Bez kategorii
Like

ZABIERZ SERCE NA SPACER – 29.09

28/09/2012
516 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Pod takim hasłem w sobotę odbędzie się impreza inaugurująca kampanię na rzecz profilaktyki chorób serca, którą rozpoczynają Pracodawcy RP. Głównym punktem tego wydarzenia będzie marsz nordic walking.

0


Impreza sportowo-rekreacyjna rozpocznie się o godz. 11 w warszawskim Parku Skaryszewskim. Uczestnicy marszu na miejscu będą mogli wypożyczyć kijki do nordic walkingu. Będzie można skorzystać z porad lekarzy i ekspertów.

"Choroby serca i układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i krajach rozwiniętych. Rozwój medycyny w ostatnich latach przyniósł ogromny postęp w leczeniu choroby wieńcowej, zawału serca, nadciśnienia tętniczego, otyłości i miażdżycy, a także w poznawaniu mechanizmów wywołujących te schorzenia. Jak się okazuje, brak aktywności fizycznej i zła dieta to główne czynniki łańcucha prowadzącego do ich rozwoju i powikłań. Dlatego tak ważną i konieczną rzeczą w ich zwalczaniu jest prewencja" – podkreśla przewodniczący oddziału warszawskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz członek komitetu honorowego Zabierz serce na spacer dr hab. Andrzej Ciszewski.

Ambasadorami akcji są: Robert Korzeniowski, Iwona Guzowska, Czesław Lang, Karol Strasburger oraz Marian Woronin. Szczegóły akcji i rejestracja uczestników na stronie www.sercenaspacer.pl

 (PAP)

0

Headhunter

Praca/Rekrutacja/Selekcja

128 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758