18082018Nowości:
   |    Rejestracja

Gest polskiego milionera – 400 mln zł na edukację młodych


Kiedy lekarze powiedzieli mu, że umrze za trzy lata, polecił spieniężyć cały swój prywatny majątek. Wszystko, co zgromadził, około 400 milionów złotych, przeznaczył na fundację edukującą dzieci z ubogich rodzin wiejskich – podaje wprost.pl.


Takiej historii jeszcze w Polsce nie było. Gdyby wydarzyło się to w USA, zapewne Steven Spielberg nakręciłby o tym film, który mógłby liczyć na niejednego Oscara. Andrzej Czernecki, założyciel HTL Strefa, jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów, zdecydował że cały majątek przeznaczy na fundację wspierającą edukację dzieci z ubogich rodzin wiejskich. Spieniężyć i oddać biednym kazał wszystko: ulubione Porsche 911, meble z salonu, dzieła sztuki, książki a nawet fotel i… popielniczkę. Pieniądze za sprzedaży firmy przekazał na "kapitał żelazny” założonej przez siebie Edukacyjnej Fundacji im. Profesora Romana Czerneckiego EFC.

Więcej:

http://www.wprost.pl/ar/380620/Gest-polskiego-milionera-400-mln-zl-na-edukacje-mlodych/ 

Napisane przez:


"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Gest polskiego milionera – 400 mln zł na edukację młodych"

  1. Joanna napisał(a):

    „Andrzej Czernecki … wszystko, co zgromadził, około 400 milionów złotych, przeznaczył na fundację edukującą dzieci z ubogich rodzin wiejskich”
    -Bzdura wykreowana przez firmę PR -proszę sprawdzić sprawozdania finansowe Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego -nie ma prawie żadnego majątku i jest zasilana kwotą rzędu 1mln rocznie, z czego większość idzie na „koszty administracyjne”, czyli utrzymanie „zarządu” w tym młodej Bochniarzowej. W takim tempie w tysiąc lat nie wydadzą tych niby 400mln. Pani Aldona Czernecka jeżdzi po Ameryce i skupuje „sztukę” za miliony -ot cała prawda o filantropii spadkobierców Andrzeja Czerneckiego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

83182