Globalnie i Lokalnie
Like

Rusofobi, Słowianie, a interesy polskie

22/05/2014
1191 Wyświetlenia
4 Komentarze
5 minut czytania
Rusofobi, Słowianie, a interesy polskie

Każdy kraj, państwo, zbiorowość i człowiek ma tzw. „interesy”. Interesem pierwszym, – bo jest podstawą, wstępem, warunkuje wszystkie inne – jest samo prawo do posiadania interesów, prawo do istnienia, prawo do odrębnej tożsamości; do niepodległości. Własne interesy ma też Polska i to nawet gdyby zlokalizowana była na środku Pacyfiku.

0


 

 

Na środku Pacyfiku Polska jednak się nie znajduje. Z jednej i drugiej strony ma sąsiadów, a każdy odrębnie jest od Polski silniejszy.

 

Jeden z tych sąsiadów pamiętany będzie na wieki z szału mordowania jaki go ogarnął, ale i dziesiątków lat wrogości i przedtem, i nawet potem. Niemcy pasywne, a nawet przyjazne zawsze, chcąc nie chcąc będą sąsiadem trudnym – choćby przez swój potencjał, który narzuca nam sposób funkcjonowania w mierze dużej, co po ewentualnym wyzwoleniu od Polaków wymagać będzie zręczności i uporu. I koncepcji.

 

Drugi sąsiad od prawie 500 lat praktykuje zasadę, że pokój to wojna prowadzona innymi środkami. Odstępstwa od tej zasady – „smuty” – są krótkie i następują co kilkadziesiąt lat.

 

Drugi sąsiad swe interesy pojmuje jak w średniowieczu – idzie mu o ziemię i niewolników; dowodzi tego reakcja na zwycięskie powstanie ukraińskie i usunięcie rosyjskiego figuranta i dowodzi tego układ sił w Polsce. Skądinąd, nawet nie znamy skali penetracji. Rosja nie udawałaby wyjścia z Polski gdyby nie zapewniła sobie nad nią kontroli politycznej i pośrednio wojskowej, a zamach w Smoleńsku dowodzi, że w razie potrzeby porzuci pozory i z bronią w ręku – dokładniej: z trotylem – podyktuje skład „polskiego” „rządu”-nierządu. Ale i te skądinąd doniosłe wydarzenia warto widzieć w perspektywie czasu albo, jak to mówią, „na osi czasu”. W stosunkach z drugim sąsiadem przegrywamy. Przez 500 lat Rzeczpospolita Sześciu Narodów utraciła pod tysiąc kilometrów przestrzeni, a w ostatnim tasowaniu została przesunięta o kilkaset kilometrów na zachód. A przestrzeń to nie najważniejsza nasza strata.

 

To oczywiste że wyżej uproszczenie goni za uproszczeniem; jednak moim zdaniem są tzw. uprawnione – oparte na faktach – i zresztą taka była intencja, by pisać łopatologicznie. Nie wiem czy można prościej.

 

Rosja ma wybitną literaturę, wielu wybitnych Rosjan sprzyjało Polsce, w Rosji jest wielu ludzi uczciwych i wykształconych – skądinąd mam wrażenie, że więcej niż w Polsce. Ale nie o literaturę i nie o ludzi tu chodzi. Rzekoma „rusofobia” – to polski patriotyzm w jego formach najprostszych, wynikający z mapy i ze znajomości mapy i przywiązania do własnego państwa, a zatem i jego pierwszego interesu – prawa do istnienia i do bezpieczeństwa. Patriotyzm w formach bardziej skomplikowanych – wyedukowany – jest poparty setkami lat doświadczeń, polskiego myślenia o państwie, polskiej literatury, itd.

 

I morzem przelanej polskiej krwi.

 

 

Z zasady różnorodności wynika, że nie sposób ujednolicić opinii wszystkich i znajdą się tacy, co utrzymywać będą, że Rosja jest inna. Że Polsce lepiej będzie pod butem Rosji (na jednym ze spotkań z Grzegorzem Braunem padła wypowiedź, że Polakom było dobrze jako… sierżantom rosyjskiej armii). Że walka zbrojna o niepodległość Polski była głupotą (ciekawe jak np. „narodowcy” godzą to z pozorowaniem szacunku do NSZ). Że wrogiem Polski są Niemcy nie Rosja. Że w Smoleńsku wypadek, nie zamach, a jeśli zamach to dobrze im tak – po co zadawali się z Chazaro-masonami, gdy mogli zostać sierżantami w Rosji. Szajba antykatolicka. Szajba „słowiańska”. I tak dalej, i tak dalej… „kolory sztandarów zmieniają się jak las na horyzoncie”. Nie zliczyć tych idiotyzmów; ale i nie ma sensu ich liczyć – w rzeczywistości, to tylko kiepskie wymówki dla zdrady. I choć wątpię by agenci byli czymś częstym wśród frustratów, to przyczyny obecnego putlerkowania są wtórne. I nie trzeba ich nosicielom odmawiać tytułu Quislinga, o który tak się ubiegają. Polaka etnicznego. Polaka rosyjskiego (lub polskiego Rosjanina).

 

I program dla nich prosty. Walizka – dworzec – Rosja.

 

 

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

http://www.facebook.com/cysewski1

 

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Sceptissimus

  Co czyni granice państwa naturalnymi granicami państwa?

  0
 2. Jaki jest stosunek pana do:
  1) Rosji?
  2) polskich powstań narodowych i wojen z Rosją o niepodległość Polski?
  Te dwa pytania pomogą panu się określić. Pozdrawiam

  0
 3. “Pytam nicka Wolny Czyn ! jakie pochodzenia jesteś ?”
  Przyjęta przez pana odmiana rzeczowników polskich zdradza pana narodowość. Za słowa “dziś Rosja to nadzieja Słowian i białej rasy” masz tu pan bana; my Polacy nie lubimy rosyjskich hitlerowców. Bye bye Lenin. Kierunek -> Nowy Ekran

  0
 4. Avatar Ireneusz Tadeusz

  Jakim prawem wy żydzi uzurpujecie sobie wypowiadanie w imieniu Polski i Polaków ?
  KPN i jego odłamy Słomki itp. to pochodzenia żydowskie !!!! INFORMUJE wszystkich !!
  POLAK TO SŁOWIANIN !!!!
  żaden żyd chazar nie jest Polakiem panie wolny czyn !
  ROSJA JEST GWARANTEM NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI !!! nie będzie Rosji nie będzie Polski ! kto inaczej mysli jest wrogiem Polski !!! lub agentem mosadu-CIA !!!

  Semici i Chazarowie macie swój kraj Izrael i tam panie Wolny Czyn zostaniecie WSZYSCY deportowani !! bo Żydzi Chazarowie Niemcy sa największymi wrogami Słowian Słowiańszczyzny !!!
  [ w wolnej Polsce odbędzie sie Narodowe referendum o wydaleniu żydów z Polski ! ]

  UWAGA ! to Żydzi podsycają wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie ! to taktyka mafii
  żydowskiej bo chcą rządzic Rosją !

  Teraz do ciebie Wolny Czyn ! to standard żydowski ! jak sie nie ma argumentów to sie Cenzuruje !!! więc jestem pewny na 99% ze jestes pochodzenia żydowskiego tylko nie wiem na czy jesteś płatnym agentem mosadu-CIA do rozwalania nas SŁOWIAN od srodka !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach , ja się nie wstydzę swego pochodzenia szczycę sie nim

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816