Artykuły redakcyjne
Like

Zarabiajcie na swoich blogach

20/09/2013
854 Wyświetlenia
19 Komentarze
3 minut czytania
Zarabiajcie na swoich blogach

Drodzy Autorzy, 3obieg.pl osiągnął już stały poziom kilkudziesięciu tysięcy odsłon dziennie i blisko 200 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. To dobry moment, by zacząć zarabiać na pisaniu u nas, czyli, by blogi które prowadzicie w naszym serwisie przynosiły realne dochody. Dajemy wam taką możliwość o czym mało kto wie, co też może być jeszcze jedną motywacją by pisać lepiej, więcej i czynnie się promować na serwisach społecznościowych osiagając nie tylko satysfakcję intelektualną ale też dodatkowe parę złotych co miesiąc. W dwóch słowach powiem wam jak to zrobić.

0


Należy się zarejestrować i zalogować w systemie AdTaily czyli tutaj http://www.adtaily.pl/pomoc/przewodnik-dla-wydawcow/ gdy zapytają was o adres bloga nie podajecie adresu http ostatniej notki tylko wchodzicie w cały blog poprzez swój nick (lub imię i nazwisko) znajdujące się w stopce pod waszym artykułem. Zobaczycie miejsce gdzie znajduje się spis wszystkich waszych notek, to jest właśnie wasz blog. Po rejestracji w systemie AdTaily uzyskacie link, który należy skopiować i wkleić w miejsce na waszą reklamę znajdujące się na dole po otwarciu edycji waszego profilu. Potem tylko podłączacie się do systemy paypal poprzez który będzie się dokonywało rozliczenie oraz do facebooka, jeśli macie tam konto i chcecie by było kojarzone z waszym blogiem. To łatwe.

 

 

W ten sposób po kilku tygodniach aktywności pisarskiej zaczną wam dochodzić reklamy. Znakomicie to zrobił bloger Aleksander Degrejt, zobaczcie jak to u niego wygląda https://3obieg.pl/ole-ole-ole-czyli-strach-establiszmentu

 

 

Podłączenie się do tego systemu finansowego ze swoim blogiem ma jeszcze jedną ważną użyteczną cechę, otóż liczy on i podaje średnią ilość dzienną odsłon waszych tekstów. Czym ona wyższa tym można będzie ustalić wyższą cenę dzienną za jedną małą reklamę, których może być 4, 6, 8 a nawet więcej. Warto wtedy będzie także z powodów finansowych zwiększać ilość publikacji u nas i starać się by były one maksymalnie ciekawe dla czytelników. Warto też teksty kolegów autorów promować poprzez Facebook, Twitter czy Wykop, z pewnością zrewanżują się oni wam tym samym. Ze strony redakcji 3obieg.pl macie gwarantowaną promocję wartościowych artykułów poprzez nasz fanpage oraz aktywność naszych dziennikarzy. Także dziennikarzy obywatelskich.

 

 

Mam nadzieję, że możliwość zarabiania na blogach w Trzecim Obiegu uatrakcyjni nasz portal dla tych osób, które już u nas publikują a także dla przyszłych autorów. Może to nie żadne odkrycie dla znawców blogosfery ale też nie każdy serwis daje taką opcję komercyjną swoim blogerom.

 

 

Serdecznie zachęcam do skorzystania i do propagowania w Internecie naszego portalu.

 

 

Tomasz Parol

Redaktor Naczelny www.3obieg.pl

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Rebeliantka Rebeliantka

  Gratulacje za nowe pomysły i moduł “wiadomości” na stronie.

  0
 2. Avatar Katarzyna Waluś

  Niezła strategia, myślimy kreatywnie….hm, sprytnie!

  0
 3. Och ci kapitaliści, nawet na reklamie chcą zarabiać.

  0
 4. Dzięki Panie Tomku.. A ja skorzystam. Jak będzie dobre, to wykorzystam w dobrym celu 🙂 A na razie Stowarzyszenie Wiosna – bo ich znam. Pomagają mojej córce :D- od kilku lat…

  0
 5. Spróbujcie sprząc reklamy z portalem, tak jak to zrobił S24 – wtedy i Wy na tym zarobicie.

  0
 6. A ile mamy odwiedzin dziennie?

  0
 7. Avatar Krzywousty

  Nazwisko autora artykułu musi pojawiać się pod tytułem. Nie chcę nabijać klików tym blogerom o których wiem że piszą bzdury byle tylko coś pisać.
  Podejrzewam że nazwisk nie ma właśnie po to by sztucznie nabijać “czytelność”, ale jest to tylko kwestia czasu kiedy się to zemści.

  0
  • Nie jesteśmy typową blogosferą ale budujemy portal informacyjny oparty na dziennikarstwie obywatelskim. Gdziekolwiek wejdziesz na portal informacyjny to na stronie głownej masz tylko tytuł, bez autora. To wyjątkowy model do którego dążymy. Stąd też nacisk na legitymacje prasowe i szukanie nowych “nazwisk”.
   To co Ty nazywasz sztucznym nabijaniem jest też dla nas utrudnieniem, ponieważ nacisk na treść i temat powoduje, że chętniej przychodzi do nas nowy autor i czytelnik niż ten przyzwayczajony do typowego funkcjonowania blogowych domków. Ja jednak nie mam wątpliwości, że jest to jedyny kierunek jeśli chce sie stworzyć niezależny serwis informacyjny a nie tylko komentujący informacje pozyskane gdzie indziej. Mam nadzieję więc, że to Ty się mylisz nie ja, no ale czas pokaże…
   Wierzę w autorów dla których dedykowany jest portal i w czytelnika szukającego innych treści niż dotychczas.

   0
  • Avatar Katarzyna Waluś

   Krzywousty masz rację, jednak Ja jestem prawdziwa z imienia i nazwiska….pozdrawiam i ps. lubię pisać i bzdury i wiersze….

   0
 8. A ja się pytam, jak to rozliczać później z Urzędem Skarbowym?

  0
 9. I would not even know the way I appeared here, on the other hand believed that put up had been very good. I don’t comprehend whom you could be but you’ll a well-known blogger discover witout a doubt. Many thanks!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217