POLSKA
Like

Władza niszczy dziennikarzy. Kłamstwa reżimowych mediów

21/11/2014
681 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Władza niszczy dziennikarzy. Kłamstwa reżimowych mediów

Ta władza nie ma żadnego poszanowania demokratycznych standardów.

0


 

Okupacja siedziby PKW zakończyła się zatrzymaniem 12 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się także relacjonujący wydarzenia dziennikarze: Jan Pawlicki z Telewizji Republika oraz fotoreporter PAP Tomasz Gzell.

Jeszcze raz. Zatrzymani dziennikarze relacjonowali co się dzieje pod siedzibą PKW. Wykonywali zatem swoją pracę.

Okazuje się jednak że policja oskarżyła ich o tzw. naruszenie miru domowego tj. naruszenie art.193 Kodeksu karnego .Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wokanda sprawy do zobaczenia tu:

https://twitter.com/cezarygmyz/status/535845218764218368

W sądzie rejonowym przy Marszałkowskiej na sprawie zjawiło się wielu dziennikarzy, by wspierać swoich kolegów. Sala nie pomieściła wszystkich zainteresowanych. Na Twitterze sprawę relacjonuje Cezary Gmyz i Agnieszka Romaszewska.

PKW

Nasza „ukochana” władza nie ma pardonu. Wcześniej wysłała służby specjalne do Wprost. Wyrywanie Latkowskiemu laptopa zapadło w pamięci wielu osób. Dziś sądzi się dziennikarzy za to że relacjonowali co się dzieje pod PKW. Jak można sądzić dziennikarzy za wykonywanie swoich obowiązków? Nie wiem, być może w Afryce. Teraz także w Polsce.

Widać jednak że środowisko dziennikarskie jest bardzo podzielone. Dziennikarz Polityki wypowiadał się że służby powinny Latkowskiego wyprowadzić w kajdankach. Dziś wielu dziennikarzy zachowuje obojętność wobec sądzonych kolegów. Podziały w środowisku są zbyt ostre. Zanikła elementarna solidarność.

Swoją drogą czy ktoś wyobraża sobie by takie wydarzenia działy się za czasów rządów PIS?

Wtedy nikt nie gnębił dziennikarzy jak dzieje się to pod rządami „partii miłości”.

Okazuje się też że w sprawie okupacji siedziby PKW jest sporo kłamstw.

Informowano iż rzekomo wśród protestujących był Przemysław Wipler.

Sam Wipler siedział w tym czasie przed telewizorem w swoim domu i ze zdziwieniem czytał że jest w PKW.

Wipler

 

 

UZUPEŁNIENIE

Reporteży Bez Granic domagają się uwolnienia dziennikarzy.

“Arrests occured during a post-election demonstration.

Following local elections on 16 November whose results remain unknown because of vote-count problems, a group of activists entered State Electoral Commission headquarters.

The demonstrators demanded the resignations of commission members and the scheduling of new elections.

Police ejected the protesters. In the process, journalist Jan Pawlicki of TV Republika and his colleague, photojournalist Tomasz Gzell of Polish Press Agency were arrested as they covered the events. The journalists showed their press cards, but police said that the two didn’t heed orders to leave the building.

Michal Rachoń, another TV Republika journalist, said that more than 24 hours after the journalists’ arrests their families and lawyers have been given no information. Lawyer Jacek Pawlicki has not been allowed to see his clients.

Reporters Without Borders condemns the arrests and detentions of the journalists and demands their immediate release.”

http://fr.rsf.org/journalists-held-while-covering-21-11-2014,47267.html

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Kowalsky

82 publikacje
5 komentarze
 

3 komentarz

 1. CZY NARÓD KTÓRY POZWALA RZĄDZIĆ SOBĄ GARSTCE NAJGORSZYCH KANALII I ZDRAJCÓW ZASŁUGUJE NA WOLNOŚĆ? WSIowy Burek KomoRuski wprost wypowiedział wojnę Narodowi Polskiemu. Rządzący zdrajcy i kanalie nigdy dobrowolnie nie oddadzą władzy. Chociażby dlatego że niemal wszyscy POstalionowcy zdrajcy i zbrodniarze prosto z najwyższych stanowisk trafili by na szubienice albo do więzień z najwyższymi wyrokami za zdrady i inne zbrodnie. Tak się stanie prędzej czy później. Im później tym więcej czeka nas ofiar, tragedii i nieszczęść. Naród ma 3 możliwości. Zorganizować powstanie i na drodze rewolucji usunąć wszystkie rządzące kanalie i przejąć władzę. Natychmiast się zmobilizować, z-organizować i wygrać następne wybory, przejąć władzę, usunąć, rozliczyć i skazać wszystkich winnych. Wprowadzić nowy zdrowy sprawiedliwy system państwa. I trzecia możliwość. Dalej tkwić w tym marazmie, zniewoleniu, otępieniu i beznadziei. Co też prowadzi do rewolucji. Bo w końcu głód i komornicy wygonią naród na ulice. A raczej będą już na ulicach pozbawieni firm, domów, mieszkań, pracy. To tylko kwestia czasu. A im później tym więcej ofiar, tragedii i nieszczęść nas czeka. RZĄDZĄCY ZDRAJCY NIGDY DOBROWOLNIE NIE ODDADZĄ WŁADZY ALE CZY NARÓD KTÓRY POZWALA RZĄDZIĆ SOBĄ GARSTCE NAJGORSZYCH KANALII I ZDRAJCÓW ZASŁUGUJE NA WOLNOŚĆ

  0
 2. Avatar policjant łapówkarz

  Złodzieje to są w rządzie, sejmie i senacie. Oni okradają cały naród. Mnie i Pana. Majątek wyprzedany w syjonistyczno-chazarskie łapska. Tu u nas na dole mamy tzw. małe ojczyzny, które mają bardzo niewiele z tej stajni Augiasza na ul. Wiejskiej. Wręcz borykają się z debilnymi ustawami sejmowymi i jeszcze bardziej debilnymi rozporządzeniami kolejnych “ministrów” od udupiania Polaków, po to aby jakoś związać koniec z końcem budżety gminne i powiatowe. Poza tym tutaj nikt nie ma immunitetów. Radni nie są bezkarni. No i najważniejsze mieszkają i żyją wiele lat razem z nami. ZNAMY ICH, czego nie da się powiedzieć o złodziejskiej “Warszafce”, lokajach międzynarodowej banksterki. Debil palikot wzywał ostatnio do kadencyjności w sprawowaniu władzy przez samorządowców, czym udowodnił, że działa jak rasowy żydo-komunistyczny agent, chcący zabić resztki wolnego wyboru ludzi na dole. Chciałby wzorem jebanych komuchów, aby było , jak drzewiej,za komuny – kiedy to z Warszafki towarzysz sekretarz przywoził w teczce Szefa Urzędu Rejonowego (komuszy odpowiednik Gminy) który rządził ciemnym ludem jak partia kazała i nikt nie miał nic do gadania. A tym bardziej do wybierania.

  0
 3. Avatar hgfiiy

  no coz tu tez nikt nie protestowal,
  ile takich przypadkow bezprawia jest co dnia?
  multum

  polityk poinformował „SE”, że będzie domagał się ścigania tych, którzy rozpowszechniają film i zdjęcia, przedstawiające jego cudzołożny akt.

  „SE” podaje, że policja wkroczyła już w tej sprawie do redakcji „Głosu Naszego Błonia”, który posiada rzeczone materiały. Zabrano im komputery i laptopy. „To naruszenie zasad demokracji! Zostaliśmy potraktowani jak w PRL” – mówi radca prawny Grzegorz Stępniewski, redaktor naczelny „Głosu” – podaje „SE”.

  http://www.fronda.pl/a/nagrali-burmistrza-gdy-cudzolozyl-w-sluzbowym-samochodzie,43923.html

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816