25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Europa dwóch prędkości


Wybaczcie, ale po przeczytaniu newsów zamieszczonych na rzekomo najbardziej opiniotwórczych stronach zwyczajnie padłem. Ze śmiechu.


Polskojęzyczny Newsweek pod Tomaszem Lisem:

 

– Jedność nie oznacza jednolitości – powiedział gospodarz spotkania, prezydent Francji Francois Hollande, który w wersalskim pałacu przyjął kanclerz Niemiec Angelę Merkel oraz premierów Mariano Rajoya i Paolo Gentiloniego, by dyskutować o przyszłości UE.

– Dlatego opowiadam się za tym, by zaistniały nowe formy współpracy, za nowymi projektami, co określamy jako zróżnicowaną współpracę – dodał Hollande przed roboczą kolacją. Jako przykłady ściślejszej integracji grupy krajów wymienił obronność, strefę euro, harmonizację podatkową i socjalną, kulturę i sprawy młodzieży.

– Chodzi o to, by iść szybciej i mocniej w gronie niektórych krajów, nie wykluczając innych, ale tak, by inni nie mogli się temu przeciwstawić – tłumaczył prezydent Francji.

– Musimy odważyć się na to, by niektóre kraje szły do przodu, jeżeli nie wszyscy będą chcieli brać udział – wtórowała mu Merkel. –Musimy być Unią, która nie tylko obiecuje, lecz także rzeczywiście zapewnia ludziom ekonomiczny dobrobyt, miejsca pracy, bezpieczeństwo socjalne – zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu. Jej zdaniem Europa różnych prędkości jest koniecznością, w przeciwnym razie dojdzie do zastoju.

http://www.newsweek.pl/swiat/europa-dwoch-predkosci,artykuly,406496,1.html

.

.

2732.

.

Inne podobnie – gw, tvn24, Onet.

Tymczasem wypowiedź Merkel to ważny sygnał niestety źle, jeśli w ogóle, odczytywany przez ogół.

Otóż najbogatsze państwa UE nie dają już rady zalewowi „emigrantów” (nachodźców). Utrzymanie poziomu życia, do jakiego przywykł statystyczny Helmutt Nagonka czy inny Alberto Piergiorgi jest nie do wykonania, o ile nie będzie drastycznego cięcia finansowania budowy dróg w Polsce czy na innych Węgrzech.

Środki przeznaczone dla Unii muszą pozostać w budżecie.

To, co w tej chwili proponuje Merkel można jedynie porównać z hipotetyczną wypowiedzią kapitana Titanica, który po zderzeniu z górą lodową… zakazuje mówienia o lodzie.

 

Do tej pory dwie prędkości obserwowaliśmy w płacach. Rzekomo przez zapóźnienia technologiczne odziedziczone po komunie na czas jednego pokolenia zostaliśmy pariasami Europy.

Słuchając Merkel uśmiechamy się więc drwiąco.

Nigdy bowiem nie dostąpiliśmy tej zamożności, która wynikałaby li tylko z naszego rozwoju gospodarczego.

Dzisiaj ze zgrozą widzimy, że polityka Merkel zamiast do wzrostu gospodarczego w dającej już się przewidzieć przyszłości doprowadzi do zrównania się zamożności Helmuta Nagonki z Jasiem Kowalskim.

Niestety, przez regres najbogatszych.

.

.

Ale w szariacie i tak najważniejsza jest znajomość Koranu, więc Niemcy nie powinni się tym martwić.

 

 

7.03 2017

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 6 dla artykułu "Europa dwóch prędkości"

 1. Stefan napisał(a):

  chodzi o wojnę i agendę dla miast 2030 a nie jakieś pieniądze ! generalnie to lucyferianie robią wielkie przygotowanie do ich antychrysta !
  http://popotopie.blogspot.com/2016/12/polska-przyszosc-czy-sowianie.html

 2. obywatel napisał(a):

  A nie prościej byłoby wystąpić z tego burdlu i na bazie Grupy Wyszehradzkiej zawiązać Sojusz Drugiej Prędkości?

  • pablo3 pablo3 napisał(a):

   przecież Wegrzy to wcale nie nasi przyjaciele, jak glosi powszechna opinia. a tym bardziej Czesi. co wcale nie oznacza, ze nie możemy rozszerzac współpracy gospodarczej i kulturowej w obrebie naszego regionu.
   jak dla mnie, to dajmy się wyszumieć Pani Merkel i Panu Hollande, bo to być może ich ostatnie podrygi. co do Europy dwóch czy więcej predkosci albo hasla „jedność nie oznacza jednolitości”, to pelna zgoda. każde państwo UE powinno isc wlasna droga, która będzie staralo się wyrazić swa roznorodnosc, odmiennosc i autonomiczna sciezke gospodarcza, polityczna, kulturowa, czy spoleczna. być może za kilka lat Zachod zrozumie, w jak wielkim był bledzie. o ile islam go nie zdominuje. ale Europa bez swej zachodniej części, bez nawrócenia do lacinskiej cywilizacji, znacznie osłabnie wobec Rosji, USA, Chin czy innych większych graczy swiatowej sceny.

  • Jan napisał(a):

   Do tego tez prawdopodobnie dojdzie panie obywatel!
   Trzeba by jednak przedtem dokonac analizy zyskow i strat. No i spytac czy inne panstwa Grupy Wyszehradzkiej o tym marza?
   Jak sobie przypominam w referendum z 2004 wiekszosc Polakow opowiedziala sie za wstapieniem do Unii.
   Sadzi pan, ze obecnie wiekszosc jest za wyjsciem?
   Pozdrawiam

   • zjanusz zjanusz napisał(a):

    Zsocjalizowane polskie społeczeństwo głosowało za UE bo propaganda mówiła, że Unia wszystkim da, a zwłaszcza ich dzieciom (coś jak obecne 500+), zaś rwące się do europejskich posad komuchy gotowe były obiecać wszystko, byle się do tych posad dorwać. Jak widać w umysłach Polaków niewiele się zmieniło przez 13 ostatnich lat.
    Żurek Janusz

 3. imię napisał(a):

  będziesz żyć wartościami jurku (skulski)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

301123