Bez kategorii
Like

Za 33 lata możemy stać się nieśmiertelni.

11/08/2012
375 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Marzenia o nieśmiertelności wkrótce mogą stać się rzeczywistością. Grupa rosyjskich naukowców w ramach projektu ,,2045″ chce stworzyć ludzi żyjących wiecznie. I rozpocząć nową erę w dziejach świata.

0


 

Zdaniem nowożytnego filozofa Igora Visheva, ludzkość może stać się nieśmiertelna. Do jego koncepcji przychylają się naukowcy, ludzie kultury i religii. A przede wszystkim rosyjski milioner i naukowiec, Dmitrij Itskov, który prowadzi inicjatywę i grupę uczonych pod nazwą ,,2045". Ich celem jest stworzenie nowej wizji człowieka, czyli ludzkiego avatara – idealnego hologramu, który będzie myślał i zachowywał się jak istota ludzka.

 

Mamy szanse na nieśmiertelność?

 

Projekt ,,2045" podzielony jest na cztery etapy. Do 2015 roku naukowcy chcą stworzyć roboty, które mają naśladować ludzi. Kolejnym krokiem ma być opracowanie systemu, który będzie podtrzymywał pracę mózgu po wyjęciu go z ludzkiego ciała. W 2035 nasze myśli, uczucia i świadomość mają zostać zdigitalizowane i możliwe do zapisania na czymś w rodzaju twardego dysku.

 

Wreszcie w 2045 roku zawartość ludzkiego mózgu ma być gotowa do ,,zaszczepienia" go w awatarze. Efekt – nasze wspomnienia i myśli mają przeżyć to, co utrzymuje nasz przy życiu, czyli ludzkie ciało.

 
Sposób na wieczne życie ma być opracowany w ciągu najbliższych 33 lat. Do tego czasu musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami, m.in jak właściwie wykorzystać tę możliwość i kto powinien dostać szansę na nieśmiertelność.

0

Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758