HYDE PARK
Like

13 samolotów zniknęło z radarów nad Europą

14/06/2014
652 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
13 samolotów zniknęło z radarów nad Europą

Dziś piątek, 13-go, ale to nie mogło być powodem zniknięcia z ekranów radaru 13 samolotów nad Austrią- bo zniknęły wcześniej. Jawi się jednak pytanie co stało się ze “zanikniętym” MH370. Może to tylko efekt flar słonecznych co leciały do Ziemi.

W sumie 13 samolotów nagle zniknęło z radarów na około 25 minut dwa razy. Doszło do tego w Austrii i krajach sąsiadujących. Austriackie służby monitorujące  bezpieczeństwo lotów wzywa do ustalenia przyczyn tych  “bez precedensu” incydentów.

0


 

Loty zniknęły z ekranów kontrolerów ruchu lotniczego w Austrii w dniach  5 czerwca i 10 czerwca do 25 minut za każdym razem, mówi Marcus Pohanka z austriackiej  służby bezpieczeństwa lotu. Kontrolerzy ruchu lotniczego w sąsiednich regionach Niemiec i Republiki Czeskiej odnotowali też podobne problemy.

Pohanka wskazał położenie, wysokość i tożsamość ” znikniętych” 13 samolotów, co nazwał incydentami  “bez precedensu”. Dodał, że niektóre kraje sąsiednie zaobserwowały podobne problemy. Dziennik Kurier, z Wiednia podaje, że podobne problemy były odczuwane przez kontrolerów lotu w Monachium i w Karlsruhe w Niemczech oraz w  czeskiej Pradze.

Pohanka odmówił potwierdzenia samoloty których linii lotniczych były zaangażowane i sugeruje, że niektóre były samolotami pasażerskimi, które latają na dużych wysokościach. Eurocontrol i Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego mają zbadać wypadki.
Pohanka podkreślił, że w żadnym momencie samoloty nie były w niebezpieczeństwie (ciekawe skąd ta pewność) . Natychmiast wezwano wówczas dodatkowych kontrolerów ruchu i podjęto nadzwyczajne środki które obejmowały natychmiastowe podejmowanie kontaktu głosowego  z pilotami i poszerzeniu korytarzy lotów.

Jeden z niezidentyfikowanych ekspertów uważa, że problem był najprawdopodobniej związany z zakłóceniami kontaktów między transponderami samolotów i ziemią.

Zwolennicy teorii spiskowych mają bardziej przyziemne wytłumaczenie: test urządzeń militarnych. Można zgadywać którego kraju , choć wiadomo że nie dotyczy to Bangladeszu i Etiopii.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816