27052018Nowości:
   |    Rejestracja

Cud w Polsce. Fundacja Court Watch Polska, przeprowadziła obserwację 32 tys. rozpraw. My jednak przez 10 lat nigdzie ich nie spotkaliśmy


Przeczytałem z zdębiałem. Oto Bartosz Pilitowski socjolog, założyciel Fundacji Court Watch Polska prowadzi wg G. P. największy na świecie program obserwacji rozpraw sądowych. Podobno dokonano obserwacji 32 000 rozpraw. Nie wiem czy wywiad nie był przypadkiem 1 kwietnia ? No cóż zbliża się koniec Fundacji helsińskiej to mamy obserwatorów z Fundacji Court Watch Polska, których niestety nigdy nie miałem szczęścia spotkać w sądzie, choć jeździmy po sądach przez 10 lat.


A tak swoją drogą: czytałem, że fundacja zajmuje się kulturą sędziów, czasem rozpoczynania rozpraw itp drobnostkami.

Co ciekawe  pan Bartosz prowadzi zajęcia dla słuchaczy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, współpracuje z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Pytam więc komu i czemu służy fundacja; sędziom czy obywatelom.

Tym razem co ciekawe pan Bartosz mówi w Gazecie Prawnej o presji korupcyjnej na sędziów. Więcej
PS. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć ile na to idzie pieniędzy i kto je daje to zapraszam na stronę Fundacji Court Watch Polska

Za: Przeciw bezprawiu – Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – aferyibezprawie.org (12 kwietnia 2017)

Napisane przez:


Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

 

Podziel się z innymi

Polecane artykuły

1 komentarz dla artykułu "Cud w Polsce. Fundacja Court Watch Polska, przeprowadziła obserwację 32 tys. rozpraw. My jednak przez 10 lat nigdzie ich nie spotkaliśmy"

  1. To nie cud tylko 7 lat ciężkiej pracy ponad 2 tysięcy wolontariuszy. Fundacja Court Watch Polska zachęca co roku setki osób żeby korzystały z prawa do obserwacji rozpraw w charakterze publiczności. Również pomaga osobom potrzebującym zaprosić obserwatora na rozprawę przez stronę Wokanda Obywatelska.

    Chyba zwykła zawiść przemawia przez autora tego wpisu – posła Jerzego Jachnika. Szkoda, że pamięć posła taka krótka, bo jeszcze kilka lat temu zapraszał Fundację Court Watch Polska do współpracy i na Kongres Niepokonanych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

303200