HYDE PARK
Like

Wizyta Merkel w Moskwie

13/05/2015
10432 Wyświetlenia
9 Komentarze
4 minut czytania
Wizyta Merkel w Moskwie

Zajęci sprawą wyborów prezydenckich nie zauważono w Polsce czegoś, co może być dla Polski ważniejsze od wszystkich wewnętrznych wydarzeń. Wizytę kanclerz Merkel opisano jakby to było wydarzenie malej wagi podkreślając głównie negatywne stanowisko, jakie wyraziła w stosunku do aneksji Krymu używając określenia z zakresu kryminalistyki mówiąc o przestępstwie. I to właściwie usatysfakcjonowało większość istniejących w Polsce publikatorów niezależnie od ich proweniencji. Tymczasem stała się rzecz niesłychanie dla nas ważna, na której powinniśmy skupić uwagę, a przede wszystkim wyciągnąć wnioski do działania.

0


Po pierwsze!

Nie można bagatelizować faktu złożenia wizyty w Moskwie w sytuacji, gdy cały „wolny” świat postanowił zbojkotować rosyjskie obchody rocznicowe na znak protestu przeciwko oczywistej agresji na obszarze innego państwa.

To, że wizyta nastąpiła 10 maja w dzień po rocznicy rosyjskiej, a w dwa dni po rocznicy ogólnoświatowej ma znaczenie drugorzędne.

Istotny jest fakt złożenia wizyty w okolicznościach związanych z obchodami szczególnego dla Rosjan święta, ten gest nie może być traktowany inaczej jak tylko akt przyjaźni.

Po drugie!

Wystąpienie niemieckiej kanclerz miało znamienną cechę, nie został potępiony fakt tylko sposób jego wykonania. W podtekście można odczytać, że naśladować należy Niemców w działaniach rewindykacyjnych, którzy przez lata cierpliwie budują grunt pod takie rozwiązanie, które bez użycia siły samo przyjdzie.

Po trzecie!

Niemka pokazała, kto rządzi w Europie, jej ostre słowa określające postępowanie Putina zostały przyjęte bez najmniejszej oznaki protestu. Uznano bowiem że jej wolno to, czego nie wolno nikomu nawet, a może tym bardziej Amerykanom.

Oczywiście swoją wizytę nie konsultowała z nikim, a szczególnie z kierownictwem UE i jej marionetkowym przewodniczącym.

Po czwarte!

W czasie owej wizyty nie zapomniano o konkretach i stosunkach niemiecko rosyjskich, zapowiedziano niemieckie inwestycje w Rosji na sumę dwudziestu paru miliardów dolarów i odpowiednio rosyjskie w Niemczech na sumę kilkuset milionów dolarów. Czy te sumy maja obrazować wzajemne relacje i zależności?

Dla nas ta wizyta jest lekcją poglądową, jakie są prawdziwe stosunki w Europie do niedawna ukrywane za sztafażem UE i NATO i kto w nich odgrywa wiodącą rolę.

Piszę i staram się przekonywać o tym od kilkudziesięciu lat.

Może dlatego że mam w pamięci polską, a nawet i europejską reakcję na wizytę Ribbentropa w Moskwie, która odbiegała daleko od jej rzeczywistego wyrazu.

Podobnie jest dzisiaj, ciągłe słyszę głosy zadowolenia z niemieckiej postawy w stosunku do rosyjskiej agresji, tymczasem są to tylko słowa, zresztą wyrażane w najbardziej oględnej formie, natomiast czyny w sposób oczywisty potwierdzają zarówno fakt, że Niemcom bardziej zależy na Rosji aniżeli na UE nie mówiąc już o Europie środkowej.

Ponadto wizyta w Moskwie ujawniła, kto w tym tandemie niemiecko rosyjskim trzyma w ręku kierownicę.

A co z tego dla Polski?

Wystarczy sięgnąć do historii bliższej i dalszej.

Nie tak dawno pisałem o zasadniczym błędzie popełnionym przez polskie władze przed wojną polegającym na braku odpowiedniego docenienia polityki sygnowanej przez akty Rapallo i Locarno. Współcześnie znajdujemy się w podobnej sytuacji i nie wolno popełnić tego błędu po raz kolejny, za chwilę będzie za późno.

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Owsinski
Andrzej Owsinski

698 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Krzywousty

  ???
  Czekam na recepte. Na recepte co Polska w tej sytuacji powinna robic.

  0
  • Avatar Johnie Walker

   Co powinna robić ?..
   Ano – najlepiej kupę co rano.
   Poniżej “policjant łapówkarz” wyraził w żołnierskich słowach – brzydką prawdę…
   Już dawno jest pozamiatane.. Bez względu na Bule i Dudy, a nawet Kukizy dowolne.
   Jeszcze tylko 65 miliardów Dolców dla żydowskiego Przedsiębiorstwa “Holocaust”
   (za NIENARODZONYCH z powodu Holocaustu Żydów – jak to wprost powiedział Pan Szewach Weiss onegdaj) i – nowa “Szlachta Jerozolimska” może już jawnie przejąć Wiejską i całOM Parszawę.. (tylko do linii Wisły, jak słyszałem !.. Bo dalej – verboten ! 🙂 ..
   Dalej – są “Ziemie Utracone” !…).
   “Polska” Ambasada w Tel-Awiwie wydaje OD LAT po 200 polskich paszportów DZIENNIE…
   Bo dni bezcennego Izraela policzone przecież…
   CO powinna “Polska robić” ?.. JAKA “Polska” ?…
   Gdy do utworzenia nowej partii przygotowywany jest Pan professor BALCEROWICZ ? Jak brzmi jego prawdziwe nazwisko, bo zapomniałem, a głowa – nie śmietnik ?.. (zamiast go powiesić..)..
   Na Prezydenta proponuję zaprosić Conchittę Wurst.
   Skoro mógł być Lejba Kohne, vel “Bolek” a nawet Kwachu Stoltzmann – to dlaczego nie Kononowicz ?…
   Ja chceM Conchittę Wurst na PrezydentĘ.
   Fajną ma brodę i nieźle śpiewa.
   A na Płemieła – Pana Krzysztofa Bęgowskiego.. pardon, Anno Grodzkie…
   Wcale nie będzie mniej kompetĘtnie.
   Aż do BULU będzie dobrze, a potem jeszcze dobrzej.
   A nam – Goyim – torba i kij podróżny…

   0
 2. Avatar policjant łapówkarz

  Polska?, jaka Polska?. Polski już dawno nie ma.
  Na You Tube można posłuchać fragmentu przemówienia Szymona Paresa do chazarskich żydków. Powiedział bez ogródek: “Polskę już wykupiliśmy”.
  Chyba, że ktoś ma na myśli te sprzedajne gnidy z cyrku na Wiejskiej?
  Oni nic mądrego w tej sytuacji nie zrobią. Merkelowa wyraźnie powiedziała sejmowym wasalom czarnucha z Waszyngtonu i tym durnym jankesom: “Sory Winetu – byznes ys byznes”.

  0
 3. Avatar kanton

  Najwyższy czas wykonać zmianę na fotelach sejmowych. A z resztą , po jaką cholerę potrzebne jest tylu posłów. Podejrzewam że po cichu posłowie zaklepią przyznanie odszkodowania 65 miliardów $ dla Żydów . Przy okazji wykonają prywatyzację lasów państwowych. :-(.

  0
 4. Avatar Ryvan

  Szanowny administratorze.
  3obieg sugeruje, ze jest to forum gdzie nieposluszne wypowiedzi sa mile widziane. Jezeli trasc nie pasuje to wypadaloby o tym wspomniec autorowi wpisu. Nie bylo zadnych iwektyw, zatem jedynie niewygodna tresc.

  0
 5. Avatar Ryvan

  Panie administratorze.
  A gdzie to wykryto ten duplikat? Czy dyskutanci tej strony moga gdzies widziec ten duplikat?

  0
  • Avatar Krzywousty

   Mnie się też to zdarza. Błąd w oprogramowaniu.
   Jeśli nie zwewryfikujesz że jesteś robotem i klikniesz Dodaj Komentarz to nie przejdzie. Jeśli więc klikniesz WRÓĆ, zweryfikujesz i wyślesz ponownie (Dodaj Komentarz) to dostajesz komunikat że wykryto duplikat.
   Problem w tym że ani poprzedni tekst, ani duplikat nie ukażąd się. Mają jakiś błąd w softwarze.

   0
 6. Avatar Krzywousty

  OK – znów wszyscy komentujący biją pianę od której chce się rzygać że tak powiem.
  Po co wogóle to wszystko pisać, łącznie z artykułem, kiedy staropolskim zwyczajem nie podaje się sensownej propozycji rozwiązania problemu.
  Przecież w Polsce nic się nie da. Po co więc pisać to o czym wszyscy wiedzą?
  Żeby wiedzieć że się nie da nie trzeba czytać 3-obiegu. Wystarczy zapytać pana Józka pod budką z piwem albo panią przy straganie.
  Czekam więc na kogoś kto ma sensowną propozycję. Najlepiej gdyby podał ją sam autor.
  I wierzcie mi – wyjscie jest. Wyjście zawsze jest.

  0
 7. Avatar zak

  Zobaczymy teraz jak beda ukladac sie relacje Merkel-Putin, W niedziele 17 maja br kanal 9 australijskiej TV w programie 60 Minutes zaprezentowal wyniki australijskiego sledztwa w sprawie zestrzelenia malezyjskiego samolotu MH-17. Z tego precyzyjnego sledztwa wynika, ze samolot zostal zestrzelony przez Rosjan. Putin jako zwierzchnik rosyjskiej armii jest odpowiedzialny za ta zbrodnie, poniewaz nie przeprowadzil sledztwa I nie ukaral bezposrednich rosyjskich zbrodniarzy. Zobaczymy czy Merkel bedzie serdecznie witala sie ze zbrodniarzem.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816