NEWS
1

Wybory ważne, wyborca nieważny???

28/08/2019
4277 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Wybory  ważne, wyborca nieważny???

W dniu 29 lipca 2019 r. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu, odpowiadając na moje zapytanie stwierdziła, iż polski obywatel nie może indywidualnie kandydować do Sejmu.

0


Dokument ten jest pochodną stanowiska Państwowej Komisji Wyborczej, która na wniosek posła na Sejm Janusza Sanockiego, w dniu 31 maja 2019 r.

Nad orzeczeniem PKW, że Polak nie może kandydować do Sejmu indywidualnie, nie wolno nam przejść do porządku.

Oznacza to bowiem, że wybory do Sejmu odbywają się z naruszeniem naszych praw zagwarantowanych w Konstytucji RP. Żeby walczyć o przywrócenie naszych praw powstał ogólnopolski Komitet na rzecz Przywrócenia Praw Wyborczych. Pamiętacie Państwo może rok 2011 i walkę Komitetu Wyborczego Obywatelskich List Nowego Ekranu, jak to PKW złamała  prawo, co wytknął w swoim Postanowieniu  z dnia 31.08.2011 r. Sąd Najwyższy ???

Ten sam Sąd Najwyższy później zaś oddalił protest wyborczy tego komitetu i uznał mimo tych wcześniejszych naruszeń prawa przez PKW, ważność wyborów parlamentarnych w 2011. Pamiętam, że wtedy jeden z posłów stwierdził – podając przypadek Nowego Ekranu: „jeśli te wybory (2011) SN uzna za ważne to oznaczać to będzie, że żadne wybory w Polsce nigdy nie będą unieważnione…!

Teraz mamy rok 2019 i przed nami kolejne wybory parlamentarne. Wtedy (2011) to PKW złamała prawo i tak SN uznał ważność wyborów teraz zaś w przeddzień wyborów 2019 w kontekście  tego co już wiemy z pisma PKW odnośnie biernego prawa wyborczego sprawa, wydaje się być jeszcze bardziej poważna, rzekłbym sprawa o znaczeniu fundamentalnym dla każdego obywatela gdyż jak widać Polak nie może sam, indywidualnie kandydować do Sejmu, musi się zapisać do jakiejś partii… Ja od zawsze walczę o to bo to podstawa demokracji i jako jedyny z KWW Nowego Ekranu „poszedłem” wtedy, po tamtych wyborach z 2011 r.  poprzez TK, aż do Trybunału w Strasburgu i… nic nie wskórałem.

Teraz Poseł J. Sanocki już na tym etapie wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w tej sprawie (załącznik 2).

Ale na rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać … kilka lat a wybory tuż tuż…

(https://www.facebook.com/profile.php?id=100000474538321&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARBsEQrnp4YxzoJaxwfAFt-Qnb1IZWP0rKmVMeQ_dymnfzUHOuDQH7rQOacexYsc_2k0G9373QxxvM9I&hc_ref=ARRPWf1Qv4aEuKBkrkUPrO_rAtNjBHM-Ma8qnrwh5ri-WaI8vA7I30I3X0fApaa-gLY&fref=nf)

Inne zapisy autora:

0

Lukasz Belda
Lukasz Belda

Ekonomista (analityk giełdowy), dziennikarz obywatelski, działacz społeczny, a przede wszystkim ...maratończyk.

3 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816