Bez kategorii
Like

Zegary życia i śmierci

05/02/2011
415 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

     Czy myślałeś o tym, co odmierzają zegary? Ja myślałem.   Zegary odmierzają spełnione obietnice Bronisława Komorowskiego z czasu kampanii wyborczej, którą wygrał. Kliknij i posłuchaj, jak rytmicznie spełniają się  bronki Prezydenta Pana. Prawda, że czujesz się błogo?   Zegary odmierzają przyrost wielkości Polski. Dług publiczny  Polski wynosi… 801 569 855 650 zł Prawda, że Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej.   Odsetki od długu  państwa wynoszą  rocznie… 36 854 188 265 zł A i odsetki od naszego wzrostu są tak olśniewające, że aż nas onieśmielają.   Odsetki od długu państwa  dla każdego Polaka  wynoszą rocznie… 969 zł To całkiem niewiele. Dla przeciętnej rodziny tylko jeden mocno używany samochód rocznie.     Państwowy dług  w przeliczeniu na obywatela  wynosi… 21 046 zł […]

0


 

 

 Czy myślałeś o tym, co odmierzają zegary? Ja myślałem.

 

Zegary odmierzają spełnione obietnice Bronisława Komorowskiego z czasu kampanii wyborczej, którą wygrał. Kliknij i posłuchaj, jak rytmicznie spełniają się  bronki Prezydenta Pana. Prawda, że czujesz się błogo?

 

Zegary odmierzają przyrost wielkości Polski.


Dług publiczny 

Polski wynosi…

801 569 855 650 
Prawda, że Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej.

 

Odsetki od długu 

państwa wynoszą 

rocznie…

36 854 188 265 
A i odsetki od naszego wzrostu są tak olśniewające, że aż nas onieśmielają.

 

Odsetki od długu państwa 

dla każdego Polaka 

wynoszą rocznie…

969 
To całkiem niewiele. Dla przeciętnej rodziny tylko jeden mocno używany samochód rocznie.

 

 

Państwowy dług 
w przeliczeniu na obywatela 
wynosi…

21 046 
To już wypasiona fura, ale co tam – na skórę i komórę jakoś zarobisz.

 

 

Prywatne zadłużenie 

Polaków wynosi…

708 793 064 685 
Tu już widzisz, co zarabiają tamci, którzy chcą, by nas nie było na tej ziemi.

 

 

Prywatne i państwowe 

zadłużenie Polaków wynosi…

1 490 092 994 486 
A tu widzisz, co zarabiają tamci, którzy chcą, żeby na tej ziemi nie było ani nas, ani Polskiego Państwa.

 

 

Z tytułu podatków w 2010 r. 

Rząd zebrał…

227 852 213 904 
A laga podatkowa też się nie skraca. Musi rosnąć, by rząd się wyżywił i dokarmił własnych wasali. W roku 20011 znów mocniej nas pucują.

 

 

Pracujący Polak w 2010 r.

oddał Rządowi w podatkach…

14 378 
To się nie liczy. Pikuś mały. Po dwudziestu latach miałbyś mieszkanie, a po czterdziestu całkiem ładny dom dla siebie i własnych dzieci. Miałbyś, gdybyś nie płacił podatków.

To dane zatrzymane w kadrze. Gdy ty czytałeś, a ja pisałem liczniki sobie poszybowały w górę – jak szybowce. Szybowce szybują na manowce i przygniatają nas długiem. Popatrz sobie tu.

 

 

Oni są wśród nas, naprawdę. Nie wierzysz? Twoja niewiara lokuje twoje życie pośród miliardów niewiernych, twoja niewiara jest jak studnia matriksu, poprzez który wpadniesz wprost do piekła. Niewierni nie mają przyszłości na ziemi ani w niebie.

 

Zegar życia przestał dla nich wybijać sekundy, godziny, dni, miesiące i lata. Teraz to samo, sekundy (…) i lata, wybija dla nich zegar śmierci. Tyle że – dwa, cztery lub tysiąc razy szybciej. Szybkość zależy wprost proporcjonalnie od wektora złudzeń i zazwyczaj podnosi się do potęgi nieświadomości zakotwiczonej w matriksie. Kurde w mordę jeża, ziemię zamieszkują bioroboty.

 

Uwijają się coraz sprawniej, by podnieść wydajność pracy, PKB i własną emeryturę, a tu na złość – szczęka opada. Pobielany grób – bliżej i bliżej, królestwo niebieskie – dalej i dalej. Aż całkiem zanikło w finansowych kalkulacjach.

 

Na szczęście czas zwalnia, gdy zbliżamy się do prędkości światła. Gdy doganiamy światło, to on staje. (Einstein) A gdy poruszamy się szybciej od światła, my stajemy się duchem. (To już ja!)

 

Duchem mocni bądźmy – to jedyna nadzieja.

0

Piotr F.

101 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758