Komentarze dnia
Like

Wychodzenie z sytemu – znów się nie udało

07/09/2015
69 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minute czytania
Wychodzenie z sytemu – znów się nie udało

I tym razem wychodzenie z sytemu nie za bardzo nam wyszło. Wszystko wskazuje na to, zjednoczone siły status quo pod różnymi nadzwyczaj ważnymi powodami, we wspólnym dobrze pojętym interesie, zablokowały zmianę. Układ pozostał nietknięty. 

Być może wyjściem z tej patowej sytuacji byłoby założenie Pierwszej Zaocznej Szkoły dla Strategów Nagłej i Nieoczekiwanej Zmiany.

5

Każdy kandydat musi wykazać się następującymi cechami. A mianowicie:

 • Nie mieć nic do stracenia, czyli chroniczny brak kasy i nikt go nie lubi
 • Należy do grupy wiekowej +50 lub -20
 • Czyta dużo, ale mało myśli albo odwrotnie
 • Opracował do tej pory kilka śmiałych koncepcji odnowy narodowej, które przedstawił na zebraniu, na których była żona i pies, przy czym ona usnęła, a pies uciekł
 • Kandydat nie załapał się do żadnej organizacji/hierarchii społecznej, dzięki którym mógłby zarabiać na życie, jak każdy normalny człowiek i mądrzyć się dowoli, a nawet wykorzystywać swoje stanowisko do kreowania umiarkowanych nadużyć.

Nasza rzeczywistość jest nie do przełknięcia ani na trzeźwo, ani rano, ani tym bardziej wieczorem. Cos z tym trzeba zrobić.?

Przyjmijmy pewne założenia:

 • Biurokracja (wojskowa, polityczna, centralna, terenowa) okupuje Polskę. Kiedyś nazywano ją Nową Klasą, nomenklaturą. Nic nowego, ale to nasz wróg. To nasz pan i władca. To rak, który się rozrasta.
 • Wielu zwykłych ludzi uczestniczy w tym procederze jako szeregowi członkowie różnych hierarchii urzędniczych.
 • Żywienie nadziei, że złych biurokratów wyrzuci się a na to miejsce przyjdą lepsi i uczciwsi (na przykład po wyborach)jest iluzją. Ci lepsi zaraz staną się gorsi. Jedynym remedium na nadużywanie władzy na każdym szczeblu jest kontrola społeczna. Kontrola mediów nad władza w Polsce nie istnieje: media są elementem władzy, wymiar sprawiedliwości jest niezależny inaczej, kapitalizm jest kompradorski, społeczeństwo zatomizowane.
 • Nie można w ramach oficjalnych działań (wybory) dokonać decydującej zmiany. Wygrane wybory nie gwarantują przełomowych zmian wielu kluczowych sektorach.
 • Pismaki uprawiający politykę i kanapowe ugrupowania to generałowie bez armii. Nie ma żadnych szans, aby ludzie (naród, społeczeństwo) poszło za nimi. Prawdopodobnie oni nie podzielają tego zdania, ale to, dlatego, że są nieskontaktowani z rzeczywistością
 • Oficjalni Rządzący nie ponoszą z tytułu: zdrady stanu, przestępstw kryminalnych, niekompetencji żadnych konsekwencji. Dlatego robią, co chcą. Nie są żadnymi geniuszami medialnymi ani nawet Wielkimi Dzierżymordami czy manipulatorami. To marionetki i tandeciarze. Prawdziwi władcy pozostają w cieniu.
 • Niemcy i Rosja nie są zainteresowane żadnymi reformami w Polsce (jak zwykle) i petryfikują obecną sytuacje

Polacy się nie buntują przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Są jak ta żaba, która siedzi w kotle, a kucharz podnosi powoli temperaturę zupy i ani się obejrzy jak zostanie ugotowana.

t

Co wobec tego?

Jedyne, co przychodzi do głowy (jakkolwiek wydaje się to trudne) to grupowe opuszczenie tej matni, jaka dla niepoznaki nazywa się III RP. Nie Ojczyzny, a niesprawnej i skorumpowanej formy państwowości.

Jak to zrobić skoro frekwencja wyborcza była tak niska: 7,48 proc. – tyle wyniosła frekwencja we wczorajszym referendum – wynika z pierwszych, niepełnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą. PKW przeliczyła jak dotąd wyniki z 32 spośród 51 okręgów wyborczych.[1]

Jak to zrobić?

[1] http://wyborcza.pl/1,75478,18720784,koniec-glosowania-w-referendum-kukiz-rezim-zatriumfowal-nad.html#ixzz3l20f3abX

Inne zapisy autora:

Wojciech Warecki
Wojciech Warecki http://www.warecki.pl

Wojciech Warecki & Marek Warecki www.warecki.pl Dwa słowa o nas. Zajmujemy się: Pisaniem książek i dziennikarstwem Oraz Trenowaniem i szkoleniami Doradztwem Terapią szczególnie w zakresie: Stres, psychosomatyka Mobbing funkcjonowanie człowieka w organizacji Psychologia wpływu i manipulacji Psychologia oddziaływania mass mediów (w tym nowe media) Rozwój osobisty i kreatywność Praca zespołowa i kierowanie Psychologia sportowa Problemy rodzinne. Warsztaty skutecznego uczenia się

72 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

 1. Ariel Ariel

  Założyć polskie społeczności np: w Kenii. Kupić olbrzymi kawał ziemi i wyprowadzić jak najwięcej ludzi.
  Czy to zmieni Polskę? Nie. Polska jako państwo i tak już nie istnieje w praktyce. Czy to zagrozi interesom tych co rządzą? Nie, tym jest wszystko jedno kim rządzą byle tylko oni i ich dzieci mieli dobrze. Ale to pozwoli na uratowanie polskich wartości.
  Tak jak Żydzi, pozakładali żydowskie społeczności i nadal są Żydami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217