POLSKA
Like

Kula śniegowa ruszyła w Elblągu

24/06/2013
437 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Jeszcze nie ma oficjalnych danych z Elbląga, ale kolejne wyniki nie pozostawiają złudzeń, czy to będzie “tylko” 36,5 % poparcia dla kandydata PIS, czy 39 %, to już nie ma znaczenia; klęska PO jest większa od najczarniejszych prognoz. “Cudotwórca” PDT chciał rzutem na taśmę “odpracować” grzechy poprzedniej ekipy PO; wyobraża sobie, że jego osobisty urok zrekompensuje wszystkie przeniewierstwa władzy PO w mieście, które skutkują bezrobociem, bałaganem, wzrostem kosztów utrzymania, nepotyzmem itp. Oczywiście, ten urok PDT, to właściwie jego samego tylko przekonanie; wie, że nie może już epatować obietnicami i zapowiedziami – kredyt zaufania wyczerpał całkowicie – teraz odgrywa swojaka. Odgrywa, jak sam powiedział, fajnego faceta, którego dotykają także losowe przypadłości; a to noga mu sie powinie (dosłownie), a to musi […]

0


Jeszcze nie ma oficjalnych danych z Elbląga, ale kolejne wyniki nie pozostawiają złudzeń, czy to będzie “tylko” 36,5 % poparcia dla kandydata PIS, czy 39 %, to już nie ma znaczenia; klęska PO jest większa od najczarniejszych prognoz. “Cudotwórca” PDT chciał rzutem na taśmę “odpracować” grzechy poprzedniej ekipy PO; wyobraża sobie, że jego osobisty urok zrekompensuje wszystkie przeniewierstwa władzy PO w mieście, które skutkują bezrobociem, bałaganem, wzrostem kosztów utrzymania, nepotyzmem itp.
Oczywiście, ten urok PDT, to właściwie jego samego tylko przekonanie; wie, że nie może już epatować obietnicami i zapowiedziami – kredyt zaufania wyczerpał całkowicie – teraz odgrywa swojaka. Odgrywa, jak sam powiedział, fajnego faceta, którego dotykają także losowe przypadłości; a to noga mu sie powinie (dosłownie), a to musi spełniać warunki postawione przez żonę – biedaczysko. Nade wszystko jednak, to czasem źli, zachłanni bojarowie w terenie psują wizerunek wspaniałej uczciwej formacji, której lideruje. Wszystko to PDT przedstawia z pozycji niewątpliwego nieskalanego męża stanu, któremu nie są obce ludzkie problemy, dla których on się poświęcił rezygnując ze wspaniałej europejskiej kariery.

W oglądzie myślącego Polaka (a tych jest zdecydowana większość) – postać premiera prezentuje sie zgoła inaczej. Raczej zachowanie PDT jawi się jako typowa postawa cwaniaczka bez żadnego życiowego dorobku, który zorientował się, iż największe możliwości kariery daje działalność polityczna, działalność w partii władzy – pozbawionej ideologii – władzy którą trzeba utrzymywać zgodnie z zaleceniami Machiavellego zawartymi w “instrukcji” pt. “Książę”. PDT odgrywa rolę męża stanu, a na europejskich salonach raczej podobny jest do fircyka w zalotach. Wobec Polaków przybiera pozy protekcjonalne, odgrywa zatroskanego, błędy i wpadki swojego rządu “rozbrajająco” rozgrzesza, udziela reprymendy, ale zazwyczaj “daruje”. To może działać na bardzo krótka metę i to w odniesieniu do rzeczywistego ojca narodu, którego zasługi dla tegoż narodu są niekwestionowane.

Tymczasem mamy do czynienia z ewidentnym łamaniem prawa – np. wydatkowanie pieniędzy przez min. sportu na inne, niż przewidziane w ustawie budżetowej, cele – to jest po prostu kradzież moich pieniędzy; premier macha na to ręką. Nawet Piłsudskiego (posiadającego faktycznie dyktatorską władzę) – prawo ścigało do końca życia za przeznaczenie państwowych pieniędzy na kampanie wyborczą BBWR. PDT “kupuje” Arłukowicza kosztem powołania całkiem niepotrzebnego resortu i zmarnotrawieniem wielu milionów… PDT powołuje dwie spółki-córki PGE mające zajmować sie energetyką jądrową i na czele obydwu stawia niejakiego Grada, który “skutecznie” znalazł inwestora katarskiego dla stoczni szczecińskiej. Teraz jest plan likwidacji tych spółek, ale miliony wydane.
Pieniędzy brakuje na politykę rodzinną, służbę zdrowia i szkolnictwo, ale na stadiony są. W Brazylii, z tych samych powodów miliony ludzi walczy na ulicach (nota bene ta Mekka futbolu przeznacza na mundial o wiele mniej niż PDT przeznaczył na podrzędne mistrzostwa, a i to budzi sprzeciw narodu).

Jestem optymistą – naród już widzi te nowe szaty Tuska i jego żony, naród już widzi, iż np. reklamy spółek skarbu państwa zamieszczane na blogu dziewczęcia traktującym o modzie – to istotnie zakamuflowana korupcja.

Ech mógłbym wymieniać w nieskończoność, ale mam nadzieję, iż w końcu nie będę tego musiał nieustannie robić.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816