Media Watch i recenzje
Like

WOLNY CZYN: Kijów: Putin nie rezygnuje z polityki skrytobójstw

01/07/2017
1554 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Kijów: Putin nie rezygnuje z polityki skrytobójstw

Konferencja prasowa gen. Isy Munajewa, dowódcy batalionu ochotników Iczkerii im. Dżochara Dudajewa. Z lewej Amina Okujewa, rzecznik prasowy batalionu. Generał Munajew poległ w 2015 r. Źródło: Facebook – Amina Okujewa (Amina Okueva)  

0


 

1 czerwca b. r. Kijowem wstrząsnęła informacja o zamachu na czeczeńskie małżeństwo Adama Osmajewa i Aminy Okujewej. Podający się za dziennikarza morderca zwabił swe ofiary w ustronne miejsce i zaczął strzelać, ciężko raniąc Adama. Tragedii zapobiegła czujność i hart ducha Aminy. Dzielna Czeczenka też miała broń, o czym zamachowiec nie wiedział. Strzelała też celniej. Unieszkodliwiła i rozbroiła napastnika; po czym, jako lekarz chirurg z zawodu, opatrzyła rannego męża i wezwała pogotowie. Uratowała życie męża i swoje. Niedoszły morderca też przeżył i został aresztowany.

 

Rosja i Iczkeria. Na podstawie: wikipedia

 

Szczęśliwie zakończona historia zamachu na państwa Osmajewów to nie tylko dowód kolejny barbarzyństwa polityki moskiewskiej Ordy, często sięgającej po skrytobójstwo, ale i przypomina o tragicznym losie Iczkerii. W starciu Dawida z Goliatem, jakim była tzw. pierwsza wojna czeczeńska (1994-1996) ta mikroskopijna (zob. mapkę) górska republika pokonała i upokorzyła imperium zła. Niepowodzenia drugiej wojny (od 1999), konsekwentna rosyjska polityka ludobójstwa i powszechne zbrodnie wojenne nie złamały ducha oporu obrońców. Wielu udało się na emigrację – również do Polski. Wielu też kontynuowało dobrze znaną Polakom z własnej historii walkę z Rosją o naszą i waszą wolność w innych krajach. Tak miało być i na Ukrainie. W wojnie z Rosją o niepodległość szybko powstał ochotniczy batalion im. Dżochara Dudajewa, pierwszego prezydenta Iczkerii. Jego dowódcą został Isa Munajew, generał brygady, legendarny komendant Groznego w drugiej wojnie czeczeńskiej; gościł w Polsce w 2007 r. Generał Munajew poległ śmiercią żołnierską w walkach pod Debalcewe na Ukrainie w 2015 r. 

„Każda dusza popróbuje śmierci. Otrzymacie w pełni swą zapłatę dopiero w Dniu Zmartwychwstania. Kto zatem odsunięty będzie od Ognia i wejdzie do Nieba, osiągnie naprawdę swój cel. Życie zaś na tym świecie jest zaledwie iluzoryczną przyjemnością.” – te słowa Koranu (Rozdział 3, Al-Imran, Sura 186)[1] Amina Okujewa podkreśla na swojej stronie internetowej.

 

* * *

Państwo Osmajewowie zasłużyli się i Iczkerii, i Ukrainie. W 2012 r., za Janukowycza, Rosja pod zmyślonymi zarzutami doprowadziła do aresztowania na Ukrainie Adama; jego ekstradycję do Rosji zablokował trybunał w Strasburgu uznając, że może nie przeżyć tam więzienia. Osmajewowie wzięli udział w rewolucji w Kijowie w 2014 r. (Amina jako lekarz 8. sotni Samoobrony Majdanu), a później znaleźli się w szeregach ochotników czeczeńskich na froncie w wojnie z Rosją o niepodległość.

Kilka dni po zamachu, 5 czerwca, pani Amina obchodziła urodziny; tym razem świętowane przez bodaj całą Ukrainę z dumą i wzruszeniem. Jej męża wypisano też ze szpitala, a 8 czerwca oboje przyjął Arsen Awakow, minister spraw wewnętrznych. Minister Awakow wręczył Aminie Okujewej nagrodę; był nim… nowy pistolet! 

Mariusz Cysewski

 

8 czerwca 2017 u Arsena Awakowa, ministra spraw wewnętrznych Ukrainy (z prawej). Z lewej Serhij Kniaziew, minister policji. W środku Amina Okujewa i Adam Osmajew. Źródło: Facebook – Arsen Awakow (Arsen Avakov)i Serhij Kniaziew  

 

 Amina Okujewa

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

https://www.facebook.com/groups/517163485099279

https://twitter.com/MariuszCysewsk

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com  

http://www.facebook.com/cysewski1

 


[1] Tłumaczenie polskie z oryginału arabskiego za www.allislam.org (https://www.alislam.org/quran/tafseer/?page=180&region=PL)

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758