Komentarze dnia
Like

Wipler Taśmy PiS Politycy PiS bywali w tych lokalach

24/06/2014
842 Wyświetlenia
3 Komentarze
22 minut czytania
Wipler Taśmy PiS Politycy PiS bywali w tych lokalach

Paweł Majewski Po podobnych taśmach na Węgrzech opozycja wyprowadziła ludzi na ulicę. Nie kusi was ten wariant?
Adam Hofman Viktor Orban rozgrywał sprawy w sposób chłodny. Od taśm do zdecydowanego zwycięstwa minęło wiele miesięcy. To, jak rozgrywał sprawę Orban, jest naprawdę ważną instrukcją.”

0


Łukasz Warzecha „Zero konkretów, 
całkowita bierność „…”Było za to jak zwykle: kilka rytualnych konferencji prasowych, opartych na ogólnikach, przy prezesie zaś nieustannie nieodłączny Adam Hofman, którego nic nie jest w stanie utopić. Zero konkretów w odniesieniu do nagrań.Całą pracę – przekopanie się przez materiał, prześledzenie procesu legislacyjnego zmian w ustawie o NBP, wyłowienie nieścisłości i przekłamań – wykonywali blogerzy i dziennikarze przy całkowitej bierności polityków największej partii opozycyjnej, dla której była to przecież znakomita okazja, aby wypunktować Platformę i jej lidera.To jednak wymaga dwóch rzeczy. Po pierwsze – odpowiednio obszernego eksperckiego zaplecza, działającego niemal niezależnie od aparatu partyjnego, choć pracującego na jego rzecz. Po drugie – co jest warunkiem podstawowym – zrozumienia strategicznej potrzeby istnienia takiego zaplecza, utrzymywania go przez cały czas, a nie tylko w ramach doraźnej potrzeby, i chronienia go przed oddziaływaniem bezpośrednich wpływów partyjnych.”..”PiS nie jest jednak w stanie przeciwstawić spanikowanemu i rozemocjonowanemu premierowi swojego eksperckiego zaplecza, ponieważ go po prostu nie ma. To jeden z objawów patologii polskiego życia politycznego, gdzie partie traktowane są bardziej jak dwory liderów niż jak maszyny do wygrywania wyborów, a następnie sprawnego rządzenia państwem.Może jednak tym razem Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie nie popełnić błędów, które wielokrotnie zdarzały się temu ugrupowaniu w przeszłości, zwłaszcza gdy jego członkowie byli przekonani, że już, już witają się z gąską.”…(źródło )

Paweł Kukiz „ Jak wypadła partyjna polska prawica na Majdanie? Z wyjątkiem wystąpienia prezesa PiS reszta, czyli partyjni oligarchowie, dramat. W garniturkach, białych koszulkach, paltocikach od Diora… „….”Rozmawiałem z chłopakami z Samoobrony Majdanu. Mówili mi o setkach euro wydanych na kolację przez PiS-owców. Zdaje się w czasie pobytu Czarneckiego i chyba Hofmana. Tak, tego Hofmana, którego żona za taksówkę płaci naszymi pieniędzmi. Tam wieści szybko się rozchodzą. „…(więcej )

Mariusz Agnosiewicz Rozmowa Sienkiewicza , Belki i Cytryckiego

„B.S: A opowiedzcie coś o Węgrzech i o walce Orbana ze światową finansjerą i IMF.
Cytrycki: Ja nic nie wiem.
BS: Czy to się składa w jakiś spójny system czy to jest odwlekanie wyroku.
MB: Nie.
BS: Co to jest za polityka, mógłbyś mi o tym opowiedzieć?
MB: Strasznie dużo pytań w jednym pytaniu… To jest gość, który uwierzył, że jest lokalnym…
BS: Mojżeszem
MB: Że Węgry nie są uwikłane w gospodarkę globalną. Kurwa są, jeszcze bardziej niż Polska. Ale parę rzeczy zrobił brawurowych, słusznych, choć strasznie kontrowersyjnych. Po pierwsze znacjonalizował ich OFE. Ich OFE to była 1/3 naszych OFE. W sensie rozmiaru. Akurat ten mój taki stosunek chłodny do Jacka Rostowskiego, ociepla się bardzo wyraźnie z tego powodu, że on jest jedynym człowiekiem, który jest w stanie ten błąd polskiej reformy gospodarczej naprawić.
BS: OK, poczekajmy na finał… [przerwanie nagrania w pół słowa] „….(źródło )

„Informacje o złych nastrojach w targanej aferą partii podały wczoraj „Fakty” TVN. Przy okazji zapowiedzi spotkania klubu PO, które odbędzie się dziś wieczorem, Katarzyna Kolenda-Zalewska poinformowała, że z nieoficjalnych rozmów wynika, że nastroje są „rewolucyjne”. Niektórzy posłowie mieliby zażądać głowy premiera. Wśród następców wymieniani są Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski. „…(źródło )

„Na czele listy najwydajniejszych maszyn świata po raz trzeci znalazła się maszyna Tianhe-2.Od czasu ostatniej aktualizacji listy „TOP 500″ pół roku temu liczba komputerów chińskich wzrosła o 20 proc., a amerykańskich spadła o 15 proc. Najnowsza wersja listy została ogłoszona w poniedziałek 23 czerwca w Lipsku. Z krajów europejskich najwięcej superkomputerów ma Wielka Brytania — 30, Francja — 27, i Niemcy — 23.Na liście nadal dominują Stany Zjednoczone z 233 komputerami. Chiny mają ich 76 (pół roku temu było ich 63).”...(źródło )

Wywiad z Hofmanem „Trup Tusk już płynie Wisłą”…” Afera Rywina na lata zmarginalizowała SLD. Teraz część publicystów zarzuca wam, że opozycja nie wykorzystała kolejnej afery rządu Tuska.
Jasne, „wina PiS”. Po sprawie Amber Gold, w której zwlekaliśmy, by jej nie upartyjnić na starcie, też nas krytykowali. Gdy teraz przed konferencją Tuska podnieśliśmy poprzeczkę, by nie wykpił się dymisją dwóch urzędników i powołaniem komisji śledczej, jest to samo. Jestem spokojny, my robimy swoje. Tym dziennikarzom, którzy teraz mają pretensje do nas, możemy powiedzieć, że jak mówiliśmy o zagrożonej demokracji, to się pukali w głowę, mówili „świroland ten PiS”, trzeba wspierać takich bardziej umiarkowanych na prawicy. 
A jak spadła kurtyna, dziennikarze wyżywają się na nas. Nie wyżywajcie się na nas, że mieliśmy rację”…”A może mówi pan tak, bo wynik pokazuje, że po prostu nie udał się wam ten zapowiadany przez pana „tysiąc Wietnamów”.
Malowniczo nazwana strategia „tysiąca Wietnamów” odnosi się do 2013 r. – wtedy to wiązaliśmy PO w wiele drobnych potyczek. Chcieliśmy związać ich siły, żeby się wykrwawili i zaczęli popełniać błędy. To udało się nawet w miejscach dla nas trudnych, jak Elbląg i Rybnik.Wtedy to PO was goniła w sondażach i jej się to udało. 
A zaczęło się od waszej porażki w referendum warszawskim. „…”Premier wykorzystał waszą decyzję przeciwko wam. Po siedmiu latach rządów Tuska nie byliście w stanie przewidzieć jego strategii?
Znamy ją doskonale – jest aż nazbyt czytelna. Dlatego po wybuchu afery taśmowej wyprzedziliśmy jego ruch. 
W ten sposób mógłbym zapytać dziennikarzy: mieliście już tyle tych afer i nadal żadne media nie sprzątnęły rządów Tuska? Na Zachodzie tylu by nie przetrwał.
To jest test dla polskiej demokracji. Na razie rządzący tego testu nie zdają – najazd na „Wprost” cofnął nas do standardów obowiązujących na Wschodzie.”…”Na Zachodzie partie prawicowe również nie mają przychylnych mediów.
My również sobie poradzimy. Na Zachodzie prawica ma dużo gorzej w głównym nurcie popkulturowo-medialnym, ale ma swoje silne instytucje. Fox News w USA ma olbrzymią siłę rażenia. To jednak coś innego niż sytuacja, w której jest Telewizja Republika i ze dwie gazety.
Jest już wybór dla widza.
Przy całej sympatii dla wszystkich, którzy ją tworzą, to jednak do Fox News jeszcze trochę brakuje.
Dzięki waszym staraniom TV Trwam weszła na multipleks. Nie odwdzięczyła się wam w ostatniej kampanii? Nie wiem, nie miałem czasu w kampanii oglądać telewizji.”Ale afera z Pendolino wybuchła prawie tydzień wcześniej. Dość późna reakcja.
Ostatni tydzień kampanii zawsze zaplanowany jest wcześniej. Musieliśmy znaleźć moment. Wtedy była powódź i prezes musiał tam być.
To nie jest słabość PiS, że nie ma innych twarzy, które mogłyby również włączyć się w kampanię i ona wisi na liderze?
Wygrana w 2005 r. również wisiała na liderach. W PO też ogniskuje się wokół Tuska. Kampanie to są starcia liderów. Lidera obozu państwo-teoretycznego Donalda Tuska i lidera obozu zmiany Jarosława Kaczyńskiego.
Przez to PiS nie ma kandydata w wyborach prezydenckich, który byłby w stanie zagrozić Bronisławowi Komorowskiemu. „..”Po podobnych taśmach na Węgrzech opozycja wyprowadziła ludzi na ulicę. Nie kusi was ten wariant?
Viktor Orban rozgrywał sprawy w sposób chłodny. Od taśm do zdecydowanego zwycięstwa minęło wiele miesięcy. To, jak rozgrywał sprawę Orban, jest naprawdę ważną instrukcją.”...(źródło )

Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, PiS wysunąłby się na prowadzenie z 31 proc. poparciem. Tym samym wyprzedziłby PO o 7 punktów procentowych. Na trzecim miejscu znalazłby się Kongres Nowej Prawicy (10 proc.). „…”Poza Prawem i Sprawiedliwością, Platformą Obywatelską oraz Kongresem Nowej Prawicy, próg wyborczy przekroczyłby Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.). Sondaż TNS Polska został przygotowany dla „Wiadomości” TVP1 już po wybuchu tzw. afery podsłuchowej, 23 czerwca 2014 roku.
Do Parlamentu nie dostałby się natomiast Twój Ruch, na którego głos oddałoby 4 proc. wyborców oraz Solidarna Polska i Polska Razem. Dwie ostatnie partie mogą liczyć na poparcie 2 proc. Polaków.
13 proc. badanych nie było zdecydowanych, jaką partię poprzeć.
W porównaniu do sondażu przeprowadzonego w dniach 6-11 czerwca, czyli na kilka dni przed wybuchem afery taśmowej, poparcie dla PiS spadło o 5 proc., a dla PO o 4 proc. Uplasowany wtedy na trzecim miejscu Sojusz Lewicy Demokratycznej stracił 2 punkty procentowe.”…(źródło)

Gadowski „ Możemy nakreślić jakieś hipotezy?
Jest ich kilka. Pierwsza mówi, że mamy do czynienia z działaniami Bronisława Komorowskiego, Grzegorza Schetyny, ich ludzi oraz powiązanej z nimi elity WSI. Jednak w mojej ocenie ta teza nie wytrzymuje krytyki. Ani Bronisław Komorowski nie ma charakteru, by przeprowadzić tak akcję , ani nie jest tak dalekowzroczny. To jest zwykły urzędas, który nie może sterować taką akcją. „..” Druga hipoteza, która jest możliwa, mówi o służbach rosyjskich.Ta wersja powtarza się często.Ona w sposób najmocniejszy budzi pewne skojarzenia, dodatkowo jest rzeczywiście prawdopodobna. W tej hipotezie mowa  o służbach rosyjskich i powiązanych z nimi oligarchami. Mamy obecnie przesilenie w Polsce między interesami Niemiec i Rosjan. Symbolem tego przesilenia jest walka o polską chemię, w której krzyżują się interesy niemieckie i rosyjskie. Jednak to nie koniec. Niemcy i Rosjanie walczą o PKP Cargo, które jest żyłą złota. Trwa walka o Rafinerię Gdańsk, czyli Lotos, toczy się walka o przejęcie znaczącego pakietu w Orlenie. Rosjanie mają również chrapkę na KGHM, który bardzo dobrze współgrałby z ich zasobami metali ziem rzadkich. Dzięki temu mogliby prowadzić skuteczniejszą politykę, a dodatkowo mieliby w tej branży firmę na terenie Unii Europejskiej.Ta walka Niemców i Rosji może mieć jakiś związek z aferą taśmową? To może mieć przełożenie na aferę?Ta niemiecko-rosyjska przepychanka może powodować, że Rosjanie od dawna zbierają „kompromaty” na wszystkich polskich polityków. I obecnie przez swoje kanały mogą wypuszczać wybrane fragmenty. Zobaczmy, że w dotychczasowych nagraniach nie ma wątków dotyczących PSLu, czy prezydenta Komorowskiego. Jest uderzenie w otoczenie Donalda Tuska, ale również nie w niego samego. To też istotne.To nie ma być nokaut tylko ostrzeżenie?To jakby sygnał: „uspokój się, bądź grzeczny, to nic ci nie zrobimy. Ale teraz patrz, że możemy…” Na razie nie mamy uderzenia w Tuska. Ono przyjdzie później. Jeśli premier się nie podporządkuje Rosjanom.Są jeszcze jakieś inne tropy dotyczące ludzi nagrywających rząd? Te dwie hipotezy wypełniają możliwości?Są również inne hipotezy. Kolejna teza to teoria, którą zaprezentował publicznie Piotr Bączek. On pisał o buncie polskich służb, które miałyby uznać, że mają dość traktowania ich jak kelnerów, że chcą kreować, że nie chcą służyć słabym politykom itd. Również rozważałem tę koncepcję. W mojej ocenie ona jest prawdopodobna i teoretycznie możliwa. Czwarta teoria mówi, że jakaś wewnętrzna grupa biznesowa, z oligarchą na czele, uznała, że rząd Tuska jest nieefektywny i niefunkcjonalny względem ich interesów. I ona rozpoczęła taką „zabawę”.Sądzę, że Tusk liczy na szybkie wybory na własnych warunkach. I w sukurs idzie jemu właśnie Palikot i inne pseudoopozycyjne ugrupowania. Kaczyński jest natomiast racjonalny wskazując, że najpierw potrzebne jest osłabienie Tuska, wprowadzenie tymczasowej administracji a potem przeprowadzenie wyborów. Wtedy mniejsze będzie niebezpieczeństwo sfałszowania wyborów. To jest logiczne, ale w tej sytuacji niemożliwe. Mamy więc pat. Rząd Tuska nie poda się do dymisji, koalicja strachu będzie go broniła do końca, a państwo będzie gniło, rozpadało się. To woda na młyn dla naszych sąsiadów, szczególnie Rosjan. „…Rozmawiał Stanisław Żaryn …..(źródło )
————
Mój komentarz

Wipler na konferencji, na video poruszył temat plotek kuluarowych w których mówi się o taśmach PiS
Coś jest na rzeczy w tym co mówi Wipler , bo musiałoby być cudem ,żeby żaden z polityków PiS nie biesiadował w tych lokalach . Warto przypomnieć ,że Kaczyński nie ma dobrej ręki co do bliskich współpracowników . Że wspomnę Bielan, Michał Kamiński, Kurski, Ziobro, Kluzik Rostkowska .
A do tego politycy PiS głównie tylko pieprzą , trzy po trzy o tym jaki to był wulgarny język . Rozmowy były przy wódce , bez kobiet . A poruszono na przykład w rozmowie Belki z Sinkiewiczem bardzo ważne z punktu widzenia państw rzeczy .
Takie jak chociażby problem międzynarodowej finansjery i OFE . Warto byłoby gdyby PiS zażądał zwołania specjalnego posiedzenie komisji, a potem Sejmu , aby odbyć debatę w tej kwestii i przepytać ministra i szefa banku w tej sprawie .
Poruszono problem bankructwa ZUSu , czyli załamanie całego systemu emerytalnego . To też powinno być przedmiotem debaty . Przecież to jest zagrożenie dla całego państwa polskiego i kwestia nieuchronnej nędzy na początek około siedmiu milionów Polaków , którzy w tym czasie będą emerytami
To co wyszło w tych rozmowach to świadomość polityków PO wadliwości systemu społecznego i finansowych relacji rządu z lichwiarstwem, które stawiaj Polskę w roli ekonomiczniej i politycznej koloni . Debata powinna dotyczyć ustrojowych podstaw państwa , a nie „knajackiego” języka .
Jeśli te taśmy PiS istnieją to mogą rozwalić , rozbić cała całą scenę polityczną . Najpierw taśmy Wprost zniszczą Tuska i Platformę w tym kształcie co istnieje , a potem sprowadzić wynik wyborczy Kaczyńskiego do dwudziestu procent . Znowu pojawią się wewnętrzne podziały i to w obliczu sukcesji Kaczyńskiego, bo to są ostanie wybory w których Kaczyński aktywnie będzie brał udział . W następnych wystąpi jako patriarcha, ale techniczne przywództwo musi już dzierży ktoś młodszy , miejmy nadzieję,że będzie to Mariusz Kamiński ( CBA ) . Mam nadzieję że przynajmniej on nie biesiadował .
Ciekawe , czy PiS jest w stanie przeprowadzić wewnętrzne śledztwo w tej sprawie . Ustalić kto bywał w tych lokach i chociaż w przybliżeniu o czym mówiono . Bo jeśli taśmy PiS istnieją to w wypadku przedterminowych wyborów zostaną użyte bezpośrednio w czasie wyborów już po zatwierdzeniu list . Nastąpi chaos , zyskają egzotyczne ugrupowania , Sejm będzie się składał z sześciu , albo siedmiu partii z dziwnymi posłami . Nastąpią kolejne lata chaosu politycznego .

video Oświadczenie posła Przemysława Wiplera 23-06-2014 o podsłuchiwaniu posłów PiS .
video cała rozmowa Belki i Sienkiewicza
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758