23012018Nowości:
   |    Rejestracja

Prokuratura Krajowa nakazuje rozpoznanie wniosku ws. uchylenia aresztu dla Marcina Karłowicza


Wczoraj informowaliśmy o przeniesieniu Marcina Karłowicza z więzieniu w Białołęce do Służewca. Przypominamy, że prokuratura okręgowa zarzuca Marcinowi posiadanie niebezpiecznych substancji chemicznych (których kupił legalnie w sklepach na faktury!). Marcin aktywista NOP został zatrzymany przed szczytem NATO w Warszawie (narodowcy uważają, że właśnie przygotowanie protestów antyNATOwskich był prawdziwym powodem zatrzymania). Każdy kto zna Marcina, wie że nie stanowi on zagrożenia fizycznego dla innych osób.


O umożliwienie Marcinowi odpowiadanie z wolnej stopy w postępowaniu występowało Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste”. Jednak wniosek do Prokuratury Okręgowej pozostał bez odpowiedzi. W lutym br. Stowarzyszenie zatem wystąpiło do Prokuratury Krajowej. Wydawało się, że także ten wniosek pozostanie bez odpowiedzi. A jednak wczoraj Stowarzyszenie otrzymało kopię pisma Prokuratury Krajowej z 20 lutego 2017 r. o przekazaniu wniosku o uchylenie izolacyjnego środka zapobiegawczego do Prokuratury Okręgowej celem stosownego rozpoznania.

Niezależnie od powyższego, 21 marca o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola odbędzie się rozprawa w sprawie Marcina Karłowicza (IV K 67/17). Być może zatem skoro sprawa trafiła do sądu, a materiał dowodowy zgromadzony, czyli nie ma możliwości mataczenia, Marcin zostanie zwolniony.

(Serwis21, 2/03/2017)

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Prokuratura Krajowa nakazuje rozpoznanie wniosku ws. uchylenia aresztu dla Marcina Karłowicza"

  1. gniew pisze:

    Szczęść Boże. Należałoby pociągnąć do odpowiedzialności karnej sprawcę oskarżenia Pana Marcina Karłowicza, i dopilnować aby kara go dosięgła i była nieunikniona.
    pozdrawiam wszystkich Nardowców gniew

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301272