Komentarze dnia
Like

Wychodzenie z sytemu – znów się nie udało

07/09/2015
959 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Wychodzenie z sytemu – znów się nie udało

I tym razem wychodzenie z sytemu nie za bardzo nam wyszło. Wszystko wskazuje na to, zjednoczone siły status quo pod różnymi nadzwyczaj ważnymi powodami, we wspólnym dobrze pojętym interesie, zablokowały zmianę. Układ pozostał nietknięty.

0


 

Być może wyjściem z tej patowej sytuacji byłoby założenie Pierwszej Zaocznej Szkoły dla Strategów Nagłej i Nieoczekiwanej Zmiany.

5

Każdy kandydat musi wykazać się następującymi cechami. A mianowicie:

 • Nie mieć nic do stracenia, czyli chroniczny brak kasy i nikt go nie lubi
 • Należy do grupy wiekowej +50 lub -20
 • Czyta dużo, ale mało myśli albo odwrotnie
 • Opracował do tej pory kilka śmiałych koncepcji odnowy narodowej, które przedstawił na zebraniu, na których była żona i pies, przy czym ona usnęła, a pies uciekł
 • Kandydat nie załapał się do żadnej organizacji/hierarchii społecznej, dzięki którym mógłby zarabiać na życie, jak każdy normalny człowiek i mądrzyć się dowoli, a nawet wykorzystywać swoje stanowisko do kreowania umiarkowanych nadużyć.

Nasza rzeczywistość jest nie do przełknięcia ani na trzeźwo, ani rano, ani tym bardziej wieczorem. Cos z tym trzeba zrobić.?

Przyjmijmy pewne założenia:

 • Biurokracja (wojskowa, polityczna, centralna, terenowa) okupuje Polskę. Kiedyś nazywano ją Nową Klasą, nomenklaturą. Nic nowego, ale to nasz wróg. To nasz pan i władca. To rak, który się rozrasta.
 • Wielu zwykłych ludzi uczestniczy w tym procederze jako szeregowi członkowie różnych hierarchii urzędniczych.
 • Żywienie nadziei, że złych biurokratów wyrzuci się a na to miejsce przyjdą lepsi i uczciwsi (na przykład po wyborach)jest iluzją. Ci lepsi zaraz staną się gorsi. Jedynym remedium na nadużywanie władzy na każdym szczeblu jest kontrola społeczna. Kontrola mediów nad władza w Polsce nie istnieje: media są elementem władzy, wymiar sprawiedliwości jest niezależny inaczej, kapitalizm jest kompradorski, społeczeństwo zatomizowane.
 • Nie można w ramach oficjalnych działań (wybory) dokonać decydującej zmiany. Wygrane wybory nie gwarantują przełomowych zmian wielu kluczowych sektorach.
 • Pismaki uprawiający politykę i kanapowe ugrupowania to generałowie bez armii. Nie ma żadnych szans, aby ludzie (naród, społeczeństwo) poszło za nimi. Prawdopodobnie oni nie podzielają tego zdania, ale to, dlatego, że są nieskontaktowani z rzeczywistością
 • Oficjalni Rządzący nie ponoszą z tytułu: zdrady stanu, przestępstw kryminalnych, niekompetencji żadnych konsekwencji. Dlatego robią, co chcą. Nie są żadnymi geniuszami medialnymi ani nawet Wielkimi Dzierżymordami czy manipulatorami. To marionetki i tandeciarze. Prawdziwi władcy pozostają w cieniu.
 • Niemcy i Rosja nie są zainteresowane żadnymi reformami w Polsce (jak zwykle) i petryfikują obecną sytuacje

Polacy się nie buntują przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Są jak ta żaba, która siedzi w kotle, a kucharz podnosi powoli temperaturę zupy i ani się obejrzy jak zostanie ugotowana.

t

Co wobec tego?

Jedyne, co przychodzi do głowy (jakkolwiek wydaje się to trudne) to grupowe opuszczenie tej matni, jaka dla niepoznaki nazywa się III RP. Nie Ojczyzny, a niesprawnej i skorumpowanej formy państwowości.

Jak to zrobić skoro frekwencja wyborcza była tak niska: 7,48 proc. – tyle wyniosła frekwencja we wczorajszym referendum – wynika z pierwszych, niepełnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą. PKW przeliczyła jak dotąd wyniki z 32 spośród 51 okręgów wyborczych.[1]

Jak to zrobić?

[1] http://wyborcza.pl/1,75478,18720784,koniec-glosowania-w-referendum-kukiz-rezim-zatriumfowal-nad.html#ixzz3l20f3abX

0

Wojciech Warecki http://www.warecki.pl

Wojciech Warecki & Marek Warecki www.warecki.pl Dwa słowa o nas. Zajmujemy się: Pisaniem książek i dziennikarstwem Oraz Trenowaniem i szkoleniami Doradztwem Terapią szczególnie w zakresie: Stres, psychosomatyka Mobbing funkcjonowanie człowieka w organizacji Psychologia wpływu i manipulacji Psychologia oddziaływania mass mediów (w tym nowe media) Rozwój osobisty i kreatywność Praca zespołowa i kierowanie Psychologia sportowa Problemy rodzinne. Warsztaty skutecznego uczenia się

72 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758