Artykuły redakcyjne
Like

Zamiast godnego życia, może oczekiwać jedynie godnej śmierci

23/02/2017
567 Wyświetlenia
4 Komentarze
40 seconde czytania
Zamiast godnego życia, może oczekiwać jedynie godnej śmierci

151 działaczy opozycji antykomunistycznej (w tym reprezentujących 34 organizacje działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych) podpisało się pod listem otwartym, w którym apeluje o uregulowanie problemów weteranów opozycji niepodległościowej z okresu PRL. W apelu działacze przypominają niezliczoną liczbę wystąpień i pism do różnych organów państwa w sprawie od 1990 roku. Zdaniem działaczy obecna ustawa (uchwalona przez PO w poprzedniej kadencji) jest legislacyjnym bublem, a przyznane do tej pory świadczenia – urągowiskiem. Jak stwierdzają – chociaż zachowaliśmy się “jak trzeba”, to zamiast godnego życia i “dobrą zmianę”, możemy oczekiwać jedynie godnej śmierci – z honorem, ale w ubóstwie. List kończą ku przestrodze rządzącym – fragmentem z dziadów Adama Mickiewicza “Jeżeli ja zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”

0


TEKST APELU WRAZ Z SYGNATARIUSZAMI

Jednak protesty i apele przyniosły skutek. 22 lutego do porządku obrad posiedzenia Sejmowej Komisji Polityki i Społecznej Rodziny wprowadzono projekt senackiej nowelizacji ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych. Według naszych informacji Komisja skieruje projekt ustawy do podkomisji. Wprawdzie projekt nie satysfakcjonuje środowiska weteranów, ale przy odpowiednich poprawkach ma szanse poprawić ich sytuację oraz zniwelować negatywne skutki błędnych rozwiązań przyjętych w 2015 roku przy uchwaleniu ustawy.

(Za Serwis21)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

213 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Antek

  Znaczy tym którzy dzisiaj walczą o lepszą Polskę za 30 lat będzie się należało godne i dostatnie życie tak jak psu miska?
  Nie sądzicie że ta polska roszczeniowość zaczyna zmieniać się w groteskę?
  Czy został jeszcze ktoś komu należy się tylko to co sam sobie wypracuje?

  0
 2. Avatar Marek

  Zgadzam się z tą opinią! Wychodzi na to, że protestowali dla kasy. Potwierdza też to dzisiaj praktyka partii rządzącej. A im się nie dziwię – skoro jest 12 tysięcy brutto dla Misiewicza i niewiele mniej dla Jannigera to dlaczego ma nie być dla nich. Nawet szkoda wspominać o tych tysiącu cwaniaków którzy obsiedli państwowe, dobrze opłacane posady jak muchy g….

  0
  • Avatar Antek

   Rozbawiła mnie a później załamała przemowa prezydenta Dudy do działaczy NZS. Wychodzi na to że sami choroba bohaterowie, którym groziła w najlepszym wypadku zsyłka na Syberię.
   Gdybym osobiście nie brał udziału w tych studenckich strajkach, a nawet nie przespał całej nocy na uczelni (co bardziej wyglądało jak majówka) to może bym w tę fanfanadę uwierzył.
   Taki był duch czasu, naród się obudził i uwierzył że tym razem może praktycznie bezkarnie wyrazić swoją wolę więc… wyrażał ją. Ogarneło to wszystkich, nawet większość członków partii, policji, dopisz sobie pozostałych. Tylko ci którzy mieli pewność że pójdą do więzienia za swoją przeszłość nie dołączyli się.
   Czas dzielenia Polaków na lepszych i gorszy przyszedł… później. Znacznie później.

   0
 3. Avatar AS

  Znam takiego jednego, który zarejestrował się jako represjonowany a co nigdy nie było prawdą, pobiera świadczenia (po złożeniu podania o pomoc, po 1500 PLN) i jest to ewidentny oszust. Znam też takich represjonowanych, którym do głowy by nie przyszło, aby prosić o pomoc. Bo przecież robili to dla swych idei. Uważali, że tak się należy robić i już. Ooo!
  PS. Prawdziwi bohaterowie są jak zwykle anonimowi. Już tak mają. Niestety. Do wystawiania piersi po ordery są jak zwykle oszuści. I tak toczy się ten światek. Ooo!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217