POLSKA
Like

WOLNY CZYN: Rosyjskie zbrodnie wojenne: tortury i egzekucje jeńców

30/01/2015
2823 Wyświetlenia
18 Komentarze
7 minut czytania
WOLNY CZYN: Rosyjskie zbrodnie wojenne: tortury i egzekucje jeńców

UWAGA DRASTYCZNE. Rosyjskie egzekucje ukraińskich jeńców wojennych na południe od osady Krasnyj Partizan (tłum. z Ukraine@War, zdjęcie u góry z innego artykułu) Pojawiły się 3 filmy z tymi samymi poległymi żołnierzami ukraińskimi. Pierwszy – 12 żołnierzy, w tym 2 rannych I 3 poległych. Drugi: 4 poległych żołnierzy na poboczu drogi. Trzeci: dłuższy film przedstawiający otoczenie I tych samych 4 poległych żołnierzy. Zob. łącza poniżej. Tu widać człowieka zwanego „Deduka”: Pokazuje reporterowi swą kamerę: Tu możemy zobaczyć fragment filmu z jeńcami. Co znaczy, że to “Deduka” nakręcił ten film. Oto dowódca brygady „Wostok”, niejaki Duszman, który zarządził egzekucję: Jeżeli ktoś ma więcej informacji o nim, niech da mi znać. W filmie

0UWAGA DRASTYCZNE.

Rosyjskie egzekucje ukraińskich jeńców wojennych na południe od osady Krasnyj Partizan (tłum. z Ukraine@War, zdjęcie u góry z innego artykułu)

Pojawiły się 3 filmy z tymi samymi poległymi żołnierzami ukraińskimi. Pierwszy – 12 żołnierzy, w tym 2 rannych I 3 poległych. Drugi: 4 poległych żołnierzy na poboczu drogi. Trzeci: dłuższy film przedstawiający otoczenie I tych samych 4 poległych żołnierzy. Zob. łącza poniżej.

 Pierwsze dwa filmy pochodzą z nowego, dotąd pustego kanału YouTube:

Oto miejsce, w którym nakręcono filmy:

W większej skali:

Miejsce to znajduje się w rejonie ostatnio odebranym Ukrainie (z totalnym naruszeniem umów mińskich).

Oto żołnierze z filmu 1:

Kolor biały – żywi
Kolor pomarańczowy – ranni, ale żywi w chwili filmowania
Kolor czerwony – nieżywi

Jeńcy 9-12 odpowiadają czterem poległym z filmów nr 2 i 3:

Można ich zidentyfikować przez te same buty, spodnie, zarost na twarzy i np. twarz/krew na twarzy (żółte koła).

Najbardziej wstrząsające są dziury od kul na ścianie bezpośrednio za jeńcami nieżywymi i świeża krew na ziemi obok nich:

Większość krwi na twarzy tego mężczyzny płynie z jego prawego oka wzdłuż skraju jego kaptura oraz PRZEZ skraj i PO kapturze w dół.

Również mniejsze strużki krwi płyną z dolnej prawej części twarzy do górnej części lewej w kierunku wskazanym przez strzałki na zdjęciu.
Znaczy to, że krew ta płynęła po jego twarzy w dokładnie tej samej pozycji, w jakiej leży na zdjęciu. Zatem został postrzelony BEZPOŚREDNIO PRZED tym, gdy upadł w ten sposób, a krew zaczęła płynąć.

Oto rekonstrukcja tego, w jaki sposób mężczyzna stracił życie:

Oto rekonstrukcja tego, jak stracił życie jeniec nr 10:

Te zdjęcia wykazują, w jak nienaturalnej pozycji leży ten mężczyzna:

Oznacza to, że STRACIŁ ŻYCIE WŁAŚNIE W TYM MIEJSCU. Nie poległ w walce, a jego ciała nie przyciągnięto w to miejsce. Stracił życie WŁAŚNIE TU.

Ten film Thomasa Steinera również przedstawia graficznie, co się wydarzyło. W minucie 2:40 filmu nr 1 widać że jeniec nr 9 wciąż porusza się, co znaczy, że w TYM czasie wciąż był żywy.
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=85114404&v=A5J-9xJLe48&x-yt-ts=1422579428

Krew obok niego jest BARDZO nowa:

Później rozpoznajemy go wśród 4 nieżywych żołnierzy. Rozpoznać go można po spodniach.
Znaczy to, że wykrwawił się na śmierć W TYM WŁAŚNIE MIEJSCU a na ścianie za nim jest dziura po kuli.

Również w minucie 1:35 widać, że jeniec nr 12 żyje. Następnie jest martwy. Można rozpoznać go po twarzy. Znaczy to, że był filmowany W CZASIE GDY UMIERAŁ. Nawiasem, nieudzielenie pomocy rannemu samo w sobie jest zbrodnią wojenną.

Tego jeńca najwyraźniej uderzono w głowę kolbą broni:

Ślad na głowie ma zbyt regularny kształt na zwykłe zadrapanie. Jest to niewątpliwie ślad przedmiotu.

Wniosek
Ukraiński punkt kontrolny na południe od osady Krasnyj Partizan prawdopodobnie zdobyto przez zaskoczenie. Poddało się 12 żołnierzy. Posadzono ich wzdłuż ściany domu, w którym się chronili.
Pięciu zastrzelono, przy czym czterech na miejscu. Jeden ze sprawców zbrodni filmował to miejsce po fakcie W CZASIE, gdy część ofiar umierała.

Następnie sprawcy rzucili ciała ofiar jedno na drugie przy drodze by załadować je na samochód. Operator kamery znów sfilmował ciała jako trofeum.

Film nr 3 nakręcono dla telewizji Rosji. Ma przedstawiać skuteczny atak i zdobycie ukraińskiego punktu kontrolnego i zabicie żołnierzy ukraińskich w czasie tego działania.

Brak informacji o losie rannych i wciąż żyjących jeńców wojennych.
Czasem mordują niektórych, by wymusić posłuch pozostałych. Mogą wykorzystywać ich do kopania grobów i okopów, jak to było przedtem. Mogli też zabrać ich w inne miejsce kaźni.

A NASTĘPNIE inni „żurnaliści” trafiają tu klecić ich agitki:

Co robią? KTO ułożył te ciała „jak psy”?

Trzeba pamiętać, że Zacharczenko oświadczył: „Nie będziemy brać jeńców”:

Ten film nakręciła Al Jazeera i oddaje on w dobrej jakości lokalizację wydarzeń.

Tu widać człowieka zwanego „Deduka”:

Pokazuje reporterowi swą kamerę:

Tu możemy zobaczyć fragment filmu z jeńcami.

Co znaczy, że to “Deduka” nakręcił ten film.

Oto dowódca brygady „Wostok”, niejaki Duszman, który zarządził egzekucję:

Jeżeli ktoś ma więcej informacji o nim, niech da mi znać.

W filmie

?t=3m44s”>tutaj widać popa ładującego ciała na pakę ciężarówki.

Prawdopodobnie dobrze zna “Duszmana”:

Oto jego profil w ok.ru: tutaj
Prawdziwe nazwisko: Юрий Проценко/Jurij Procenko, ur. w 1963 r. w Konstantynowce, mieszka w Drużkowce.
W archiwalnym wywiadzie z nim (tutaj: archived interview ) w Saur Mogila twierdzi, że walczył w Afganistanie.

Tłumaczenie z angielskiego. Źródło: http://ukraineatwar.blogspot.com/2015/01/graphic-warcrimes-russians-shoot.html

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

 1. Avatar Mirek

  Prymitywna propaganda, ani składu, ani ładu… , gorzej jak Macierewicz autor wymyśla teorie spiskowe. Przede wszystkim filmujący pyta pojmanych żywych jeńców o nazwiska i miejsca zamieszkania, potem czy mają rodziny i dzieci. Jeńcy udzielają pełnych nazwisk i wypowiedzi. Gdyby coś złego im się stało lub rannym kolegom, to by się świat o tym wcześniej czy później dowiedział. Gdyby planowali egzekucję, to by nie publikowali tego filmiku w sieci. Potem filmujący pyta się ukraińskich agresorów, sami macie dzieci, to dlaczego przyjechaliście tu ginąć? Dlaczego chcecie krzywdę robić swoim rodzinom? I najważniejsze pytanie, dlaczego przyjechaliście tu mordować nasze dzieci?

  0
  • “Gorzej jak Macierewicz”?
   “Ukraińskich agresorów”?
   Początkowo miałem kasować sowieckiego trolla. Po namyśle wpis zostawiam – na ilustrację związku zamachu smoleńskiego, kłamców smoleńskich, i nienawiści do Ukrainy.
   Co do meritum, z sowietami dyskutować nie warto. Przy tych dowodach – filmach i zdjęciach – każdy sąd skaże sprawców za zbrodnie wojenne. Co do przyczyn nagrania przez Rosjan i publikacji tego filmu – najprawdopodobniej chodzi o zastraszenie (sterroryzowanie) i zniechęcenie do walki ukraińskich poborowych – i do tego właśnie, sowiecki trollu, zmierzają pytania morderców – zwłaszcza że równocześnie w sieci zaczęły się pojawiać apele do dezercji kierowane do żołnierzy ukraińskich, artykuły onetu o tym, jak to miliony ukraińskich poborowych ucieka do Polski przed poborem itd. Właśnie po to filmy te są maksymalnie brutalne, przedstawiają morderstwa, tortury, wyżywanie się na zwłokach bohaterów itd. Przykłady skrajnego zezwierzęcenia Rosjan. Sprawcy liczyli się ze stratami wizerunkowymi i to nie tylko swoimi, ale i swojej agentury wpływu i pożytecznych idiotów, jak Ruch Narodowy, Paź itd. jednak widać zbagatelizowali je uznając, że są to nieuniknione koszty uboczne. Zadaniem ludzi wolnych jest sprawić, by te koszty rzekomo uboczne stały się dla Rosji kosztami głównymi. Sądzę że to jest względnie łatwe. Zbrodniarze nie przewidzieli bowiem, że ludzkie życie nie kosztuje nic tylko w Rosji i że na świecie jest inaczej.
   Zauważcie że rosyjskie trolle – takie jak ten “Mirek” – nie śmią podpisać się imieniem i nazwiskiem. Wiedzą, że jawne poparcie zbrodni rosyjskich to dla nich śmierć cywilna. No i dobrze że wiedzą, bo to rzeczywiście śmierć cywilna. Tak trzymać towariszczi.

   0
   • Avatar Misjonarz Afganistan

    Fajne to i można sobie pooglądać trupy, ale 2 sprawy:
    Po 1. to jest wojna i obie strony robią sobie takie rzeczy (tylko proszę nie zaprzeczaj)
    Po 2. ostatnio zawitałem na pewnej stronie, gdzie tak samo jak i tutaj jest wszystko rozrysowane, “udowodnione”, etc., tylko że tam prawy sektor prowokuje, a następnie morduje swoich.
    Nie twierdzę absolutnie, że robisz tu propagandę – twierdzę, że propagandę oprócz Ciebie robi też i druga strona – ot wojna. Więc nie wiem co jest dokładnie celem umieszczania tylu wypocin w internecie, poza robieniem propagandy właśnie oraz graniu na ludzkich uczuciach: “zobacz, jacy oni źli”. Masz rodzinę? Zajmij się nią. Interesują Cię takie rzeczy – to się zaciągnij i strzelaj do “nieprzyjaciół” (wierz mi, nie wiesz kto jest Twoim wrogiem)

    0
    • Nic podobnego. Nie ma żadnej symetrii. Na miejscu może być różnie, gdy jeńcy trafiają do niewoli. Jednak po stronie ukraińskiej są to przypadki, incydenty. A po stronie Ordy jest to zaplanowana polityka zbrodniczego państwa, konsekwentnie realizowana, zresztą z góry zapowiadana publicznie. Czytałeś tekst? Zacharczenko zapowiada wyraźnie, że nie będzie brał jeńców. Te groźby nie zostały przez nikogo zmyślone. Zostały opublikowane przez samych zbrodniarzy. Te zdjęcia zostały zrobione a filmy nakręcone przez samych zbrodniarzy. Dlatego nie ma symetrii, a wojna jest wojną cywilizacji z ordą, światła z ciemnością. Dobra ze złem.

     0
  • Avatar Jarek

   Kolejny kacap dorwał się do komputera :))))

   0
  • Avatar Oko Yono

   Wypierdalaj do gazu, kacapskie ścierwo.

   0
  • Avatar Szymon

   Po zdobyciu lotniska publikowali filmy na których byli martwi i bez butów Ukraińscy żołnierze ale z powiązanymi rękami (i na pewno nie chodzi o tężenie-zwłoki ukrów!), jak również, pamiętacie może, tych kilku zabitych wyciąganych z jakiegoś jeepa, kilku miało wyraźnie pokazane ślady egzekucji, postrzały w twarz, jeden z otwartą czaszką etc, a na końcu z paki auta wyjęli pokrwawiony młotek…
   pamiętacie z jakim zapamiętaniem cyborgi zjadali flagi Ukrainy odcięte z mundurów?
   co było w ich oczach?
   …oni dopiero poznali ruski mir

   0
 2. Avatar Mirek

  Sam jesteś banderowskim trollem. Możesz sobie kasować te swoja propagandę, żaden myślący Polak nie da się na to nabrać. Ostatnio widać, że ten portal przejęły polskie służby syjonistyczne i ich podżegacze do wojny na Ukrainie. Zbrodnią wojenną jest napaść Kijowa na Donbas i na DRL i ŁRL i podżeganie polskich syjonistów do tej wojny.

  0
  • Sami sfilmowaliście wasze zbrodnie wojenne. A ty nie masz odwagi podpisać się nazwiskiem, rosyjski trollu. Masz je chociaż? Masz może twarz? 🙂 Skoro nie masz twarzy, w którą możesz spojrzeć w lustrze, skoro nie masz nazwiska żeby się podpisać – po co wchodzisz między ludzi?

   0
  • Avatar olo

   Paszoł won ruska mendo

   0
 3. Avatar Mirek

  Wiesz co? Przekonałeś mnie. Gdzie i jak mogę wstąpić do Ajdaru?

  0
  • No wiesz… wzruszony jestem 🙂 Ale z tym wstępowaniem to się tak nie afiszuj, bo to w Polsce nielegalne. Jak na razie. Chęć szczera uczyni z ciebie oficera 😉 ale powinieneś to przemyśleć 😉

   0
 4. Avatar salsolo

  Do: Misjonarz Afganistan
  Rozumiem jak ktoś przyjdzie do twego domu z kałachem wycelowanym w ciebie to przywitasz go chlebem i solą? I nie pieprz o separatystach czy innej noworosji bo te (s)twory nie istnieją – tak naprawdę Rosja kierowana przez potwora ksywka “putin” najzwyczajniej napadła sąsiednie państwo Ukrainę – podstępnie jak azjatyckie hordy napadały w średniowieczu.

  0
 5. Avatar john

  1 marca UE i swiat odlaczy rosje od SWIFTU. ciekawe jak wyprowdza reszte kasy z rosji.

  0
 6. Avatar Misjonarz Afganistan

  Najbardziej podoba mi się strona niezalezna.pl, gdzie wszystko mam jasno wytłumaczone. Nawet taki głupek jak ja zrozumie.

  0
 7. Przypominam stałą zasadę tego bloga. Lecą stąd na kopach z powrotem do czworaków ruskie trolle i zwykłe przygłupy. Tu jest Polska. Tu głosu mieć nie będziecie. Sru na onet i gazeta.ru.

  0
 8. Avatar Robert

  Jestem tym wszystkim przerażony do jakiej perfidii doszła ta dzicz moskiewska – żadnych reguł. Zresztą mieli od kogo się uczyć swoich dziadków jak znęcać się i mordować jeńców.

  0
 9. Avatar Piotr

  “Dzielne” kacapy, potomkowie katyńskich morderców… Przyjdźcie kiedy jeszcze do Polski, powywieszamy was za jaja na krzakach, ruSSkie świnie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816