HYDE PARK
Like

Wrogowie niektórych z nas

26/10/2013
554 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Wrogowie niektórych z nas

“Partie desperacko szukają kogoś, kogo można by zaatakować lub zdyskredytować, bo nie są w stanie zdefiniować się w sposób pozytywny, tworząc dobry program polityczny.” Zygmunt Bauman Gdy spaceruję sobie z nudów po różnych forach, zauważam, że w populacji zamieszkującej nasz kraj największą wrogość budzą Żydzi i komuniści, co prawdopodobnie zostało nam jeszcze od przedwojnia, a może i średniowiecza, bo wcześniej ziemie te zamieszkiwała inna populacja, podbita i zniewolona, jak się słyszy, przez Sarmatów. Dla ułatwienia wroga tego nazywa się żydokomunistą, czyli czymś w rodzaju jeżozwierza. Dwóch wrogów w jednym ciele, na zasadzie synergii, prezentuje oczywiście o wiele większe zagrożenie, ale zastanówmy się, czy rzeczywiście jest to tylko figura retoryczna, jakiś ojciec Mozarta straszący Polaków zza grobu, czy może faktycznie spotykamy […]

0


“Partie desperacko szukają kogoś, kogo można by zaatakować lub zdyskredytować,
bo nie są w stanie zdefiniować się w sposób pozytywny, tworząc dobry program polityczny.”

Zygmunt Bauman

Gdy spaceruję sobie z nudów po różnych forach, zauważam, że w populacji zamieszkującej nasz kraj największą wrogość budzą Żydzi i komuniści, co prawdopodobnie zostało nam jeszcze od przedwojnia, a może i średniowiecza, bo wcześniej ziemie te zamieszkiwała inna populacja, podbita i zniewolona, jak się słyszy, przez Sarmatów. Dla ułatwienia wroga tego nazywa się żydokomunistą, czyli czymś w rodzaju jeżozwierza.

Dwóch wrogów w jednym ciele, na zasadzie synergii, prezentuje oczywiście o wiele większe zagrożenie, ale zastanówmy się, czy rzeczywiście jest to tylko figura retoryczna, jakiś ojciec Mozarta straszący Polaków zza grobu, czy może faktycznie spotykamy kogoś takiego codziennie w tramwaju, nawet nie wiedząc, w jakim jesteśmy niebezpieczeństwie, gdy na nas spojrzy.

Nie sądzę, by dzisiaj istnieli gdzieś na świecie Żydzi o poglądach komunistycznych, bo są na to za mądrzy. Poza tym widać wyraźną sprzeczność w poglądach znawców zagadnienia, bo ci sami Żydzi często przedstawiani są też jako miłośnicy mamony, którą komunizm planował zlikwidować. A czy istnieją nadal komuniści? Na świecie to nie wiem, być może. Zaś w Polsce niebezpieczeństwo byłoby większe i usprawiedliwiałoby ów forumowy jazgot, gdyby prócz mnie żył tu jeszcze jeden taki przewrażliwiony na krzywdę ludzką odmieniec. Ale ja nic o nim nie wiem. Być może więc żyje gdzieś w Bieszczadach albo w worku turoszowskim. I knuje tam zmianę naszej świętej konstytucji w kierunku ówspólnienia żon, z wykluczeniem brzydkich, oczywiście.

Nawet jednak jeśli jest nas aż dwóch, to jakie realne przedstawiamy zagrożenie dla reszty populacji? Być może nasze poglądy są jak zaraza i łatwo jest nimi zarazić zdrową tkankę. Przyznam, że to kusząca hipoteza, jednak mimo starań osobiście nikogo nie zaraziłem. Prawda jest więc dla komunisty okrutna: jego przekonanie o wyższości współpracy nad konkurencją nie jest dla nikogo atrakcyjne. Nawet dla Polaków przystępujących do komunii.

Zaś co do Żydów, to strach pomyśleć, ale w populacji przez wieki zamieszkującej to samo terytorium, nawet biorąc pod uwagę różne przesunięcia granic, każdy z nas jest odrobinę Żydem, choćby z powodu – nie, nie osmozy – ale na przykład nieuniknionego mieszania się genów.

Być może więc cała ta wylewająca się z forów nienawiść do “żydokomunistów” to taka typowo polska autonienawiść? A strach? A strach to taki strach przed samym sobą, tym prawdziwym. Czyli lęk przed tym Ja, które bym w sobie odnalazł, gdybym na chwilę usiadł i pomyślał.

Nie lękajcie się więc, forumowi nienawistnicy. Może czasem siedzicie, ale niebezpieczeństwa myślenia w was nie dostrzegam.

Inne zapisy autora:

0

Nemo
Nemo

21 publikacje
0 komentarze
 

 1. Niech, ci ziemia lekką będzie kochany komuszku 🙂
  Dzięki takim jak ty mogę sobie tu szabasować co dziennie 🙂

  0
 2. Avatar krzysiek4

  Na zdrowie by ci wyszło wyłączanie dostępu do Internetu razem ze światłem w pokoju ,

  0
 3. Autor ujawnia sporą dawkę ignorancji w temacie o którym pisze. “Żydzi” to nie jakieś metafizyczne monady, lecz ludzie podlegający tym samym czynnikom co każda inna nacja.
  Szczytem naiwności jest zdanie jakoby “(…) dzisiaj istnieli gdzieś na świecie Żydzi o poglądach komunistycznych, bo są na to za mądrzy”. Wśród Żydów są ludzie mądrzy i głupi. Są jednostki o poglądach prawicowych i lewicowych (w tym komuniści). Wrogami niektórych z nas (a właściwie większości) są SYJONIŚCI, czyli pewna grupa Żydów właśnie. Kim są syjoniści? Najogólniej rzecz ujmując to ludzie przekonani o wyższości swojej żydowskiej rasy nad innymi. Można syjonizm porównać z mieszanką nacjonalizmu, rasizmu i faszyzmu, ale to znacznie bardziej skomplikowana materia…

  0
 4. Avatar Izaak Goldszmidt

  Nie widzę niczego nadzwyczajnego w nienawiści polaków do Żydow. Przeciętny chrześcijanin i muzłumanin nienawidzi tych samych obiektów:
  1) nauki jako całości
  2) teorii ewolucji
  3) Żydów
  4) niewierzących
  5) chrześcijan i muzłuman o innych poglądach

  Tymczasem wśród narodu żydowskiego żyją obok siebie fundamentaliści religijni, zwykli wierzący i ateiści, bez wzajemnej nienawiści. Naród żydowski ma wielki wkład w nauki przyrodnicze i dlatego są one tak znienawidzone przez muzłuman i chrześcijan, szczególnie teoria ewolucji.

  0
 5. Avatar Zaściankowiec

  Jeszcze nigdy nie przeczytałem takiego farmazonu, że komuniści są przekonani o wyższości współpracy nad konkurencją.

  Ale to zapewne marksistowska dialektyka, “współpraca” znaczy zapewne komunistyczne planowanie gospodarcze (budujemy kolejną fabrykę obręczy metalowych do drewnianych kół wozów drabiniastych), a “konkurencja: – straszny wyzysk kapitalistyczny, dzięki któremu jedni nie mają pracy, a inni są wyzyskiwani.

  Jeśli ktoś zna marksistowską dialektykę, może mi lepiej to wytłumaczy. Ja nie znam, jestem za młody.

  0
 6. Avatar GadaniemNiczegoNieOsiagniemy

  Tekst – jak nalezalo sie spodziewacc- zgrabnie napisany.
  Jednak w Polsce sprawa komunistow nie polega na tym ze sa komunistami, ale ze sa kapitalistami z komunistycznego rodowodu.
  To wlasnie dzieki tym komunistom nadal funkcjonuja patologiczne nikomu nie potrzebne instytucje zatrudniajace znajomych krolika itp
  To te instytucje pasozytuja na reszcie spoleczenstwa marnujac pieniadze pochodzace z podatkow.
  Wreszcie sprawa uwlaszczenia nomenklatury.
  Kim jest taki Bielecki ktory zgarnal ok 10 milionow z tytulu przypisania go do spolki dzieki ukladom w rzadzie.
  Takich bieleckich wzbogaconych kosztem narodu jest tysiace.

  To wlasnie komunisci kapitalisci tworza system prawny uniemozliwiajacy odpowiedzialnosc cwaniakow.

  Moze za antykomunistyczna retoryka kryje sie kleska niemoznosc do dzialania.
  A k-wa skoro panstwo jest nieudolne to zorganizujmy oodzialy obywatelskie i sami wprowadzmy sprawiedkiwosc?

  Mowisz Nie,deklarowany antykomunisto – to nie narzekaj, tylko do czynu.
  Przeciez kazdy ma prawo do bledow w zyciu, no nie?
  I nowy system moze zapewnic bezkarnosc…. (tak jak komuchom, no nie?)

  Co do zyciorysow- pytanie czy kazdy ma prawo do bledow?
  Czy nie za łatwo przychodza oskarzenia ludzi mlodych nie mogacych ogarnac perspektywy tamtych lat?
  W 3obieg pojawil sie tekst o ciemnych stronach Mazowieckiego. Ta sama sprawa.

  Czy skazywac ludzi na banicje publicystyczna.

  Moze to prewencja przed zdrajcami kieruje nasza dalekoidaca ostroznoscia.
  Moze zdrada wsrod spoleczenstwa jest tak powszechna ze prawda jest powiedzenie ze jeden polak utopi drugiego w lyzce zupy.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816