańskich baz wojskowych. – Jeśli to nie oznacza eskalacji napięć, to co innego? – pytał McAdams. – Nikt przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje twierdzenia, że Rosja planuje inwazję na Europę Zachodnią! „…”Według Daniela McAdamsa europejska podróż Baracka Obamy stanie się błogosławieństwem dla przemysłu wojskowego w USA, co oznacza, że „wojowniczość Polski i innych członków NATO zostanie wsparta miliardami amerykańskich dolarów”. …”Nowi członkowie NATO widzą Sojusz nie jako organizację powołaną do zachowania pokoju, ale jako potężną broń, która pomoże im załatwić stare porachunki z czasów ZSRR, który już nie istnieje – uznał McAdams.Po zjednoczeniu Krymu z Rosją, Moskwa wielokrotnie wyrażała obawy przed agresywną presją państw Europy Zachodniej…..(źródło)

„W Warszawie powstanie Google Campus. „…”Eric Schmidt, prezes rady Google, podczas spotkania z Premierem Donaldem Tuskiem, omówił plan uruchomienia w Warszawie Google Campus, nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie. To jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. „...(źródło )

Sąd zdecydował, że amerykańskie fundusze inwestycyjne CIT-u nie zapłacą „Amerykańskie fundusze inwestycyjne podlegają w Polsce zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) – uznał we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny. Zdaniem sądu odmowa zwolnienia naruszałaby zasadę swobody przepływu kapitału. „...(źródło)

„Prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla francuskich mediów dał do zrozumienia, że jest gotowy rozmawiać z prezydentem elektem Ukrainy Petrem Poroszenką przy okazji piątkowych obchodów we Francji 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii (D-Day). „…”Wypowiadając się na temat napiętych stosunków na linii Moskwa-Waszyngton, Putin wyraził nadzieję, że nie dojdzie do „nowej fazy zimnej wojny”. Oświadczył, że nie ma powodu sądzić, iż prezydent Barack Obama „nie chce rozmawiać z prezydentem Rosji”.”To jego wybór, jestem gotów do dialogu” – deklarował. Następnie ostro skrytykował jednak amerykańską politykę zagraniczną, którą nazwał „najbardziej agresywną i najbardziej bezwzględną na świecie”. Jak przekonywał, Rosja prawie nie ma baz wojskowych za granicą, a Amerykanie mają swoje bazy wszędzie na świecie, amerykańskie wojska stacjonują tysiące kilometrów od granic kraju, a Stany Zjednoczone ingerują w politykę wewnętrzną różnych krajów.”….”Putin nawiązał również do planów sprzedaży przez Francję Rosji okrętów desantowych Mistral i wyraził nadzieję na finalizację kontraktu wartego 1,2 mld euro. Stany Zjednoczone i niektóre kraje UE wzywały Paryż, aby przemyślał kwestię sprzedaży Moskwie zaawansowanego technologicznie sprzętu wojskowego w następstwie działań Rosji na Ukrainie, w tym po marcowej aneksji Krymu. „…(źródło )

Jarosław Giziński „ Nowa węgierska wojna medialna”…..”Relacje rządu Fideszu z mediami nie były łatwe już w poprzedniej kadencji, kiedy wprowadzono krytykowaną ustawę o mediach, dającą władzy praktycznie nieograniczone wpływy w mediach publicznych. Najnowszym pomysłem, który ma zwiększyć kontrolę nad mediami, jest projekt podatku reklamowego. Płacić go mają wszystkie media, jednak w największym stopniu obciążone zostałyby telewizje komercyjne. Najpopularniejsza w kraju, zbierająca najwięcej reklam (i niezbyt przychylna rządowi) stacja RTL-Klub weszłaby nawet w 40-proc Próg. „….”Przykładem takich działań jest podjęta w trybie natychmiastowym decyzja o zwolnieniu z pracy redaktora naczelnego największego węgierskiego portalu informacyjnego Origo.hu. „…”Tym bardziej że zwolnienie Sálinga zostało wymuszone na prywatnej firmie (Origo należy do Magyar Telekom, którego głównym właścicielem jest niemiecki T-Mobile „…(źródło)

Wikipedia Blitzkrieg (niem. wojna błyskawiczna) – termin oznaczający błyskawiczne uderzenie wojskowymi siłami zbrojnymi (powietrznymi, morskimi i lądowymi) na dany kraj. „…”Najważniejszym elementem wojny błyskawicznej jest wykorzystanie momentu zaskoczenia poprzez napad w skali strategicznej oraz dążenie do maksymalnego zmasowania głównych sił w kierunku pierwszego uderzenia. Nieprzyjaciel powinien zostać obustronnie oskrzydlony przez siły pancerne, a jego główne siły okrążone i zniszczone przez piechotę i artylerię w początkowym okresie wojny. Twórcą blitzkriegu był Alfred von Schlieffen. Na początku I wojny światowej tzw. plan Schlieffena zakładał pokonanie Francji w ciągu 6 tygodni, dzięki czemu możliwe miało być przerzucenie wszystkich sił na front wschodni, przeciwko Rosji. Teoretyczne podstawy blitzkriegu z użyciem czołgów zostały opracowane i po raz pierwszy zaprezentowane przez Heinza Guderiana w jego książce pt. Achtung – Panzer! wydanej w 1937 roku. „…(źródło )
—————-
Mój komentarz

Było to przemówienie triumfalne. Przemówienie Obamy jest jednym z najważniejszych jeśli nie najważniejszym przemówieniem jakie zostało wygłoszone w ostatnich dwudziestu lat . Nowy hegemon Europy jakim ogłosiły się Stany Zjednoczone ustami prezydenta USA Baracka Obamy obwieścił powstanie nowego porządku w Europie . Niemcy i Rosja przestają się liczyć , a Polska staje się najważniejszym sojusznikiem USA w Europie . Drugim Izraelem , którego otaczają wrogie Polsce i USA Niemcy i Rosja . Wejście potężnego technologicznego koncernu amerykańskiego jakim jest Google do Polski to nie przypadek , podobnie jak zwolnienie przez Polskę amerykańskich korporacji inwestycyjnych z podatku dochodowego . Co więcej Obama jasno powiedział Putinowi ,że Białoruś będzie znajdowała się w amerykańskiej strefie wpływów. O Gruzji , czy Mołdawii nie trzeba wspominać . Obama cała Europe Środkowo Wschodnią obwieścił bezpośrednią strefą wpływów USA . A armia USA stacjonująca w krajach całego regionu to zagwarantuje . I że wojska te pozostaną tam na zawsze . Kto jeszcze pamięta buńczuczne plany niemieckie całkowitego wyrzucenia wojsk amerykańskich z Europy

Plan budowy IV Rzeszy przez Niemcy w której oligarchia niemiecka będzie klasą wyższą całej Europy , a jej koncerny opanują gospodarkę całego kontynentu posypał się . Coś złego dzieje się w Niemczech . Gniją od wewnątrz . Ich struktury władzy ,te formalne i nieformalne rozpadają się . Kryzys krymski , który USA wykorzystały do rozprawienia się z Rosją i Niemcami to prawdziwy polityczny Blitzkrieg . Dwie europejskie polityczne potęgi zostały błyskawicznie zniszczone .

Co może Merkel , kto tak naprawdę liczy się z jej głosem w Europie. Rosjanie nie dostaną Mistrali , co będzie jasnym dowodem , że Niemcy, które na pewno chcą , aby do transakcji doszło nie mają już nic do powiedzenia w Europie . Amerykanie zrobią to co przewidział kilkanaście lat temu George Friedman . Wpompują technologie i kapitał do Polski, aby zrobić ze swojego strategicznego sojusznika w Europie , czyli Polski , regionalną potęgę . Dzięki temu sojuszowi USA na dekady zapewni sobie hegemonię w Europie . Co jest dla Polski korzystne. Problemem jest oczywiście narzucany przez USA całemu światu Konsensus Waszyngtoński, i to czy USA wesprą budowę w jakiejś zinstytucjonalizowanej formie Międzymorza Piłsudskiego ale to osobna sprawa .

I tutaj fakt że Putin i Merkel podkuli pod siebie ogony ,że okazało się gospodarki ich państw oraz że ich wpływu polityczne w Europie to jedno wielkie próchno może być dla Polski niekorzystny. Polsce potrzebne są w tej chwili Niemcy i Rosja , które jak hieny będą czaić się w mroku , aby zaatakować , bo wtedy nasz sojusz z USA ma rację bytu .Obawiam się jednak ,że Niemcy i Rosja przeistaczają się na naszych oczach w skomlące kundle , które gotowe są lizać rękę pana, USA czyli nowego hegemona Europy.

Innym ciekawym zjawiskiem jest międzynarodówka kacapska , która w Polsce przybrała formę stronnictwa moskiewskiego . Libertarianie amerykańscy najchętniej oddaliby Polskę Rosji . Świadczy t o o zacofaniu intelektualnemu i załamaniu ideologicznym prawicy świata zachodniego, ale o tym innym razem .

I teraz kluczowym problemem dla Polski jest to kto będzie ze strony Polski układał warunki sojuszu z USA . Czy serwiliści z Tuskiem i Sikorskim na czele , czyli układ wasalny, czy Kaczyński , który zabezpieczy interesy Polski . Z tego punktu widzenia , przyszłe wybory do Sejmu mogą być najważniejszymi od dwudziestu lat .

video Całe przemówienie Baracka Obamy Warszawa 2014
video Bronisław Wildstein „Wybór B. Obamy a relacje USA-UE” (I) Wystąpienie Bronisława Wildsteina (część 1) na konferencji Ośrodka Myśli Politycznej „Koniec stosunków transatlantyckich” (Kraków, 19 grudnia 2009)

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „

Rozpocząłem pisanie VI rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758