NEWS
Like

Życiorys towarzysza generała jest prosty jak niemiecka autobana

30/05/2014
1331 Wyświetlenia
21 Komentarze
3 minut czytania
Życiorys towarzysza generała jest prosty jak niemiecka autobana

Jaruzelski na katafalku a nad nim Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Miller… Jedna wielka rodzina opłakująca seniora rodu, jak mafia opłakująca starego capo…

0


 

I te wszystkie nawijki o skomplikowanym życiorysie towarzysza generała…

 

Jakim skomplikowanym, do ciężkiej cholery? Jeżeli ktoś miał życiorys prosty jak drut to właśnie towarzysz generał Wojciech Jaruzelski! Przez całe swoje życie walczył z polskimi patriotami, walczył w imieniu Kremla niewoląc Rzeczpospolitą. Wiernie służył sowieckiemu okupantowi i nigdy, nawet tuż przed śmiercią, nie przyznał, że było to złe, nie pochylił głowy, nie posypał jej popiołem.

 

Od czasu wstąpienia do polskiego regimentu w sowieckiej armii (zwanego dla niepoznaki Pierwszą Armią Wojska Polskiego) piął się po szczeblach kariery właśnie dzięki wierności rozkazom płynącym z Moskwy. Walczył z niepodległościowym podziemiem, dowodził inwazją na Czechosłowację, wydawał rozkazy strzelania do robotników aż wreszcie namaszczony przez Breżniewa objął stołek genseka PZPR.

 

A kiedy lud zaczął się buntować poleciał z płaczem do marszałka Kulikowa, dowódcy wojsk Układu Warszawskiego, z prośbą o interwencję Krasnej Armii – chciał czeskiego, a może nawet węgierskiego scenariusza. Kulikow odmówił, poradził sobie zatem sam – wyprowadził armię i wypowiedział wojnę Narodowi.

 

Osiem lat później, w Magdalence, dogadał się przy wódce z koncesjonowaną częścią opozycji i stworzył Trzecią Rzeplitą, kraj będący przedłużeniem PeeReLu, który nie był w stanie osądzić zbrodniarzy, okupantów spod znaku sierpa i młota, którym towarzysz generał służył i których był szefem z kremlowskiego nadania.

 

Ciekawostką jest, że ta obstrukcja sprawiedliwości skończyła się nagle wraz z jego śmiercią – okazało się, że zasługuje na pogrzeb z wojskowymi honorami w asyście kompanii reprezentacyjnej. Jak bohater. A najgłośniej jego bohaterstwo przypominają ci, którzy pluli na Lecha Kaczyńskiego, jedynego Prezydenta Rzeczypospolitej nie umoczonego w układy z okupantem.

 

Jeżeli faktem jest, że towarzysz generał na łożu śmierci pojednał się z Bogiem, że przyjął sakramenty to katolickiego pogrzebu i mszy za jego duszę nikt odmówić mu nie ma prawa. Ale, na Miłość Boską, nie z honorami, nie z wojskową asystą, nie jako bohatera, którym nigdy nie był…

 

I nie pieprzmy o skomplikowanym życiorysie bo ten był prosty jak niemiecka autobana…

– – – – – – – – – – –
Przy okazji polecam:

Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek “Towarzysz generał idzie na wojnę”

Inne zapisy autora:

0

Alexander Degrejt
Alexander Degrejt

Prawicowiec, wolnościowiec, republikanin i konserwatysta. Katol z ciemnogrodu.

133 publikacje
29 komentarze
 

 1. Avatar KADET DOALEXANDRA DEGREJTA

  Faktycznie KATOL Z CIEMNOGRODU. NIE WIEDZIAŁEM ŻE MAŁPY PISZĄ I JESZCZE SILĄ SIĘ NA HISTORYCZNO- FILOZOFICZNO-PSYCHOLOGICZNO – PIĘRDNIĘCIA

  0
 2. Avatar AS

  Umarł najlepszy agent wszystkich czasów. Niech mu ziemia lekką będzie. Cieszę się, że był to Słowianin. Nie damy się Anglosasom. Prawda?

  0
 3. Avatar AS

  Coś tam odpowiem pewnemu Rosjaninowi, który nas Polaków nie rozumie. Jestem z Persów i jestem też Słowianofilem. Taka tam przypadłość. To jest moja odpowiedź Rosjanininowi, który powiedział, że poniemickie ziemie mamy tylko od nich( z WP). Nie mogłem tego tak zostawić. Tak odpowiedziałem;

  Ale mnie zatkało! Co prawda, to prawda. Ale nie mogę tego tak zostawić. Nie mieliście do czynienia z Niemcami przez granicę, to i nie wiecie jak to było. Niemcy zżerają jak rak, pomalutku i do końca. To i się do tego przyzwyczajamy. Wy Rosjanie takich sąsiadów nie mieliście i nie macie. To i nie wiecie jak to jest. Was najechali nagle, wzięli wszystko co było i to jest ta różnica. Dlatego nas nie rozumiecie. Ale Niemcy też działali u Was i też powoli. Mieliście niemiecką dynastię na tronie, bardzo wrogą Słowianom bo Branderburską, mieliście niemiecki, kurlandzki aparat państwowy, z jego całym moderunkiem – mundury (mundury u Słowian???!!!), musztrę paradną, też niemiecką. U nas tego nie było. Mieliśmy wspólnego króla Polski, Aleksandra 1(i do tej pory bardzo go szanuję). Mieliśmy też WKs. Konstantego, który bardziej pilnował polskich interesów a nie jak Wy niemieckich. Biorąc we władanie połowę Europy staliście się tego niewolnikiem. My Polacy też się takimi staliśmy biorąc Litwę i Ukrainę. Też staliśmy się ich zakładnikami. Dlatego po pochówku Stalina, chcieliście się z tym rozstać. Beria chciał to zrobić. Ale dobrze urządzeni Wasi generałowie mu na to nie pozwolili. I go rozstrzelali. Politycznie nas gorzej jak Amerykanie nie gnębiliście. Gnębiliście nas natomiast gospodarczo i cywilizacyjnie. Baliście się, że jak pozwolicie nam gospodarczo na więcej, to się rozpadnie cały Sojuz. Amerykanie robili inaczej, gospodarczo okupowany może wszystko, ale politycznie to tylko co u Was. Wiem, że Ameryka po 2 wojnie była bajecznie bogata, a Sojuz bajecznie biedny. My Polacy to wiemy. My Polacy nigdy nie byliśmy Waszymi wrogami i na pewno nigdy nie będziemy. Wszyscy Słowianie jadą na 1 wózku. Serbowie są nam bardzo bliscy. Pamiętam do dziś bladą twarz Kwacha ogłaszającego nasze wejście do NATO, gdy amerykańskie rakiety i samoloty niszczyły Belgrad. To było dla nas Polaków straszne. Anglosasi ogłosili wtedy, że od tej pory to oni rządzą światem i Słowianom śmiali się w twarz. Tak być dalej nie może!!! Pamiętajcie o tym nasi Bracia Słowianie.

  0
  • Avatar AS

   To nie był żaden test. Ja się boję rusofobii. Na razie to światem rządzi Ameryka. A jak jej zabraknie, to co będzie? Największym dla nas zagrożeniem są od zawsze Niemcy. Rosja do tego doszła ale tylko przejściowo. Słowianie nigdy nie zniszczyli żadnego narodu. Wszystkie mimo okupacji są. A Niemcy tak. Niszczą narody. Uważam, że należy trzymać z Rosjanami sztamę. Korzystam tu z doświadczeń wojny światowej.

   0
   • Avatar ALI BABA

    A. Gromyko powiedział delegacji PRONu na Kremlu w 1988.. “Polacy – macie wolność, niepodległość. Możecie samo decydować o swoim losie. Ale musicie pamiętać o jednym i na zawsze. Rosjanie was wyzwolili. My chcemy /sic!!! p. mój/, by Polska była, by była silna i była w tym miejscu. Niemcy – im Polska jest niepotrzebna. Im potrzebne są polskie ziemie..”
    PS A. Gromyko były min Spr. Zag. ZSRR

    0
    • Avatar AS

     Ta walka trwa już ponad 1000 lat. Niemcom chodzi tylko o nasze ziemie. Rosjanom najpierw chodziło o to abyśmy nie spikneli się z Germanami (Szwedami, Niemcami), a później po zapanowaniu nad nami, aby mieć wspólne z nimi granice. Bo to był dla nich Zachód a z Niemiec przychodziła do Rosji cywilizacja zachodnia. A do nas z Anglii i Francji. Tak, o nasze ziemie im nie chodzi. Mają dość swojej i i tej im wystarczy. Oni boją się też i o co innego. Żeby w Polsce nie było lepiej gospodarczo jak u nich. B wtedy Rosjanie powiedzą: i tu Słowianie i tu Słowianie a u nich jest lepiej. To jak to może być? To nasi carowie kiepsko rządzą. To i od zawsze tak robią, aby w Polsce nie było lepiej jak u nich. I wszelkie chwyty dozwolone. U nich tak jest i mają na tym punkcie obsesję! Taka tam przypadłość Wschodnich Słowian, wielkie i obsesyjne zazdrośnictwo. Mają też i inną ważną wadę. Potrafią być przez to ich zazdrośnictwo złośliwi i bardzo nam dokuczyć. I to ich często gubi. Ale tak już mają i nic nam do tego. A od tego i oni i my ponosimy straty. Ale już jak jest. Myślę, że u nich nigdy nie było pracy u podstaw. I to nie jest społeczeństwo obywatelskie. Ale jak najbardziej Słowianie!!!

     0
 4. Żyjemy w UKŁADZIE DOMKNIĘTYM a nie w wolnej Polsce…Skasowali sens życia bojowcom. Wraz z wiadomym pogrzebem skończyła się pewna epoka. Epoka w której wypadało udawać, że szefostwo opozycyjne i komusze władze stały po przeciwnych stronach.
  Tw. Litwin Szczynukowicz vel Komorowski łkając na mszy unieważnił sens walki i życia tysięcy prostych solidarnościowców, którzy nie połapali się do czego zostali wynajęci. Przecież od wczoraj jest jasne że zamiast wygłupiać się ze strajkami trzeba było porozumieć się już w 1980 z bratnim Jenerałem sowiecką żydobolszewicką matrioszką i “patriotą”. “Przecz z komuną, precz z komuną”” – hasło przewodnie demonstracji w latach 80. Pewnego razu, po licznych demonstracjach, zdenerwowany Premier Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, I sekretarz KC PZPR, Przewodniczący Rady Państwa, Poseł IX kadencji Sejmu PRL gen.Wojciech Jaruzelski w TVP z patosem obiecał demonstrantom : “Komuna była, jest i będzie”. Słowa dotrzymał.

  0
 5. Avatar AS

  Czym różni się Słowianin od Germańca?
  Tomaszów Maz. i rok 40-ty. W Ujeździe, koło Tomaszowa był młyn, a jego właścicielem był Niemiec. W każdą niedzielę zaprzęgał bryczkę i jechał do Tomaszowa zabijać Żydów. Przy ulicy Spalskiej był dom, w którym mieszkali Żydzi. To zatrzymał się tam, wszedł na podwórko, gdzie bawiły się dzieci, brał żydowskie dziecko za rączkę, prowadził za węgieł budynku i tam zabijał. Była tam matka tych dzieci, całowała go bo butach, nie zabijaj mi dzieci. Ale zabijał. I zabił wszystkie. Później wszedł do apteki, zadzwonił gdzieś tam, przyjechała furmanka i zabrała zwłoki 6-rga dzieci. Mój teść to widział i był świadkiem w sprawie, w 90-tym roku, we Frankfurcie. Był rok 45-ty. 17-tego stycznia i ulica Drewniana. Było to w południe. Dwóch rosyjskich sołdatów prowadziło 2 niemieckich żołnierzy nad rzekę aby ich rozstrzelać. 1 z nich miał 60 lat, a drugi ze 20. Ten młodszy szedł i płakał. Ojciec teściowej wyszedł na ulicę i mówi do Ruskich: może napijecie się? Mam dobry bimberek. To weszli z tymi jeńcami na podwórko. Wypili raz i drugi, dostali też do tego słoninę z chlebem. A ojciec mojej teściowej tak wtedy powiedział: a to musicie ich zabijać, a to nie lepiej wziąć ich do niewoli? Niech pracują. Raz jeszcze polał, dodał słoninę i transakcja przeszła. Na drugi dzień, jak ojciec teściowej był na mieście, to widział jak ci Niemcy odgarniają śnieg z chodnika. Młodszy Niemiec podbiegł do niego i pocałował go w rękę za ocalenie.
  PS. Ocena oczywiście do uznania.

  0
  • Avatar ALI BABA

   Dzięki,warto było to przeczytać.!! Od siebie dodam, że w Tom. Maz. chyba niezbyt daleko od obecnej ul Warszawskiej była stara kamienica przed wojna w której była jakaś miejscowa siedziba opieki społecznej…wtedy nazywano ją KROPLA MLEKA..W czasie wojny była w niej
   chyba siedziba gestapo lub policji..i wtedy miała nazwę KROPLA KRWI..!!

   0
   • Avatar AS

    To nie przy Warszawskiej. Warszawska już dawno się kończyła. I to nie była kamienica. W czasach mordowni była tam siedziba Gestapo, w czasie okupacji była tam przejściowo siedziba Radzieckiej Komendantury miasta a później PeDeT. Co jest teraz, nie wiem bo od dawna tam nie mieszkam. To jest róg Al. Wyzwolenia i Mireckiego. Ale nie jestem pewny.
    PS. Apteka, o której pisałem była i wtedy kiedy tam mieszkałem.

    0
 6. Avatar Obserwator (Can)

  POlska nad Wisla jest w 90% wypelniona sowieciarzami i ich pomiotem. Prawie kazdy Polak nad Wisla to sowiecki pustak-matol, syfilityk po sowieckim zoldaku, pijak, len i skurwysyn! Nie ma w dzisiejszym przesiaknietym lewactwem Zachodzie i oplacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, azeby w dzisiejszej POlsce zrobic z wami porzadek. Nalezaloby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelac!!! A co zrobic z taka gora trupow?! Jedynie przerobic ich/was na gaz ziemny-to jedyny pozytek, jaki z was POlacy bedzie jak was posprzatamy.

  0
  • Muszą Ci dużo płacić, skoro się tak ciągle trudzisz powtarzając w kółko to samo. Pewnie Twoi szefowie są tak samo mądrzy!
   Żurek Janusz

   0
   • Avatar Obserwator (Can)

    Zurek, ty karle, masz tylko 159 cm wzrostu, smiesz mi wmawiac kolaboracje? Zgadnij kto mowil, ze kazdy mezczyzna niskiego wzrostu ma gowno blisko swojego mozgu. Mieszkasz w POlsce, dlatego nie wiesz , bo wyksztalcenie odebrales od komustow. Jak odpowiesz, komustyczny karle niskiego wzrostu, to przeleje na twoje konto 10000 Dolrow, niestety kanadyjskich. To i tak 1000 razy wiecej niz twoja POlska zapomoga w POlskim tak zwanym Social.

    0
    • Szanowny “Obserwatorze”!
     Swoimi powtarzanymi w kółko wypowiedziami dajesz jedynie świadectwo własnego poziomu umysłowego i nic ponad to. Po Twoich wypowiedziach można się domyślać, że jest to skutek krzywd (jakie opisujesz) i jakich doznali Twoi przodkowie. Taka trauma przechodzi na następne pokolenia zmuszając do przypominania w kółko krzywd jakich doznali rodzice, dziadkowie itd.
     Niewątpliwie, takie powtarzanie w kółko jest formą autoterapii, ale oszczędź nam jej na “3 Obiegu” i wynieś się na portal podobnych Tobie obciążonych dziedzicznie frustratów.
     Żurek Janusz

     0
     • Po części obserwator ma rację niestety. Płakać się chce nad tym zdziczałym narodem głupich niewolników. Rozbiory tak nas nie upodliły jak sowieci, rakiem toczącym ten naród są dwa pokolenia żydobolszewi, która jest obecną “elitą” tego biednego kraju.

      0
 7. “A najgłośniej jego bohaterstwo przypominają ci, którzy pluli na Lecha Kaczyńskiego, jedynego Prezydenta Rzeczypospolitej nie umoczonego w układy z okupantem.”
  .
  Co prawda stara rzymska zasada głosi: “De mortuis nihil nisi bene”, ale autor sam przywołał L. Kaczyńskiego w dodatku pisząc nieprawdę na ten temat (nie sądzę, aby nie wiedział co pisze). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “Lech Kaczyński w Magdalence” i sobie pooglądać.
  Żurek Janusz

  0
 8. Moim zdaniem katolicy, przeciwnicy Jaruzelskiego zamiast głośno protestować i wdawać się w przepychanki ze zwolennikami powinni byli zrobić transparent z napisem: “Ubecy! Weźcie przykład z waszego szefa i pojednajcie się z Bogiem za nim nie będzie za późno.”
  Żurek Janusz

  0
  • jakby nie patrzec, to zdecydowanie bardziej inteligentny przekaz. ale to czego rzeczywiscie brakuje, to jakies grupy fizycznej, ktora jest w stanie przemoca artykulowac potrzeby Narodu. trzeba stworzyc 3 sektor. to warunek zmian. taka grupa moze byc nawet marginalna. ale… aktywna i niebezpieczna. jak baskijskie ETA, a nawet ich mlodziezowa przybudowka – Jarrai, zajmujaca sie glownie chuliganstwem. przyklad moze radykalny. ale w obecnej sytuacji, nie wiem co jest w stanie poruszyc to narodowe zniewolenie do wszelkiego typu dzialania. niech politycy boja sie, ze ostatnia instancja sprawiedliwosci w tym kraju, wciaz nie sa sady, ale oddolny glos obywateli. zdrajcy zaczna sie bac kary, jesli nie spelnia narodowych interesow. trzeba miec bata na nich.

   0
 9. Ale uwiarygadniają tego skurwysyna żydobolszewickiego Margulisa. Ot tupet!!! Jak Jaruzelski pochował ojca na Syberii. „Ukradł deskę i sznur, położył na desce ciało ojca i ciągnął ją na plecach na wzgórek, by ochronić zwłoki przed rozszarpaniem przez dzikie zwierzęta” http://wpolityce.pl/historia/198644-jak-jaruzelski-pochowal-ojca-na-syberii-ukradl-deske-i-sznur-polozyl-na-desce-cialo-ojca-i-ciagnal-ja-na-plecach-na-wzgorek-by-ochronic-zwloki-przed-rozszarpaniem-przez-dzikie-zwierzeta

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816