Globalnie i Lokalnie
Like

Związek Radziecki naszym przyjacielem jest ….

06/04/2014
593 Wyświetlenia
5 Komentarze
7 minut czytania
Związek Radziecki naszym przyjacielem jest ….

Może zacznijmy od tego, że w Norymberdze sowieccy zbrodniarze oskarżali nazistowskich zbrodniarzy.

Skoro Niemcy żartują, że nazizm nie ma swojej nacji i przekonali do tego, tak z 90%  durnej populacji świata, to Rosjanie też powinni ściągać od prymusa i wszędzie głosić, że sowieci to też taka nacja… no, nie wiadomo skąd.

Aaaale nie, nie ruskie…

0


10-pl-da6110ddeea19202c589fc77dfa1b2d5

Związek Radziecki, naszym przyjacielem jest …

 

 

To jest zupełnie inna nacja, oni się nie wstydzą i już… i co im zrobicie?

Właśnie czytam sobie wieczorkiem, co następuje :

Cyt:

Rosyjska Duma przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy wprowadzający kary do 5 lat więzienia za publiczną rehabilitację nazizmu i za rozpowszechnianie kłamstw o działaniach ZSRR w czasie II wojny światowej. Przepisy mogą być zastosowane przeciwko historykom czy opozycji – oceniają eksperci.

Według projektu odpowiedzialnością karną objęte ma być zaprzeczanie faktom ustalonym przez wyrok Trybunału Norymberskiego i “apologia zbrodni” ustalonych przez trybunał. Karane ma być też “rozpowszechnianie z założenia kłamliwych stwierdzeń o działalności ZSRR w czasie II wojny światowej, w połączeniu z oskarżeniem o popełnienie zbrodni ustalonych we wspomnianym wyroku“.

Jeśli te próby rehabilitacji nazizmu będą dokonane przy wykorzystaniu stanowiska służbowego lub mediów, czy też towarzyszyć im będzie sfałszowanie dowodów, możliwe są grzywny do 500 tys. rubli (10,3 tys. euro) lub kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

– Jest dla nas nadzwyczaj ważne, by z łamów gazet i ust polityków nie rozbrzmiewał podły fałsz, który pozwala na wykorzystywanie przepisywania historii na nowo do własnych nieciekawych celów politycznych. Jak takie plany są budowane, jak realizowane są te zadania – możemy zobaczyć na przykładzie innych państw – mówiła w Dumie współautorka projektu Irina Jarowaja.

Cytowany przez AFP politolog Aleksiej Makarkin ocenił, że projekt “jest skierowany przeciwko liberałom czy demokratom, którzy porównują władze Rosji z reżimem Hitlera”.

Projekt ustawy wniesiono jeszcze w 2009 roku z inicjatywy partii Jedna Rosja. Rząd, którego premierem był wtedy obecny prezydent Władimir Putin, nie poparł wtedy projektu. Uznał, że inicjatywa ta może spowodować niepożądane konsekwencje międzynarodowe

http://swiat.newsweek.pl/rosja-kary-za-znieslawianie-zsrr-newsweek-pl,artykuly,283427,1.html

 

Teraz tak… o co chodzi z tą „publiczną rehabilitacją nazizmu”?

Że niby swastyk chyba nie wolno promować, niby słusznie, nawet jak najbardziej.

Mało tego, w polskiej konstytucji, cyt:

 

W Polsce mamy w ogóle zakaz komunizmu. W Konstytucji znajduje się zapis zakazujący działalności partii i organizacji o charakterze komunistycznym. Ponadto w art. 256 Kodeksu Karnego w 1997 roku została wprowadzona karalność publicznego działania, która propaguje ustrój faszystowski, komunistyczny i nazistowski  – tłumaczył prof. Wiesław Johann.

http://www.radiownet.pl/publikacje/prof-johann-kara-za-noszenie-symboli-komunistycznych

 

Noo… niby podobnie, tak demokratycznie, po chrześcijańsku… tyle, że w ZSRR to panował chyba w czasie II wojny światowej, ustrój komunistyczny i właśnie ruska Duma zamierza go chronić przed wrogami.

 

Dlatego też zawsze twierdziłam, że Rosjanie pochodzą od innej małpy a ich małpa to na pewno nie była naszą babcią, ja się do niej przynajmniej nie przyznaję, co to, to nie 🙂

 

No nic… czytam dalej. Ta współautorka projektu Irina Jarowaja, twierdzi że z ich prasy musi zniknąć „ podły fałsz”, który budują „inne państwa” i piszą historię od nowa.

No i po co oni tę historię od nowa piszą?

Przecież ona jest doskonale zapisana przez historyków ZSRR.

Mało, że zapisana, ten „podły fałsz” trzeba jak najprędzej usunąć.

Tak twierdzi przynajmniej sekretarz Komunistycznej Partii Rosyjskiej Federacji, Siergiej Obuchow, (tam w końcu komunizm hula, że hej!)

cyt:

Werdykt jest znany. Katyń był jednym z epizodów, o który oskarżono nazistowskich zbrodniarzy” – powiedział przywódca KPRF, którego wypowiedź przekazało radio Echo Moskwy.

Obuchow podkreślił, że KPRF domaga się wznowienia przez Główną Prokuraturę Wojskową Rosji śledztwa katyńskiego i podjęcia – jak to ujął – normalnych decyzji procesowych.

Sprawa Katynia została poruszona podczas procesu w Norymberdze. W akcie oskarżenia, na wniosek prokuratury ZSRR, widniał zapis o zbrodni katyńskiej jako zbrodni ludobójstwa dokonanej przez faszystów. W wyroku Trybunału kwestia odpowiedzialności za mord na polskich oficerach została pominięta.

http://www.polskatimes.pl/artykul/554999,rosyjscy-komunisci-katyn-to-zbrodnia-wojenna-popelniona-przez-niemcow-ustalila-to-norymberga,id,t.html

 

A co im będą historię od nowa pisać, trzeba podjąć „normalne decyzje procesowe” i tyle !

Nno i na koniec tego niusa, najciekawsze 🙂

Okazuje się, że był już taki projekt w 2009 roku i wtedy pułkownik Władimir

nie poparł tego wniosku, bo uznał, że to może spowodować „niepożądane konsekwencje międzynarodowe”

A teraz… proszę bardzo, poooszszło już w pierwszym czytaniu.

Teraz, bowiem, pułkownik Władimir, już wie, że skoro zajumał Ukraińcom Krym i nic, to przecież pochwała komunistycznego ZSRR w czasie II wojny światowej i obrona jego dobrego imienia, to w końcu drobiazg.

Żadnych konsekwencji międzynarodowych nie będzie. Najprawdopodobniej cały „wolny świat” nie zauważy „nic niestosownego” w treści tej ustawy…

 

Jakie to szczęście, że naszej kochanej przez niektórych III RP, nigdy nie przyszłoby do głowy bronić dobrego imienia II Rzeczpospolitej, a jeszcze karać za jej opluwanie? a skąd!

U nas jak najbardziej można krytykować, nawet zaleca się zohydzić tamto pokolenie i ich przywódców… Marszałka, Wojnę Obronną 1939r, Powstanie Warszawskie 1944, Rząd na uchodźstwie, armię polską na zachodzie, Żołnierzy Wyklętych …

Można to robić w każdą rocznicę i na co dzień….

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

 1. Avatar Marek1taki

  Bo nowa Rosja jest Rosją wciąż sowiecką i jej kontynuacją, czego nigdy się nie wypierała a teraz to oficjalnie potwierdza. Czuje się spadkobiercą tradycji i polityki. Problem w tym, że jak sowieci mówią o polityce to myślą o strzale w potylicę.

  0
  • Tak, masz rację… i jeszcze ich partia komunistyczna zparzecza, że dokonali mordu na żołnierzach napadniętego państwa.
   Taki upominek dla Polaków przed 10 kwietnia…

   0
  • – To nie ma nic wspólnego z tym czy Rosja jest sowiecka czy nie. Oni tacy po prostu są. Od zawsze. To jest zupełnie inna kultura, cywilizacja, mentalność, wartości i priorytety.

   Jakiś czas temu analizowałem dlaczego Rosjanie mają takie odruchy:

   “To chyba właściwy moment, aby przestać traktować rosyjskie społeczeństwo jako zdolne do głębszej refleksji nad charakterem przywództwa w ich państwie i nad własną historią. To po prostu Azja, gdzie władca musi trzymać lud za mordę, inaczej nie zyska sobie szacunku. A lud uwielbia być za mordę trzymany i jeszcze od czasu do czasu potraktowany nahajką.

   Rosjanie, którzy bezmyślnie łykają Putinowską propagandę, którzy bawili się na koncercie z okazji rozbioru sąsiedniego kraju, którzy tępo wierzą w bzdury o czyhających na Rosję faszystach, którym nie przeszkadza, że na czele ich kraju stoi regularny zbir i bandzior, którzy gotowi są usprawiedliwiać jego działania i którzy bez specjalnego przymusu i straszenia w kolejnych wyborach znowu karnie na tego bandziora zagłosują – oni wszyscy są współwinni temu, co się stało i stanie z Ukrainą. I tego, co jeszcze bandycki reżim, rządzący w Moskwie, nam gotuje”

   “Zdaniem Studnickiego Rosja jedynie z języka była słowiańska, w rzeczywistości była „azjatycka z krwi i dziejów”.

   Co ciekawsze, jak zacząć zgłębiać temat pochodzenia narodu rosyjskiego to okazuje się, że ze Słowianami, czyli z nami mają bardzo mało wspólnego (wbrew zadaniowcom bredzącym wciąż o wspólnej słowiańskiej wspólnocie krwi i dziejów).

   – Czyt. dalej na moim blogu: http://1do10.blogspot.com/2014/03/rosjanie-to-niebezpieczna-dzicz.html

   By the way: mało kto wie, że Berlin to słowiańska osada…

   0
 2. Avatar manieknwo

  //////////////////////////////////////////////////////////
  //// Polską rządzi mafia tuskomorra ////
  //////////////////////////////////////////////////////////

  Miałem sen …
  .
  Sniło mi sie ze grupa nowych niewolnikow oszukanych przez banki kredytami we franku i oszust-polisami,
  ktora w przeciwienstwie do osob w takiej samej sytuacji w innych panstwach europy,
  a która nie znajduje wsparcia u sprawujacych w Polsce wladze,
  zwrocila sie z apelem do panstw osciennych o pomoc.
  .
  Odpowiedzial jedynie rzad Rosji, hojnie wyposazajac pragnacych uniknac niewolnictwa
  w bron, łączność, logistykę i srodki specjalne, oraz pomogla w szkoleniu partyzantki miejskiej.
  .
  Niedlugo nieodwracalnie upadla parszywa wladza tuskomora umiozliwiajaca zniewolenie.
  Parszywców dosięgła sprawiedliwość z rąk obywateli.
  Polska wrócila do standardow europejskich rzadzenia i ochrony obywateli.
  .
  Powstal nowy rzad i ustanowil prawodawstwo funkcjonujace w innych krajach,
  chroniace konsumentow, a nie instytucjonalnych oszustow.
  .
  Miałem sen …

  http://natemat.pl/97419,getin-noble-bank-sprzedal-710-mln-dlugow-hipotecznych-bankrutow-to-jak-handel-zywym-towarem

  http://natemat.pl/97419,getin-noble-bank-sprzedal-710-mln-dlugow-hipotecznych-bankrutow-to-jak-handel-zywym-towarem

  0
 3. Sen jak sen, ale czy trzeba zaraz owijać go w pro-ruską agitację?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816