Bez kategorii
Like

“Żadnych złudzeń, panowie!”

24/07/2017
1196 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
“Żadnych złudzeń, panowie!”

Czyżby tak należało rozumieć słowa oświadczenia Departamentu Stanu USA, które ukazało się w piątek:
“Polski rząd dąży do stanowienia prawa, które zdaje się zmniejszać niezależność sądownictwa i osłabiać rządy prawa w Polsce”?

0


Chyba tak, skoro już w poniedziałek pan Prezydent RP Andrzej Duda zrobił to czego od niego najwyraźniej w USA oczekiwano.

Najwidoczniej magdalenkowe ustalenia obowiązują nadal i spod kurateli “Starych Kiejkutów” i ich progenitury, którym sprzedała nas Ameryka powtórnie w Rejkiawiku, przez kolejne lata (dziesięciolecia?) się nie wywiniemy.
Niestety!

Uzasadnienie weta Pana Prezydenta RP odebrałem jako coś, co za komuny nazywaliśmy “mowa trawa” i było zasadniczą “treścią” wystąpień różnych ówczesnych mniejszych i większych oficjeli, które nie niosły z sobą żadnych informacji i miały jedynie zaciemniać rozumienie otaczającej nas socjalistycznej rzeczywistości.
Żurek Janusz

P.S.
“Żadnych złudzeń, panowie!” – tych słów użył car Aleksander II wobec witających go w 1856r Polaków liczących na złagodzenie represji w rosyjskim zaborze.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

144 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816