SPOŁECZEŃSTWO
Like

Zbieramy na kosztowną rehabilitacje dla Mateusza – pomagamy dbv pl

25/06/2013
1383 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Zbieramy na kosztowną rehabilitacje dla Mateusza – pomagamy dbv pl

    Mateusz Karpiński, urodził się 24 grudnia 1997r. 12 listopada 2010 r. doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Ma niedowład czterokończynowy spastyczny. Od tego dnia zaczęła się codzienna walka – początkowo o życie Mateuszka, a następnie intensywna rehabilitacja. Dzięki dotychczasowej, systematycznej, ciężkiej pracy i rehabilitacji widać efekty. Malutkimi kroczkami Mateusz robi postępy przechodząc ze stanu, gdy sam nie oddychał, do tego w którym znajduje się obecnie: czyta, pisze, dodaje i odejmuje, samodzielnie siada, podejmuje próby samodzielnego poruszania się za wózku i wstawania na nogi przy pomocy drugiej osoby. Częściowo kontroluje potrzeby fizjologiczne.   Dla Mateusza niezbędna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, która największe efekty przynosi, kiedy jest kompleksowa; np. pobyty na specjalistycznych turnusach. Koszt jednego turnusu to kwota od 5 tys. zł., […]

0


 

Mateuszek w 2010 roku doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Ma niedowład czterokończynowy spastyczny. Niezbędna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego.

 

Mateusz Karpiński, urodził się 24 grudnia 1997r. 12 listopada 2010 r. doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Ma niedowład czterokończynowy spastyczny. Od tego dnia zaczęła się codzienna walka – początkowo o życie Mateuszka, a następnie intensywna rehabilitacja.

Dzięki dotychczasowej, systematycznej, ciężkiej pracy i rehabilitacji widać efekty. Malutkimi kroczkami Mateusz robi postępy przechodząc ze stanu, gdy sam nie oddychał, do tego w którym znajduje się obecnie: czyta, pisze, dodaje i odejmuje, samodzielnie siada, podejmuje próby samodzielnego poruszania się za wózku i wstawania na nogi przy pomocy drugiej osoby. Częściowo kontroluje potrzeby fizjologiczne.

 

Dla Mateusza niezbędna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, która największe efekty przynosi, kiedy jest kompleksowa; np. pobyty na specjalistycznych turnusach. Koszt jednego turnusu to kwota od 5 tys. zł., a rezultaty są widoczne wtedy, kiedy Mateusz przynajmniej raz na dwa miesiące uczestniczy w takim turnusie.

 

Pomimo poprawy zdrowia, rodzice mają świadomość, że to dopiero początek długiej drogi, a od niej zależy jakość Jego życia.

 

Pieniążki zbierane są na:
  • Zakup rotora RECK MOTOmed
  • Wózek inwalidzki aktywny
  • Rehabilitacja domowa
  • Turnusy rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzena w Gołdapi

 


Zwracam się do ludzi o dobrych sercach
z uprzejmą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego
na rzecz Mateuszka

 

Kontakt, Linki i Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,
na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:
pomagamy.dbv.pl/….684

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758