Globalnie i Lokalnie
Like

Ziemia widziana z 1500 mln. kilometrów

23/07/2013
1213 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Ziemia widziana z 1500 mln. kilometrów

Statek kosmiczny Casssini wysłany przez NASA znajduje się obecnie w okolicach Saturna 1500 milionów kilometrów od Ziemi. Dość łatwo wyobrazić sobie Ziemię z takiej odległości, prawda? Dla pewności są  zdjecia, które możemy sobie obejrzeć.

0


 

To co widzi sondaNASA, – Cassini, z ponad 1500 mln km, wygląda jak blada niebieska kropka. Taki maleńki punkcik w nieskończonych przestworzach, nagle nabiera sensu i znaczenia. Ledwie widoczny z odłegłości jaka dla kosmosu stanowi niewielki kroczek.
Ale ten jeden punkcik jestbardzo ważny tymże jest. Jest ważny to tam MY jesteśmy.
  
Wypatrzyliście tą kropkę na zdjęciu? Można ją zobaczyć dokładniej. Z bliska. Wystarczy wyjrzeć za okno.
http://www.youtube.com/v/UiA5aiq2hWk%26hl=en%26fs=1%26rel=0
  
Widzieliście tych ludzi na video, w geście pozdrowienia?
Może to żart, a może nie. Ale jeśli spojrzycie w nocy na Saturna to stamtąd jest właśnie fotografowana Ziemia. Jak sie komu fuksnie to może będzie go widać na przysłanej na Ziemię fortce wykonanej spod Saturna. Można przejść do historii. Jest szansa.
Przyjrzycie się na tą niebieską kropkę. To nasz dom. Tu (tam) jesteśmy) . Jeśli ktoś kręci sie tam po okolicy tak właśnie nas widzi. Czy przychodzi mu na myśl pytanie „Czy tam jest jakieś życie?” . A przecież tu jest wszystko co mamy, wszystko co znamy. Nasz dom, nasze rodziny, przyjaciele, znajomi. Wszysycy znani nam ludzie tu przeżyli swoje życia. Tu mieli swoje cierpienia i radości, swoje miłości i zdrady. Swoja wiarę, religię. Tu także nie wierzyli w to co widzą. Tu są bohaterowie i tchórze, dobroczyńcy i bandyci. Królowie i biedacy. Kazdy twórca i niszczyciel barbarzyńca. Tu są miejsca gdzie jest przyjemnie i miło i te gdzie nie da się żyć i przeżyć. Tu płyną rzeki życiodajnej wody i tu płynęly rzeki przelanej krwi. Wszystko to jest jednak tylko niewielkim mini fragmentem tej miniaturowej błekitnej kropeczki”
A gdzie na tej kropce jesteś TY. Twoje wielkie EGO ?
 

EarthFrom900millionMiles-CassiniProbe

Ten piękny Księżyc, to ta kropeczka przy naszej kropeczce. A i tak należy pamiętać że jesteśmy widoczni tylko wówczas gdy podświetli nas nasze Słońce. Inaczej nawet kosmiczny pies z kulawą nogą by o nas nie wiedział.

Zdjęcia Ziemi z poza układu słonecznego są rzadkie,bo z tej odległości Ziemia jest bardzo blisko jasnego Słońca.Tak,jak uczłowieka może dojść douszkodzenia siatkówki patrząc bezpośrednio na Słońce, czujniki kamer mogą zostać uszkodzone gdy są skierowane bezpośrednio na Słońce.Cassini był wstanie podać te obrazy,ponieważ Słońce przeniosło sięza Saturn istatek kosmiczny ze swojego punktu widzenia, korzystał z tego żewiększość światła była zablokowana.

Ziemia i Księżyc widać w zarówno w obrazach zwąskim kątem i szerokokątnych. W obu przypadkach oświetloneczęści są mniejsze niż najmniejsze rozpoznawalne obiekty,które kamery mogą zobaczyć z odległości Saturna.

PS . Sesja fotograficzna miała miejsce 19 lipca 2013 roku.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758