Komentarze dnia
Like

Elbląg wolny od Platformy

24/06/2013
542 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Elbląg wolny od Platformy

Sromotna porażka platformersów w pierwszej turze wyborów w Elblągu. Przedterminowe wybory na prezydenta Elbląga wygrał Jerzy Wilk z PiS, który zdobył 31,79 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała Elżbieta Gelert z PO (21,25 proc.) – podała Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu. Za dwa tygodnie odbędzie się druga tura głosowania. Trzeci wynik w niedzielnych wyborach na prezydenta Elbląga uzyskał startujący z własnego komitetu wyborczego Witold Wróblewski (obecnie członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, który to stanowisko piastuje z ramienia PSL-u). Na Wróblewskiego oddano 6 040 ważnych głosów (17,02 proc.). Czwarte miejsce uzyskał kandydat SLD Janusz Nowak, na którego zagłosowało 3 827 osób (10,78 proc.). Frekwencja w przedterminowych wyborach na prezydenta Elbląga wyniosła 36,59 proc. Jeżeli potwierdzą się rokowania, że wyborcy kondydatów z dalszych miejsc […]

0


Sromotna porażka platformersów w pierwszej turze wyborów w Elblągu. Przedterminowe wybory na prezydenta Elbląga wygrał Jerzy Wilk z PiS, który zdobył 31,79 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała Elżbieta Gelert z PO (21,25 proc.) – podała Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu. Za dwa tygodnie odbędzie się druga tura głosowania. Trzeci wynik w niedzielnych wyborach na prezydenta Elbląga uzyskał startujący z własnego komitetu wyborczego Witold Wróblewski (obecnie członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, który to stanowisko piastuje z ramienia PSL-u). Na Wróblewskiego oddano 6 040 ważnych głosów (17,02 proc.).

Czwarte miejsce uzyskał kandydat SLD Janusz Nowak, na którego zagłosowało 3 827 osób (10,78 proc.).

Frekwencja w przedterminowych wyborach na prezydenta Elbląga wyniosła 36,59 proc.

Jeżeli potwierdzą się rokowania, że wyborcy kondydatów z dalszych miejsc są elektoratem negatywnym dla kliki PO, bez względu na to, kto tą formację reprezentuje, to za dwa tygodnie Elbląg będzie wolny od Platformy i entuzjazm przeniesie się na Warszawę.

Inne zapisy autora:

0

zaczarowana dorożka
zaczarowana dorożka

"Doradzajac przyjacielowi, staraj sie mu pomóc, a nie sprawic przyjemnosc" Solon"

113 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816