HYDE PARK
Like

Wybory do sfałszowania

26/05/2013
1706 Wyświetlenia
40 Komentarze
2 minut czytania
Wybory do sfałszowania

Jak czytamy na stronach RMF FM dwunastoosobowa delegacja Państwowej Komisji Wyborczej RP wzięła udział w szkoleniu, które zorganizowała Centralna Komisja Wyborcza Federacji Rosyjskiej. To już drugie takie szkolenie; pierwsze odbyło się w 2012 roku.

0


„Gościnne” progi szefa Centralnej Komisji Wyborczej FF Władimira Czurowa przekroczyli następujący urzędnicy PKW: Stefan Jan Jaworski, Andrzej Kisielewicz, Stanisław Kosmal, Maria Grzelka, Bogusław Dauter, Janusz Niemcewicz, Andrzej Mączyński, Antoni Ryms, Stanisław Zabłocki, Kazimierz Czaplicki, Agnieszka Gałązka, Zygmunt Drapiński.

Trzeba mieć wyjątkowe i niepohamowane pragnienie zdobycia wiedzy na temat organizacji „demokratycznych” wyborów, żeby gnać do Moskwy po instrukcje; pragnienie z czasów Kiszczaka i Jaruzelskiego, bo przecież ono nie zostało, jak widać, zaspokojone w III RP. Żarty sobie stroję, a sprawa wygląda na najpoważniejszą z poważnych. Pamiętacie ostatnie wybory samorządowe w Polsce do rad sejmików wojewódzkich i bodaj 2 miliony głosów nieważnych? Może i były nieważne, a może wybory zostały sfałszowane. Może to był poligon doświadczalny przed nadchodzącymi wyborami?

Jeśli panowie Stefan Jan Jaworski, Andrzej Kisielewicz, Stanisław Kosmal, Maria Grzelka, Bogusław Dauter, Janusz Niemcewicz, Andrzej Mączyński, Antoni Ryms, Stanisław Zabłocki, Kazimierz Czaplicki, Agnieszka Gałązka, Zygmunt Drapiński z PKW tak bez krępacji, bez zażenowania jadą sobie do „czarodzieja” Władimira Czurowa, u którego wybory przechodzą gładko i bez niespodzianek, to ja mam prawo bać się o najbliższe polskie głosowanie narodowe. A tak w ogóle, to gdzie my żyjemy? Służba Kontrwywiadu Wojskowego zacieśnia współpracę z czekistami, teraz członkowie PKW dworują sobie z narodu, ale także z instytucji międzynarodowych i kształcą się w siedzibie totalitarnego państwa… Liczycie na wolne wybory? Sprawa wydaje się chyba przesądzona!

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Zawsze będę powtarzał słowa towarzysza Wissarionowicza Stalina…Nie ważne kto głosuje ,
  ważne kto liczy głosy…Czyżby mamy tego małą próbkę. I na to tak wygląda. Jadą członkowie PKW do Federacji Rosyjskiej po instrukcje, jadą na szkolenie jak mają wyglądać wszelkie liczenia na rosyjskich serwerach.
  Nie wim jak Polacy na to się zapatrują,, ale mnie takie liczenia nie podoba się.
  Czuję dyskomfort , bo przecież jakby nie patrzeć i ilu by nie postawić mężów zaufania, to ktoś na górze przy PKW tak ustawi wszystko że wynik będzie zgodny z oczekiwaniami władzy rządzącej.
  I zmów poseł Niesiołowski będzie szczerzył zęby w Sejmie pokazująć środkowy palec. Pozdrawiam.

  0
 2. Wg książki adiutanta Stalina – w 1934 r. wybory w KC na genseka WKPb wygrał Siergiej Kirow -ponoć otrzymał wszystkie (prócz Stalina) głosy. Stalin posiadając komisję liczącą głosy – oświadczył, iż otrzymał 100 % głosów. Potwierdził to później Chruszczow mówiąc, że tamte wybory wygrał Kirow.

  Trzeba było oczywiście zastrzelić Kirowa i trzeba było (wg adiutanta Stalina, któremu udało sie uciec na zachód, ale poprzez Iran) wykończyć WSZYSTKICH członków KC, którzy brali udział w głosowaniu.

  To są własnie niedościgłe wzory działania komisji wyborczej wg demokratycznych zasad i oczywiście “nasza” PKW może się jeszcze sporo nauczyć.

  0
 3. Tusk znamiennej nocy już wiedział, że liczenie głosów jest najważniejsze… Czyżby wcześniej szkolił się…tam, gdzie należy? Teraz wysłał kolejną ekipę? Cholera! Polscy informatycy zbierają światowe nagrody w swojej dziedzinie, a PKW jedzie na szkolenia do Moskwy! W czym ich tam szkolą, do licha?! Współpraca z Rosją zbiera już swoje znamienne żniwa przy tzw. śledztwie smoleńskim! Czy to za słabe doświadczenie? Kopacz była początkowo zachwycona, mówiła, że czuje się jak w rodzinie… O to, jaką to rodzinę, widać ma, może lepiej nie wnikać. Niemniej efekty owej współpracy mamy opłakane – do dziś nic nie wiemy o dramacie sprzed ponad trzech lat. No, my nie wiemy, tylko nieliczni “wybrańcy” jak p. Lasek. Ten już wszystko wie. Widać
  dobrze przeszkolony…! Teraz czas na PKW! Horrendum!!!

  0
 4. ale jaja…..każdego dnia, każdym posunięćiem ta pseudopolska władza udowadnia skąd pochodzi i dokąd zmierza.

  0
 5. Obecnej władzy nie ma co ufać. Może posłowie z PISu przepytają na tę okoliczność premiera Tuska. Może prezydent Komorowski obudzi się z letargu i coś postanowi.
  A może ( choć to wydaje się dziwne) Angela Merkel obśmieje Tuska za tę jego inicjatywę i zagrozi że Bruksela przeleci mu koło nosa. Tak mi się wydaje, że premier Tusk nie lubi jak się z niego śmieją kobiety.
  A podobno Angela jest kobietą :-).

  0
  • z jakiego letargu ma sie obudzić Komorowski? Skoro Sikorski i całe MSZ nie wiedziało że POjechali szkolić się u czarodziejów w Maskwie, to znaczy,że ich wysłał sam Komorowski…

   0
 6. zastępca przewodniczącego PKW Stanisław Kosmal w stanie wojennym skazywał opozycjonistów jako sędzia wojskowy w Izbie Wojskowej Sądu Najwyższego.
  Czy można mieć lepszą rekomendację do wycieczki do Moskwy?

  0
 7. Moim zdaniem wszyscy biorący udział w tych “szkoleniach” powinni wylecieć z PKW na zbity uśmiech z dożywotnim zakazem pełnienia funkcji publicznych.

  Sprawa nabiera tempa – najpierw PiS domagało się wyjaśnień, teraz MSZ, które ponoć o niczym nie wiedziało. Przed 14. PKW ma wydać komunikat w tej sprawie, choć wcześniej pojawiały się informacje, że odwołuje konferencje prasowe. Ciekawe, jak tym razem będą ściemniać.

  0
 8. Na ten temat wypowiadał się Marcin Palade w audycji Radia Maryja “aktualności dnia”, dzisiaj 27.V.2013 od 13 do 14. Komentarz powinien być do odsłuchania ze strony Radia Maryja ( http://www.radiomaryja.pl ) za kilka godzin a może i wcześniej. Może niektórzy ochłoną…

  0
 9. IWH IWH

  Świat nie z głupców składa się. Demokratyczne wybory – to system, w którym jest przewidziana obrona od podrabiania. Jeśli znać jak ona pracuje, nie będziesz mówił bzdury i nie poddają się oszustwu.

  Na każdej działce komisja składa się z przedstawicieli wszystkich zainteresowanych politycznych ruchów. Komisja w pełnym składzie bierze udział w obrachunku głosów. Każdy członek komisji sygnuje swój na protokole. Każdy członek komisji otrzymuje do swojego rozporządzenia kopię protokołu. Więc, po wyborach u każdego politycznego ruchu w rękach pełny czy prawie pełny obraz głosowania w dokumentach z tysiącami podpisów. Mając taki dowód łatwo w sądowym trybie zdementować wyniki nieuczciwych wyborów.

  Tak w czym sprawa? Dlaczego wszystkie pretensje do rosyjskich wyborów nigdy nie dochodzą do sądu, i zawsze czysto rozumowania? Tak samo jak sprawę polskiego samolotu. Jedna demagogia.

  0
  • Nie rozśmieszaj mnie, można nie uznać podpisów, listy krajowej, może przegrać PKW w Sądzie Najwyższym…. nie ma to żadnego znaczenia. Nic się nie stanie.

   0
 10. Wyniki wyborów, po zamknięciu lokali, powinny być obowiązkowo i natychmiast publikowane przez te komisje w internecie.
  Tylko w ten sposób można kontrolować PKW. Trzeba taki zapis zrobić teraz, przed wyborami. Od tego właśnie są partie opozycyjne, niech wreszcie ruszą dupy w tym względzie – samo nagłaśnianie to za mało.
  Doskonale wiemy, że po nich to wszystko spływa. Mają gdzieś oburzenie społeczeństwa.

  0
  • Po co fałszować wyniki jeśli na listach znajdą sie tylko lizusi prezesów a dowolna osoba może zostać przez PKW i OKW niedopuszczona do wyborów i decyzja ta nie podlega zaskarżeniu. Korwin próbował i przed SN i przed WSA i NSA – wszystkie uznały swoją niewłaściwość

   0
 11. “Proceduralnie wygląda to tak, a tym bardziej jak to ruszyć?????

  W skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzi:
  3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego,
  3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego,
  3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.

  Członków Państwowej Komisji Wyborczej powołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, w drodze postanowienia, które podaje się do wiadomości publicznej oraz ogłasza w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski”.

  Wygaśnięcie członkostwa w Państwowej Komisji Wyborczej następuje wskutek:
  -zrzeczenia się członkostwa,
  -podpisania zgody na kandydowanie na Prezydenta Rzeczypospolitej, posła, senatora albo posła do Parlamentu Europejskiego,
  -śmierci członka Komisji,
  -ukończenia 70 lat przez członka Komisji będącego sędzią w stanie spoczynku,
  -odwołania przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek prezesa, który wskazał sędziego jako członka Komisji.

  Uzupełnienie składu Państwowej Komisji Wyborczej następuje w trybie i na zasadach określonych w przepisach o jej powołaniu. Uzupełnienie składu podaje się do wiadomości publicznej oraz ogłasza w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski”.

  0
 12. Poseł Wojciechowski proponuje :
  “..Prawo i Sprawiedliwość musi uruchomic korpus ludzi dobrej woli, którzy nie tylko dopilnuja liczenia głosów w komisjach, ale spiszą też wszystkie wynik, sfotografują po wywieszeniu na drzwiach komisjii, a pitem jakaś pracownia komputerowa wszystko to zbierze, sprawdzi i zliczy, zanim nad urnami zdarza sie kolejne cudy.”

  Ja się zastanawiam, czemu karty do głosowania, nie są traktowane jak druki ścisłego zarachowania, np. nie ma tam nr kolejnych, które by były jednego systemu, odpowiednio przydzielane komisjom wyborczym, nie wspominając o znaku wodnym, czy hologramie, to nie są duże koszty, a fałszowanie utrudnione, ale domyślam się, szczególnie po ostatnich wyborach, że systemów kontroli nie wprowadzą, chyba że w końcu przegrają, więc będą zarzucać innym fałszowanie wyborów, tak było jak byli opozycją, tak jest obecnie, jak sami oszukują, gdzie po takich zgłoszeniach nadużyć i nieprawidłowości, wybory jedne i drugie powinny być unieważnione, ale nie darmo Komoruski odznaczył swoich ludzi z PKW.

  0
  • To są bzdury, najpierw niech zmienią fatalny Kodeks Wyborczy na gruncie którego można wykonać każdy numer, nawet tak chamski jak Korwinem i przed żadnym sądem się nie odpowiada.

   0
   • a niby kto ma zmienić przepisy wyborcze?? PiS ?
    Nie wiem jak tu wygląda głosowanie, czy podobnie jak do zmiany Konstytucji, czy zwyczajna większość, jaką teraz mają beneficjenci oszustwa wyborczego.
    By mieć twarde dowody, coś trzeba zrobić, jak nie sądem, to granatem, Sami Swoi dają nam przykład, jak zwyciężać trzeba.
    Skoro PiS-owi rośnie, to może ludzie sami zadbają, by ich znowu nie oszukano i popatrzą na ręce komisjom wyborczym, choć to tylko “nitka”, w końcu to ta delegacja PKW wszystko liczy, a może tak np. PiS sama zbierze niezależnie wyniki z poszczególnych komisji w Polsce i porówna je z wynikami PKW, nie wiem tylko czy to przejdzie, bo to może wielka “tajemnica tworzenia zwycięstwa wyborczego” jest !

    0
 13. Znowu mnie komentarz error 500 zjadł. A udław się gnoju. :-(.

  0
 14. — w ub.roku nawiedziła mnie Pani z O.B.O.P.u-wywiązała się między nami sympatyczna rozmowa .W pewnym momencie zapytałam Panią PRAWDĄ JEST ?? że fałszujecie wybory ?? Pani zaskoczona pytaniem / zbita z pantałyku / ODPOWIEDZIAŁA !!! nie to nie my !! TO PENTOR —- i dalej !!! mówi : jak się pracuje lata całe w takiej branży – ma się kontakt z ankieterami z całego kraju –TO SIĘ WIE !!! jakie dane są zbierane -jednoznacznie POTWIERDZIŁA ,że !! różnią się wyniki zebrane przez O.B.O.P. a podawane przez PENTOR / chodzi o to !!! ze OBA BIURA POŁĄCZYŁY SIĘ / dyrekcją O.B.O.P jest teraz PENTOR i to ON !!!! liczy końcowe głosy :)))

  0
 15. moze jedynie sprawdzali nasza reakcje, tak jak dzisiaj sprawdzili reakcje Gruzji i swiata Zachodniego, na przesuniecie granicy Osetii o kilkaset metrow…

  Rosja czuje sie coraz pewniejsza, a Polska za to ani pewna, ani nawet odrobine dumna.

  0
 16. Federacja Rosyjska będzie zjadac powolutku małe państewka. Dlaczego, ano bo przeżyją tylko duże korporacje państwowe, z jednym językiem i jedną religią. Co do strategii kraju
  o naziwe Polska , to nie ma Żadnej strategii. Po prostu obudzimy się pewnego dnia , a tu
  mamy napisy………tutaj można wstawić co się chce np landy niemiecie , lub prowincja kraju
  Federacji Rosyjskiej 🙁
  Rząd już nie rządzi Polską. Obecnie trwa cicha akcja, skoku na upatrzone stanowiska w korporacjach państwowych. A Schetyna który przedłużył sobie zęby i wyostrzył pazury cięzko dyszy za plecami Tuska. Jest on dobrze zorganizowany, grupa jego jest coraz liczniejsza.

  0
 17. Nie wiedzę w czym problem ?
  Po co ta panika , przecież to nic takiego strasznego.
  To mało ważny, przy tym drobiazg w tym kto zasiada w rządzie.
  Na sprawy codziennego bytu składa się to czy ma się dochody.
  ile trzeba wydać na utrzymanie i kalkulacja wydatków na przyszłość.
  TU osoba wpływającą na to co najważniejsze jest
  Vincent Rostowski któremu bliżej do Unii Wolności niż SLD.
  Jak on tam się znalazł ?
  Człowiek wysługujący się finansistom z Londyńskeigo City,
  nie ruskim jak to chcą widzieć zwolennicy PIS

  0
 18. Najpierw nie widzisz zależności pomiędzy polityka i gospodarką (To mało ważny, przy tym drobiazg w tym kto zasiada w rządzie), a zaraz potem piszesz wprost przeciwnie, że Rostowski wysługuje się finansistom z londyńskiego City i że Rostowski to “osoba wpływającą na to co najważniejsze jest”.Twój komentarz jest nielogiczny.

  0
 19. Wyjaśniam Panie Macieju.
  Nie wątpię w to że ruscy chcą nawsadzać swoich ludzi.
  Tylko co im po tym kiedy to co najważniejsze zwija ko inny.
  Vincent na pewno nie służy putinowi tylko tym, do których uciekają oligarchowie z Rosji.
  Tak więc rozpaczanie nad szkoleniem u ruskich.
  Kojarzy mi się z takim czymś ;
  Narzekanie dinozaurów na wybór roślinności niedługo przed katastrofą która ich zmiotła na zawsze.

  0
 20. To znaczy, że nie ma żadnej nadziei?

  0
 21. Nie miałem zamiaru szerzyć defetyzmu.
  Dinozaury nie spodziewały się katastrofy.
  Nie zważały na pierwsze symptomy.

  0
 22. Widziałem dzisiaj ekstra dowcip rysunkowy. Przy stole siedzi 6 facetów, po trzech z każdej strony. Na środku stołu dwie flagi Polski i Rosji i napis: – No dobra, a co towarzysze zrobicie, jesli po dosypaniu głosów i tak okaże się, że przegraliście?

  To ku pokrzepieniu serc!

  0
 23. Tak jakoś cicho w tym PKW. Zupełnie jakby wymarli po powrocie z FR. Pewnie cosik nie zrozumieli i będą wracać tam po nauki. 🙂

  0
 24. Dzisiaj, tj. 5 czerwca 2013 r. w “Gazecie Polskiej” (tygodnik) Jarosław kaczyński oswiadczył, że PiS zrobi wszystko, żeby nadzorować nadchodzące wybory. I dodał, że w każdej komisji wyborczej zostanie ustanowiony mąż zaufania. Jesli tylko tak ma wyglądać ten nadzór, to jest za mało, żałośnie za mało. Chyba wyślę mój tekst do biura PiS, tak dla zasady, bo pewnie i tak go nikt nie przeczyta!

  0
 25. Avatar darek

  znalazłem tą informacje opinia pod art. wklejam – Mało osób zwraca na to uwagę, że w tajemniczych okolicznościach zginęły też 2 osoby odpowiedizlne za zatwierdzenie wyborów parlamentarnych -w roku 2007 i w ostatnich wyborach w 2011- były to osoby odpowiedzialne za zatwierdzenie wyborów i liczenie głosów, jeden z nich szef progamista a drugi szef ogólnopolskiej komisji wyborczej. PO doszła do włądzy drogą oszustwa jak PPR w sfałszowanych wyborach z 1947-48 gdy tak naprawdę wygrało PSL Mikołajczyka (ponad 90% poparcia) a PPR (przyszłe PZPR) dostało może z 10%). Ci ludzie -fałszerze wyborczy ,zabójcy polityczni byli specjalnie szkoleni przez NKWD i jak widać działają do dziś w POLsce na zlecenia pejsatych trzymających władze w Polsce od 1989 roku-każdy kto wejdzie im w drogę i zagraza ICH planom judaizacji Polski ginie albo żyje ale wtedy musi służyc ICH interesom za niezłą kase też

  0
 26. Avatar riama

  Każdy Polak ma konstytucyjne prawo i obowiązek rozpowszechniać prawdę o sfałszowanych wyborach i zamachu stanu w Polsce .

  Bezwzględnie Polacy mają prawo nazywać przedstawicieli władz wszelkich szczebli:
  U Z U R P A T O R A M I.

  Prosimy o odważne rozpowszechnianie tej wiedzy!
  To okupant ma się bać a nie NARÓD POLSKI !

  Każdy Polak ma konstytucyjne prawo i obowiązek bronić Ojczyznę POLAKÓW przed okupantem żydowskim a nie dawać się podpuszczać okupantowi na braci Słowian!

  Uzurpatorzy u władzy w Polsce wyłonieni w wyniku fałszowanych wyborów ( doskonale udowodnionych z naszym udziałem przez K. Puzynę ), odwracają uwagę od faktu, że OBWE, Rada Europejska, Komisja Europejska oraz Parlament Europejski są o tym fakcie powiadomione.

  O dokonanym zamachu stanu pseudo narodowcy społeczeństwa nie informują, bo są asekurantami okupanta !

  Więcej w ogłoszeniach pod petycją przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu: http://www.petycjeonline.com/a/18709 oraz w Liście otwartym do Narodu Polskiego zawierającym wezwanie Tadeusza Cichockiego do tworzenia Oddziałów Obrony Koniecznej
  http://www.tcichocki.pl/ , http://www.umstno.com/

  Z poważaniem
  Teresa Wojda, Maria Bejda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”,
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  OBYWATELSKI RUCH OPORU

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816