Globalnie i Lokalnie
Like

WOLNY CZYN: Co ty wiesz o zabijaniu w Syrii?

14/09/2013
466 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
WOLNY CZYN: Co ty wiesz o zabijaniu w Syrii?

Przykładów partactwa i celowego działania rządu na szkodę Polski jest wiele. Ale wzrost konkurencyjności możliwy jest nawet w tak trudnej dziedzinie.

0


 

 

Dziś na bezcennym blogu Stanisława Żaryna (tutaj) arcysłuszna notatka o międzynarodowych wiktoriach Radosława Sikorskiego.

 

„I w ten układ i ofertę wchodzi Polska. Jednak nie deklaruje poparcia dla działań USA i wzięcia udziału w operacji w Syrii w zamian za powrót do współpracy USA-Polska. Zamiast tego popiera pośrednio propozycję Rosji, dając jej możliwości prowadzenia międzynarodowej gry, która może się okazać wielce kosztowna dla naszego kraju”.

 

 

Czy Autor naprawdę myśli, że „deklaracja poparcia dla USA i wzięcia udziału w operacji w Syrii” mogłaby skłonić USA do „powrotu do współpracy (sic) USA – Polska”? „Polska” próbowała tego dziesięć lat temu z wiadomym skutkiem. Tym razem będzie inaczej? Dlaczego? A co do dania „możliwości prowadzenia międzynarodowej gry” Rosji to zakładam, że Autor pisał spiesznie i nie przemyślał tego sformułowania.

 

I dalej:

 

„Oferta Sikorskiego jest żenującym przykładem partactwa lub celowego działania na szkodę Polski”.

 

Mam się za anglofila. Na miarę skromnych możliwości internetowego żurnalisty jestem też wrogiem Sikorskiego, jego rządu zamachowców i jego państwa; samo ich istnienie mam za szkodę Polski. Trudno jednak rzec, czy nie bardziej żenującym przykładem partactwa lub celowego działania na szkodę Polski są deklaracje bezwarunkowego i bezmyślnego poparcia i równie bezwarunkowy udział w cudzych wojnach. Napastniczych. Ups… „operacjach”. Może by choć raz skasować za to z góry? Lub choć o to zagrać? Może choć o jedną baterię rakiet Patriot? (potrzebujemy baterii kilkadziesiąt). Może byśmy tak jakieś rakiety – co, pomarzyć nie można? – sami skonstruowali? Ups… zapomniałem, że kosztowałyby pięć raz tyle co amerykańskie, i że przede wszystkim broni nas Bundeswehra. No tak.

 

Dopóki nie zaczniemy się cenić, o dawaniu możliwości prowadzenia międzynarodowej gry możemy zapomnieć; nie tylko wobec Rosji, co i tak byłoby trudne. Wydarzenia wokół Syrii wykazały, że jest trudne i dla USA.

 

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com 

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816