Zdrowie
1

Zioła Szwedzkie Marii Treben według „Starego Rękopisu”.

28/07/2014
968 Wyświetlenia
0 Komentarze
17 minut czytania
Zioła Szwedzkie Marii Treben według „Starego Rękopisu”.

Stary rękopis mówiący o działaniu ziół szwedzkich został odnaleziony wśród dokumentów dr Samsta, sławnego szwedzkiego lekarza. Dr Samst uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas przejażdżki konnej. Miał wtedy 104 lata! Jego rodzice i dziadkowie dożyli także wieku patriarchalnego.

(Oczywiście niektóre podpunkty wydają się nieco śmieszne i archaiczne, ale cokolwiek byśmy nie pomyśleli to pamiętajmy, że bez mądrości naszych przodków i bez starej medycyny ludowej nie byłoby współczesnej medycyny).

0


STARY RĘKOPIS

 

http://www.maria-treben.pl/

 

MARIA TREBEN (1907-1991).Austria.

 

Kiedy i w jaki sposób stosować szwedzkie zioła – wskazania zawarte w Starym Rękopisie:

 1. Częste wąchanie szwedzkich ziół, zwilżanie nimi czubka głowy lub przykładanie na głowę ściereczki zmoczonej w ziołach usuwa bóle i zawroty głowy, wzmacnia pamięć i usprawnia funkcje mózgu.
 2. Zioła szwedzkie pomagają przy zmętnieniu, zaczerwienieniu i wszystkich dolegliwościach oczu, nawet wtedy, gdy występuje stan zapalny, gdy wzrok jest osłabiony, a widzenie zaburzone. Zapobiegają one również skutecznie powstawaniu jaskry, jeżeli w odpowiednim czasie zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub, po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką.
 3. Krosty i wysypki wszelkiego rodzaju, a także strupy w nosie lub gdziekolwiek na ciele mogą być wyleczone, jeśli się je często i dokładnie zwilża nalewką.
 4. Gdy boli ząb należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez pewien czas. Można też zwilżać bolący ząb szmatką nasączoną nalewką. Ból zęba ustępuje, a stan zapalny cofa się.
 5. Pęcherze na języku lub wszelkie inne uszkodzenia należy starannie nawilżać ziołami szwedzkimi, dzięki czemu wyleczenie nastąpi w krótkim czasie.
 6. Przy zapaleniu lub zranieniu gardła, gdy utrudnione jest połykanie pokarmów stałych i płynów, należy rano, w południe i wieczorem zażywać po kilka kropli nalewki wolno ją łykając. Dzięki niej palenie w gardle ustąpi i gardło będzie znów zdrowe.
 7. Jeśli ktoś ma skurcze żołądka, to przy każdym ataku powinien zażywać jedną, pełną łyżkę stołową nalewki.
 8. Przy kolce należy zażyć trzy, pełne łyżki nalewki, powoli jedna po drugiej i niebawem czuje się, że ból mija.
 9. Dzięki nalewce z ziół szwedzkich, która działa wiatropędnie ustępują wzdęcia, dolegliwości żołądkowe i jelitowe. Nalewka pomaga też przy zaparciach.
 10. Są one dobrym lekiem żołądkowym w przypadku złego trawienia.
 11. Pomagają również przy bólach woreczka żółciowego. Zażywa się je codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej, a na noc robi się okłady. Wszystkie bóle szybko mijają.
 12. Przy obrzękach, przez sześć tygodni zażywa się rano i wieczorem po jednej łyżce stołowej kropli rozcieńczonych białym winem.
 13. Przy bólach i szumie w uszach, wkłada się do ucha wacik zwilżony ziołami szwedzkimi. Zabieg ten jest bardzo skuteczny; czasami może nawet przywrócić utracony słuch.
 14. Gdy kobieta ma bóle macicy, podajemy jej przez trzy dni rano po jednej łyżce nalewki w czerwonym winie. Pół godziny po zażyciu kropli chora Powinna pójść na spacer, po czym może zjeść śniadanie, lecz bez mleka. Zioła szwedzkie nie powinny być łączone z mlekiem.
 15. Aby ułatwić poród, w ostatnich 14 dniach ciąży podaje się rano i wieczorem po jednej łyżce. Aby Przyspieszyć bezbolesne uwolnienie łożyska podaje się Położnicy, co dwie godziny łyżeczkę do kawy nalewki, tak długo, aż łożysko odejdzie.
 16. Gdy podczas wydzielania mleka po porodzie wystąpi zastój pokarmu i w skutek tego dojdzie do zapalenia piersi należy przykładać wilgotne ściereczki nasycone nalewką i dolegliwości szybko ustępują.
 17. Krople pomagają w leczeniu wietrznej ospy. Dzieciom podaje się w zależności od wieku, odpowiednią ilość kropli rozcieńczonych wodą. Kiedy strupki zaczynają przysychać należy je często zwilżać nalewką, dzięki czemu nie pozostaną po nich żadne blizny i ślady.
 18. Dzieci i dorośli mogą stosować je przeciw robakom, a nawet przeciw tasiemcom których można się dzięki temu pozbyć. Dawki dla dzieci Powinny być odpowiednie do wieku. Szmatkę nawilżoną nalewką zawiązuje się na pępku i pilnuje, aby cały czas była wilgotna.
 19. Przy żółtaczce można pozbyć się szybko wszystkich dolegliwości zażywając trzy razy dziennie łyżkę stołową kropli i robiąc okłady na opuchniętą wątrobę.
 20. Zioła szwedzkie pomocne są przy hemoroidach, leczą nerki, usuwają wszystkie złe płyny z organizmu, wyprowadzają z melancholii i depresji, pobudzają apetyt i trawienie.
 21. Leczą one także guzy krwawnicze (hemoroidy), jeśli na początku często się je nawilża i rozmiękcza stosując krople doustnie, przed snem. Zewnętrznie należy przykładać wacik nasycony nalewką. Powoduje to zwiększenie płynności krwi oraz przeciwdziała pieczeniu i swędzeniu.
 22. Przy omdleniach należy choremu w koniecznym przypadku otworzyć usta i podać jedną łyżkę kropli, a chory szybko dojdzie do siebie.
 23. Środek ten usuwa też bóle spastyczne. W krótkim czasie po podaniu kropli bóle przestają dokuczać.
 24. Przy gruźlicy, należy zażywać nalewkę codziennie rano, na czczo, przez okres sześciu tygodni.
 25. Gdy występują zaburzenia miesiączkowania i brak jest krwawienia lub gdy jest ono nadmierne, należy zażywać krople przez trzy dni i powtórzyć to 20 razy, a wszystko powróci do normy.
 26. Środek ten pomaga także przy białych upławach.
 27. Gdy ktoś cierpi na padaczkę należy mu podać nalewkę. Chory powinien zażywać ten środek ponieważ wzmacnia on zarówno zaatakowane nerwy jak i cały organizm oraz usuwa wszystkie choroby.
 28. Leczy porażenia, usuwa zawroty głowy i mdłości.
 29. Leczy także zaognione ślady po ospie i różę.
 30. Gdy ktoś cierpi na gorączkę, ma temperaturę lub dreszcze, jest bardzo osłabiony dajemy mu łyżkę stołową kropli i chory, jeśli jego organizm nie jest obciążony innymi lekami, w krótkim czasie dochodzi do siebie. Puls powraca do normy i jeśli nawet temperatura była bardzo wysoka, to chory wkrótce poczuje się lepiej.
 31. Krople leczą także raka, blizny po ospie, brodawki i popękane dłonie. Gdy rana jest stara i ropiejąca lub pokryta „dzikim mięsem”, należy przemyć ją dokładnie białym winem, a następnie przyłożyć ściereczkę zwilżoną kroplami. Znikają nowotwory, ustępują bóle, znika “dzikie mięso”, a rana zaczyna się goić.
 32. Leczą one wszystkie rany, cięte lub kłute, jeśli tylko często się je zwilża. Należy wziąć lnianą szmatkę, nasączyć ją nalewką i przykryć ranę. W krótkim czasie ból ustępuje, nie dochodzi do zapalenia ani gnicia. Goją się nawet stare rany postrzałowe. Jeśli są dziury, to wstrzykujemy krople do rany, którą wcześniej należy oczyścić. Gdy na ranę pilnie przykłada się szmatkę zwilżoną nalewką, gojenie następuje w krótkim czasie.
 33. Nalewka usuwa wszystkie blizny, nawet zastarzałe, zranienia i cięcia, jeśli tylko nawilżymy je czterdziestokrotnie. Wszystkie rany leczone tym sposobem nie pozostawią żadnych blizn.
 34. Leczą one także przetoki, nawet jeśli wydają się one nieuleczalne; mogą one być nawet bardzo stare.
 35. Leczą również oparzenia spowodowane przez ogień, gorącą wodę lub tłuszcz. Oparzone miejsce należy ciągle starannie nawilżać kroplami. Nie utworzą się wtedy żadne pęcherze, gdyż jest odprowadzany nadmiar ciepła. Można też wyleczyć ropiejące pęcherze.
 36. Działają one przeciwko guzom i plamom, które mogą być wynikiem ucisku lub uderzenia.
 37. Ten kto je bez apetytu może dzięki nim odzyskać utracony smak.
 38. Szwedzkie zioła przy dużej niedokrwistości przywracają utracone rumieńce. Jeśli krople zażywa się codziennie rano przez odpowiedni okres czasu, oczyszczają one krew, mają działanie krwiotwórcze, a także poprawiają krążenie.
 39. Bóle reumatyczne kończyn ustąpią, gdy będzie się zażywać krople rano i wieczorem, a na bolące miejsca przykładać szmatki zwilżone nalewką.
 40. Leczą odmrożone ręce i nogi, jeśli nawet powstały otwarte rany. Tak często jak tylko możliwe, ale szczególnie na noc, należy przykładać na odmrożone miejsca ściereczkę zwilżoną nalewką.
 41. Na bolące odciski przykłada się waciki zwilżone nalewką i pilnuje, aby bolące miejsca cały czas były wilgotne. Po trzech dniach bolące odciski odpadną same lub zmiękną do tego stopnia, że będzie je można bezboleśnie usunąć.
 42. Krople leczą także rany powstałe wskutek pogryzienia przez wściekłe psy i inne zwierzęta. Użycie kropli powoduje gojenie się ran i unieszkodliwienie wszelkich toksyn. Na rany należy przykładać szmatkę zwilżoną kroplami.
 43. Przy dżumie i innych zakaźnych chorobach należy zażywać nalewkę często w ciągu dnia. Leczy ona wrzody, guzy i pęcherze dżumy, nawet wtedy, gdy występują one w gardle.
 44. Ten kto źle śpi powinien zażyć krople przed położeniem się spać. Przy bezsenności na tle nerwowym należy przyłożyć na serce szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami.
 45. Zażycie dwóch łyżek nalewki pomaga pijanemu wytrzeźwieć.
 46. Kto zażywa krople codziennie rano i wieczorem nie potrzebuje żadnych innych lekarstw, ponieważ zioła szwedzkie wzmacniają cały organizm, „odświeżają nerwy i krew”, usuwają drżenie rąk i nóg. Mówiąc krótko, zapobiegają wszystkim chorobom. Ciało jest prężne, a twarz młodzieńcza i piękna.

(źródło: Maria Treben, Apteka Pana Boga, s.75-77)

 

 

SKŁAD: *zamiast Aloesu można zastosować Korzeń Goryczki lub sproszkowany Piołun

– Piołun (aloes*)         10g

– Korzeń  arcydzięgla   10g

– Manna                    10g

– Teriak                     10g

– Korzeń kurkumy       10g

– Senes                     10g

– Korzeń rabarbaru     10g

– Korzeń dziewięćsiłu           05 g

– Mirra                      05g

– Kamfora                         10g

– Szafran                   00,2g

Dzięki tej mieszance ziół przygotujesz samodzielnie tinkturę leczniczą. Zioła wspomagają leczenie niezliczonej ilości schorzeń. Stosować można ją od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Zioła zalać 1,5 litra 38-40 % alkoholu. Odstawić je na 14 dni w ciepłe miejsce (ok. 25 stopni Celsjusza). Codziennie mieszankę należy wstrząsnąć. Po 14 dniach mieszankę odcedzić i zlać do ciemnych buteleczek, zamknąć i trzymać w chłodzie. Tak przygotowana nalewka może leżeć kilka lat.

Stosowanie:
Profilaktycznie zaleca się przyjmować1 łyżeczkę nalewki rano i wieczorem, rozcieńczoną wodą.

Przy różnego rodzaju niedomaganiach – 3 łyżeczki dziennie. W razie poważniejszej choroby 2-3 łyżki stołowe dziennie (1 dawkę należy podzielić na dwie porcje i pić przed i po posiłku)

Uwaga! Zawsze nalewkę należy przyjmować po rozcieńczeniu
Okłady
Miejsce na które będzie położony okład należy nasmarować dowolną tłustą maścią. Nalewką należy zwilżyć gazę lub ligninę i przyłożyć w chore miejsce. Następnie przykryć okład kawałkiem folii i zawinąć bandażem. Trzymać minimum 2 godziny a jeśli nie wystąpi reakcja alergiczna można i dłużej, nawet całą noc.

W przypadku wystąpienia uczulenia należy przerwać stosowanie nalewki.

Dokładne stosowanie ziół przedstawione jest w książce Apteka Pana Boga.
Zioła Szwedzkie Marii Treben według „Starego Rękopisu”.

Zdrowie z ziołowej Apteki Pana Boga. Uznawane są za panaceum. Unikalna mieszanka 11 ziół, opracowana przez znanego szwedzkiego lekarza, doktora Samsta ma zastosowanie przy leczeniu bardzo wielu chorób. Maria Treben przez ponad 50-lat swojego życia dokumentowała działanie ziół w zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym. Jej doświadczenia potwierdzały skuteczność ziół we wszystkich schorzeniach, nawet chorobach nowotworowych. Pośród wielu schorzeń wymienia m.in.: krwotoki jelita, raka jelita, ogniska ropne, sefekty słuchu, stany zapalne, zawroty głowy, perystaltykę jelit, zakrzepicę i zapalenie żył, schorzenie nerek i wątroby, choroby krążenia, kolki i złe trawienie, poprawę pamięci, szum i dzwonienie w uszach, hemoroidy, nadmierny łojotok, brodawki i plamy, cukrzycę, ostry nieżyt żołądka, artretyzm, reumatyzm, usuwanie blizn, choroby skóry i wiele innych. Zbawienny wpływ Ziół Szwedzkich na organizm człowieka jest bogato opisany w literaturze, np. w książce “Apteka Pana Boga”.

Skład mieszanki ziołowej to: aloes, piołun, mirra, szafran, senes, kamfora, korzeń rzewienia, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięciusił, korzeń arcydzięgla.

Zioła wyprodukowane są w Niemczech według oryginalnej receptury Marii Treben. Mieszanka pomaga ludziom już od ponad 500 lat. Mieszankę ziołową należy zażywać po uprzednim rozcieńczeniu z herbatką ziołową lub wodą. Z powyższych informacji zaczerpniętych ze „Starego Rękopisu” widać jak wielka cudowna jest siła tego zestawu ziół.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816