Bez kategorii
Like

Skarbnik M.ST. Warszawy bez uprawnień w sprawach podatku od nieruchomości

10/03/2017
888 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Skarbnik M.ST. Warszawy bez uprawnień w sprawach podatku od nieruchomości

Skarbnik M.St. Warszawy nie posiada uprawnień w odniesieniu do podatku od nieruchomości – stwierdza Biuro Podatków i Egzekucji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w odpowiedzi z dn. 27 lutego 2017 na zapytanie w trybie informacji publicznej Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE (CRWIP 1051/17) .

0


15 lutego Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE zwróciło się do władz Warszawy o udostępnienie informacji publicznej tj. przesłanie kopii ważnego pełnomocnictwa udzielonego przez Prezydenta Warszawy dla Skarbnika M.St.Warszawy, w szczególności pod kątem uprawnień w zakresie podatku od nieruchomości. Stowarzyszenie zwróciło się z takim zapytaniem bo zostało poinformowane, iż niektóre dokumenty ws. np. kontroli podatkowych są podpisywane przez skarbnika m.st. Warszawy (Mirosława Czekaja). Co prawda art.283 ordynacji podatkowej stwierdza, że imienne upoważnienia do kontroli udziela wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta lub marszałek województwa lub osoba zastępująca wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starostę lub marszałka województwa albo skarbnika jednostki samorządu terytorialnego – pracownikom urzędu gminy (miasta), starostwa lub urzędu marszałkowskiego, jednakże ustawa o podatkach i opłatach lokalnych w art.1 c. wyraźnie stanowi, że Organem podatkowym właściwym w sprawach podatków i opłat unormowanych w niniejszej ustawie jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). W tej sytuacji wydaje się, iż warunkiem do udzielania imiennego upoważnienia do kontroli przez skarbnika jest posiadanie przez niego pełnomocnictw od wójta, burmistrza (prezydenta w przypadku M.St. Warszawy).
Okazuje się jednak, że w zakresie podatku od nieruchomości, skarbnik nie dysponuje żadnymi pełnomocnictwami

Odpowiedź M.St. Warszawy CRWIP 1051/17

Czy brak pełnomocnictw w zakresie dot. podatku od nieruchomości, przypadkowo nie powoduje nieważność wszelkich dokumentów podpisanych przez skarbnika odnoszących się do spraw podatku od nieruchomości, w tym upoważnień kontrolnych?

0

sprzeciw21

259 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758