Bez kategorii
Like

2 wybuchy?Od 2 lat WPO wiedziała.

16/12/2012
268 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

“Miejsca wybuchów” – tak została zatytułowana ekspertyza firmy geoinformatycznej SmallGis, dotycząca katastrofy smoleńskiej, zamówiona w 2010 r. przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.Skandal trwa.

0


Prokuratura od dwóch lat wiedziała o wybuchach.

"Miejsca wybuchów" – tak została zatytułowana ekspertyza firmy geoinformatycznej SmallGis, dotycząca katastrofy smoleńskiej, zamówiona w 2010 r. przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Jej kopię załączono do raportu komisji Millera, w którym słowa o wybuchach w tupolewie zastąpiono słowami "strefy pożarów", zwraca uwagę gazeta.

Prokuratura wojskowa uzyskała od tej firmy w połowie sierpnia 2010 r. zdjęcia satelitarne lotniska w Smoleńsku z naniesionymi na nich – jak napisano w ekspertyzie – dwoma "prawdopodobnymi miejscami wybuchu". Dokument został opublikowany jako załącznik do raportu komisji Jerzego Millera, ale podpisano go jako "prawdopodobne strefy pożarów".

Firma Small-Giss zajmuje się m.in. przygotowaniem zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości (0,5 piksela) uzyskiwanych z trzech satelitów. – Na zdjęciach ze Smoleńska widać promienie wybuchu oraz dwa miejsca, w których mogło dojść do eksplozji. A doszło do tego, zanim samolot uderzył w ziemię. Wygląda na to, że doszło do jakichś anomalii podczas lotu – powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" płk Andrzej Pawlikowski, były szef BOR.Wiecej i Zrodla:http://niezalezna.pl/36020-prokuratura-od-dwoch-lat-wiedziala-o-wybuchach

Profesor Krzysztof Nowaczyk: Takie podejrzenia mieliśmy już wcześniej. Analizując wykresy podane przez MAK i komisję Millera okazało się, że na wykresach prezentowanych przez MAK można zauważyć bardzo silne wstrząsy o czasie trwania dziesiętnych częściach sekundy. To nie jest możliwe przy normalnym locie samolotu….

Doszło do dwóch wybuchów w pobliżu TAWS 38. Został on zarejestrowany, natomiast nie jest absolutnie analizowany i przedstawiany, ani w raporcie MAKu, ani w raporcie Millera.

http://biznes.onet.pl/gazeta-polska-codziennie-miejsca-wybuchow-czy-stre,18515,5332028,1,onet-wiadomosci-detal

http://smallgis.pl/

http://biznes.onet.pl/gazeta-polska-codziennie-miejsca-wybuchow-czy-stre,18515,5332028,1,onet-wiadomosci-detal

http://gpcodziennie.pl/15640-prokuratura-od-dwoch-lat-wiedziala-o-wybuchach.html

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816