17072018Nowości:
   |    Rejestracja

Niewidzialni niepełnosprawni


5 maja 2015r w Międzynarodowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, przyjechali do Warszawy, rodzice niepełnosprawnych dzieci z całej Polski, część z nich, mimo ogromnych trudności przywiozła ze sobą swoich podopiecznych. Ta kilkusetosobowa grupa zebrała się pod Pałacem Prezydenckim aby zaprotestować przeciw krzywdzącej polityce rządu i upomnieć się o swoje prawa. Następnie przemaszerowali pod KPRM a później pod Sejm. Władza ich zlekceważyła, nie zostali nawet wysłuchani, nikt z rządzących do nich nie wyszedł, nie wykazał najmniejszego zainteresowania. W Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych otrzymali od rządzących porcję pogardy, buty i arogancji.


Niezrażeni rodzice zapowiadają dalsze protesty w kraju. Planują także protest w Brukseli, który pomoże nagłośnić ich trudną sytuację na arenie międzynarodowej. Nie godzą się na tworzenie prawa, które spycha ich na margines społeczeństwa i wyklucza rodziny z normalnego życia społecznego. Władza nie liczy się z ich głosem, a pozorny dialog prowadzi tylko z wygodnymi im klakierami rzekomo działającymi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, a faktycznie, występującymi wyłącznie po to by legitymizować haniebne działania rządu.

https://

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 3 dla artykułu "Niewidzialni niepełnosprawni"

 1. Adam napisał(a):

  Brawo za słowa prawdy.
  Trzeba wyraźnie podkreślić i nieustannie powtarzać, że rozmowy rządu ze stroną społeczną to fikcja. Obecnie w „rozmowach” tych, prócz beneficjentów patologicznego systemu dystrybucji środków publicznych, biorą udział osoby reprezentujące wyłącznie siebie i swoje założone na okoliczność tych rozmów kilkuosobowe stowarzyszenie.

 2. Iwona Hartwich napisał(a):

  Warto zobaczyć !! od 7,40 minuty
  INFORMUJEMY !!
  Osoby uczestniczące w spotkaniu, z Panią Minister Ireną Wóycicką w dniu naszego protestu 5 Maja 2015r o godz. 8:45 NIE SĄ przedstawicielami rodziców., którzy organizują i uczestniczą w proteście tego samego dnia o godz 10.oo pod Pałacem Prezydenckim, Sejmem i KPRM . Przez 4 dni my rodzice niepełnosprawnych dzieci prosiliśmy o przesunięcie godziny spotkania na 10.00 bądź 11.00 KANCELARIA PREZYDENTA NIE ZGODZIŁA SIĘ

  http://tv-trwam.pl/film/informacje-dnia-05052015

 3. K. Panek napisał(a):

  Venaida, dlaczego nie wspominasz Ks. Isakowicza, który swoje zycie poświęcił pomocy niepełnosprawnym?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

255591